VIDEO: Vec, ktorá vás po rokoch s partnerom znova spojí dokopy: Psychologička vám poradí, ako na to

Ak žijete s manželom, či s partnerom pod jednou strechou už niekoľko rokov a tento stereotyp vás už nenapĺňa, vyskúšajte toto. Vaše manželstvo naberie druhý dych a vy sa budete cítiť ako na začiatku.

Zdroj: Profimedia

Každý vzťah sa po rokoch ocitne v období, kedy sa začnú vynárať rôzne otázky o tom, či to ešte vôbec stojí za to zostať s jedným partnerom, alebo začnete uvažovať o zmene. Uvedomte si však, že tie roky námahy a úsilia nezahodíte len tak a radšej hľadajte alternatívu, ktorá vás oboch nanovo motivuje.

FEMINITY TV: Vypočujte si radu od psychologičky Dáši Ciprichovej o tom, ako oživiť manželstvo

Prečítajte si: Aj ja teba. "Navždy." Má manželský sľub v dnešnej dobe ešte nejaký zmysel?

Stereotyp je úplne normálnou súčasťou každého vzťahu. Všetci predsa vieme, že je priam nemožné, aby bol vzťah taký, ako kedysi a dokonalý ako na začiatku. Život tak nefunguje a ani my. Počas celého života a rokov sa neustále meníme a preto je to bežná súčasť nášho života. Napriek tomu vy do úplne rutiny s partnerom zapadnúť nemusíte, práve naopak. Je len na vás dvoch, ako si to spolu vymyslíte a čo všetko ste ochotní do vzťahu a manželstva aj po rokoch investovať. Hovorí sa, že všetko sa dá, keď človek chce a tentokrát to platí dvojnásobne.

Prvou vecou, ktorú musíte urobiť, je uvedomiť si, že človek vedľa vás je presne ten istý, do ktorého ste sa kedysi zamilovali a to, že vám zrazu prestáva vyhovovať nie je iba v ňom, ale aj vo vás. Aj s tým sa však dá pracovať. Hlavné je sa navzájom neobviňovať a nečakať, že ten druhý spraví krok, ktorý rovnako ako on môžete spraviť aj vy sama. Určite viete, čo má rád, kam rád chodí a čo ho poteší. Tak prestaňte čakať na zázrak a začnite konať. Stačí aj malá zmena, prekvapenie, nový spoločný zážitok, či pozornosť. V dlhodobom manželstve to už nie je viac o tom, že by vás mal celý život muž dobíjať, ale je to vyrovnaná hra, do ktorej by mal dať každý zo seba sto percent.

Čítajte aj: VIDEO: Psychologička radí: Dá sa prekonať nevera vo vzťahu? Čitateľke Eve sa to vďaka jednej veci s manželom podarilo

Psychologička Dáša Ciprichová má na tento problém so stereotypom v manželstve takýto názor: "Ak sa na vzťahu nepracuje vzájomne, tak dochádza k "nude." Práve preto si situácia žiada zmenu z ktorejkoľvek strany. Zmena môže spočívať v tom, že kúpim nejaký víkendový pobyt a zažijem s manželom niečo, čo som nikdy doteraz nerobila. Môžu to byť tiež nejaké športové aktivity, jednoducho niečo, čo robíme spolu. Niekedy je to aj o maličkostiach. Začnem si partnera viac všímať a oceňovať jeho vlastnosti. Znovu sa akoby v tom vzťahu začnem zaujímať o svojho partnera."

Nájdite si na seba čas, otvorene sa o veciach porozprávajte a znova sa aj po rokoch zamilujte. Žiadny zázrak vás totižto zo stereotypu nevytrhne.

Foto:
Profimedia, Video: Ján Zemiar
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba