Presunúť na hlavný obsah

V čase, keď som bola tehotná, mi manžel zaklamal: Prekvapenie na seba nenechalo dlho čakať, museli sme začať od nuly

Sex a vzťahy

Magdaléna sa tešila zo svojho tehotenstva. Zatiaľ, čo sa pomaly pripravovala na to, že sa stane matkou, jej manžel dostal strach kvôli peniazom a urobil niečo, čo by nečakala.

Chcel prísť k peniazom, nakoniec sa stal presný opak 

Naša čitateľka Magdaléna sa s nami podelila o svoj príbeh, ktorý by nechcela počas tehotenstva prežiť žiadna žena. Hoci sa spočiatku všetko javilo idylicky, nikdy by neverila, že jej manžel je schopný zo strachu o budúcnosť a peniaze urobiť niečo také hlúpe, čo v konečnom dôsledku bolo ešte aj kontraproduktívne. Magda to vysvetlila troška ironicky asi takto: „Zatiaľ čo chcel prísť nejako k peniazom, aby sme mali nejakú zábezpeku do budúcna v čase, keď budem na materskej s dvojičkami, prišiel pomaly o takmer všetky doteraz ťažko našetrené peniaze a ja som nič ani len netušila.“ 

Mohlo by vás zaujímať: Viem, že som nebola jediná žena, ktorú manžel miloval: Nepovedala by som však, že by bol schopný urobiť toto

Všetko sa začalo, keď mu oznámila radostnú novinu 

Všetko sa vlastne začalo rúcať v momente ako Magda oznámila svojmu manželovi Martinovi, že čakajú dvojičky. „Videla som v tej chvíli, že mu zamrzol úsmev na tvári. Bábätko sme plánovali, aj keď sme mali na krku hypotéku do 60-tky a rozostavaný dom. Vedeli sme, že keď ostanem na materskej, značne nám to okreše financie, ale neplánovala som byť na materskej celé tri roky. Avšak Martin sa pravdepodobne už v tom čase desil toho, ako to všetko zvládneme. Videla som, že celé noci dobre nespí, leží na posteli a díva sa do plafónu a premýšľa. No snažila som sa ho upokojiť, že to bude dobré a nech sa teší a nie trápi nad budúcnosťou,“ objasňuje Magda, ktorá tomu zase až taký dôraz neprikladala. 

Čítajte tiež: Odmietal si ma opakovane vziať: P narodení druhého dieťaťa som zažila strašný šok, aký neprajem nikomu

Malo mi byť podozrivé, kde berie peniaze 

Zatiaľ, čo sa Magda pripravovala na príchod dvojičiek, jej manžel sa nechal nahovoriť na stávkovanie od krčmových maličkostí až po noblesnejšie záležitosti ako sú aj dostihy. Najskôr to len podľa jeho neskorších slov, ako nám porozprávala Magda, chcel len vyskúšať a zadarilo sa. „Vraj vyhral najskôr malé čiastky ako 30, 50 eur, no keď sa mu zadarilo na stávkovaní vyhrať niekoľkokrát po sebe aj väčšie peniaze, zdalo sa mu, že mu ide karta tak v tom pokračoval. Je pravda, že som sa práve dvakrát nezamýšľala nad tým, kde zobral peniaze na všetky nové veci pre deti, myslela som si, že mal ešte nejaké rezervné peniaze. A popravde som sa tak tešila, že som neriešila nič, a to bola chyba, že som si správanie môjho manžela nevšimla skôr,“ pokračuje vo vysvetľovaní Magda. 

Prekvapenie na seba nenechalo dlho čakať 

Doposiaľ, čo Magda potrebovala, na všetko jej dal Martin peniaze, ale jedného dňa išla do banky kvôli nejakej banalite ohľadom zmeny na ich spoločnom účte a nestačila sa diviť, keď jej pani za stolom oznámila, že na ich účte sa nachádza ani nie tretina ich spoločných úspor určených na bývanie, deti a pod. Poprosila ju, nech to ešte raz skontroluje, ale akoby už vedela, že zbytočne, už cítila niečo zlé. Prišla domov, kde ju už čakal Martin na pokraji nervového zrútenia, podľa jej slov: „Nevedela som, či mám volať záchranku alebo začať kričať a rozčuľovať sa. Nemalo to zmysel. Nakoniec som na neho išla pokojne, už len aby som neublížila bábätkám v mojom vnútri.  Všetko mi vyrozprával, aj to, ako sa mu spočiatku darilo, potom stavil čoraz viac a začal prehrávať. Potom chcel všetko späť a prehral ešte viac. Boli sme prakticky na nule. Konal nezodpovedne a mne z toho bolo do zúfania, pretože dom nedokončený a deti na ceste,“ opisuje prekvapenie, ktoré jej jej manžel pripravil v radostnom očakávaní. 

Neprehliadnite: Kamarátka vedela, že môj manžel ma podvádza: Prezradila mi to až po narodení mojej dcéry, a to z tohto dôvodu

Hoci sa Magda skutočne hnevala, v hlave sa jej po čase pripomenul aj sľub, ktorý dala pred oltárom, v dobrom aj zlom. S Martinom ostala, ich pobyt u jeho rodičov sa síce o dosť predĺžil, ale jedni aj druhí rodičia im dosť pomáhali. „Martin to celé oľutoval a ja verím, že nič podobné už nikdy nevyvedie. Nakoniec, vychovávame spolu naše krásne dvojičky a to je viac než nejaké peniaze, hoci je to ťažšie,“ uzatvára Magda, ktorá mu už jeho pochybenie odpustila.

- Najčítanejšie -