Presunúť na hlavný obsah

Týchto 5 vecí by ste svojmu partnerovi mali hovoriť každý deň: Váš vzťah to predurčí na úspech a nezovšednie

Feminity

Pokiaľ chcete mať skutočne zdravý a pekný vzťah so svojou polovičkou, jedno je isté. Treba na ňom pracovať. Viete, na čom si dať naozaj záležať?

Existujú určité veci, ktoré by páry mali robiť každý deň, ak chcú aby všetko medzi nimi fungovalo presne tak ako má. Rovnako sú isté vety, ktoré by ste svojmu partnerovi mali hovoriť denne, pokiaľ si chcete udržať iskru a vášeň medzi vami. Na perfektnom a harmonickom vzťahu, určite treba pracovať. Čím pravidelnejšie budete svojej polovičke hovoriť pozitívne veci, tým sa ľahšie popasujete so stresom, výzvami a hádkami vo vzťahu. Osvojte si týchto päť viet a všetko to pôjde celkom ľahko.

Neprehliadnite: Najväčšiu facku od života som dostala hneď po pôrode: Môj manžel sa na malého ani nepozrel a oznámil mi, že je koniec 

Samozrejme konkrétne slová si sformulujte podľa seba, no minimálne sa je dobré držať daných tém. Naozaj každý deň použite tieto formulky a uvidíte ako sa v dobrom váš vzťah začne meniť a pekne vyvíjať. 

1. Poďakovanie

„Ďakujem za kávu a raňajky. Znamenalo to pre mňa veľa.”

Hoci to môže znieť banálne, no slová vďaky sú veľmi dôležité. A je jedno, či ste vo vzťahu rok, alebo pätnásť. Každý si zaslúži poďakovanie. Aj za drobnosti, ktoré už rokmi vnímame ako samozrejmosť. Keď začnete svojmu drahému ďakovať aj za takéto maličkosti ako je príprava rannej kávy, buďte si istá, že sa v priebehu týždňa začne meniť jeho vzťah voči vám. Veľmi pozitívne samozrejme a zároveň si vás začne aj viac vážiť. Je to tak, akcia vyvoláva reakciu a v tomto prípade to rozhodne platí. 

2. Pochvala

„Máš najkrajší úsmev.”

Všetci milujeme pochvaly. A muži obzvlášť. Pochváľte ho za jeho úsmev,  milý pohľad, všimnite si, že nejaké to kilo zhodil, snaží sa zdravšie jesť, či prestať fajčiť. Viete ako to človeka zahreje pri srdci, ak si to ten druhý všimne? Pochvala je zadarmo, no v dnešnej dobe, ňou akosi príliš šetríme. Nerobte to, práve naopak. Chváľte ho za všetko, za čo sa dá. 

3. Potešenie

Čo by ťa dnes odo mňa potešilo? Vyber si jednu vec a ja ju splním.”

Ak toto poviete mužovi po rokoch vzťahu, nielenže ho zaskočíte, ale ocitne sa v pomyselnom siedmom nebi. Veď ruku na srdce, kedy ste mu naposledy položili takúto otázku? Nezabúdajte na potreby svojej polovičky. Verte, že sa vám to vráti.

4. Spomienky

„Ďakujem za včerajší večer, skvele som sa zabavila. Naozaj som to už potrebovala.”

Spomienky sú vo vzťahu naozaj dôležité. Aj tie krátkodobé. Spomínajte na to, čo ste robili, ako ste sa smiali, čo sa vám spoločne podarilo. Zdá sa, že ide o úplné drobnosti, no pre vzťah sú oveľa podstatnejšie ako ste zrejme predpokladali. 

5. Zaujímavosti

”Ak by si si mal vybrať jedno mesto, kde by si chcel žiť, ktoré by to bol?“

Mnohokrát namiesto zaujímavých a hlbších rozhovorov, všetky naše konverzácie začínajú otázkami tyu: „Ako bolo dnes v práci,” „Ako si sa mal?". Jasné, nie je to zlý začiatok na konverzáciu, no spokojný a šťastný pár sa spolu rozpráva aj o iných veciach. Prekvapte ho každý večer netradičnými otázkami. Dokonca si z toho môžete urobiť malú hru. Uvidíte, že vás to posunie vzťahovo o level vyššie.

Mohlo by vás zaujímať: Ostala som tehotná s bývalým: Nikdy by som nepovedala, že práve tento muž mi zmení život od základov 

- Najčítanejšie -