Presunúť na hlavný obsah

Viem, že som nebola jediná žena, ktorú manžel miloval: Nepovedala by som však nikdy, že by bol schopný urobiť toto

Sex a vzťahy

Rita našla v Oliverovi muža, ktorého vždy hľadala. Hoci je presvedčená, že ju aj on svojím spôsobom miloval, nestačilo to natoľko, aby neurobil túto jednu vec, ktorá ju ranila.

Lásku mi slovami nikdy nevyznal, ale cítila som ju 

Rita stretla Olivera v čase, keď sa spamätával z veľmi nepekného a boľavého vzťahu. Rita poznala aj jeho bývalú a pokladala ju za niekoho, kto Olivera len veľmi trápil. V jej očiach bol Oliver dobrák, ktorý si po svojom boku takú ženu nezaslúžil. No presne v tom čase sa stalo, že popritom ako ho utešovala, sa do Olivera aj celkom prirodzene zamilovala. „Čím častejšie sme sa stretávali, tým viac som cítila, že sa ku mne aj on má. Jedného dňa sme si k sebe celkom prirodzene našli cestu a viac sa od seba neodlepili. Hoci až teraz si uvedomujem, že mi nikdy lásku nevyznal slovami, skutočne mi ju prejavoval a to mi vtedy stačilo. No malo mi to niečo napovedať,“ priznáva na úvod naša známa Rita, ktorú si Oliver napokon vzal. Mali len malú svadbu, ale o to viac si tej intimity medzi nimi vážila, hoci jej snom bolo mať veľkú svadbu. 

Mohlo by vás zaujímať: Po troch rokoch sa mi priznal, že som jeho životnou láskou: Mal manželku, ale musel s pravdou von a prezradilo ho toto gesto

Jedného dňa to už nebol ten pokojný muž

Časom sa medzi nimi podľa Ritiných slov vytvorilo skutočne silné puto. Mala pocit, že je pre svojho muža ona tou pravou, ktorá mu rozumie, ktorá ho dokáže milovať tak, ako si zaslúži. S odstupom času pochopila, že to puto bolo pravdepodobne z väčšej časti ukotvené práve na jej strane. „Jedného dňa sa začal správať zvláštne, už to nebol ten dobrý, mierny a pokojný muž, ktorý ma pobozkal, keď prišiel z práce domov a spoločne sme sa navečerali a rozprávali o živote. Bol nesústredený, nepočúval ma, mysľou bol inde a opakovalo sa to už celý týždeň každý deň, keď prišiel z práce domov aj keď do nej odchádzal. Za celý ten týždeň sa ma ani nedotkol a to je zlé znamenie v očiach každej ženy,“ hovorí nešťastná Rita. 

Čítajte tiež: 18 rokov som žila s mužom, ktorého som vlastne nepoznala: Táto jedna vec mi pomohla k tomu, aby som zistila, kto je 

O láske mi nikdy nehovoril, za to pri nej...

Bez toho, aby to išla Rita riešiť, sa jej Oliver na ďalší deň sám priznal, že sa stretáva so svojou bývalou, ktorá sa vrátila do mesta. Na rovinu jej povedal, že prišla vraj o neho bojovať, pretože si uvedomila, že urobila chybu. „Neviem, čo všetko mu narozprávala, ale takého vyvedeného z miery som ho už dlho nevidela, odkedy bol so mnou. Bola som si istá jeho láskou, ale v tej chvíli, keď sa na mňa pozrel, som videla ten zmätok a bolesť a pochopila som, že to pre mňa nevyzerá vôbec dobre. Potom som sa ho na rovinu spýtala, či sa chce k nej vrátiť a čo bude s nami. Bol ticho. Vraj si musí všetko premyslieť, že mi nechce ublížiť. Ale že ju nikdy neprestal milovať. Vtedy som pochopila, že si nemusí premyslieť už nič. O mne sa nikdy nevyjadroval, že ma miluje, bola v tom náklonnosť, spriaznenosť, pocit blízkosti iného ľudského tela, keď tá, po ktorej mu srdce pišťalo, tu viac nebola. Ale o láske mi nehovoril nikdy, napriek tomu, že som bola presvedčená, že to, čo ku mne cíti láska je. Možno aj svojím spôsobom bola, ale nestačilo to na to, čo cítil k nej ešte aj po celý čas nášho manželstva,“ objasňuje Rita, ktorá mu to po tomto preslove uľahčila, sama sa zbalila a on ani neprotestoval, len opakoval, že jej nikdy nechcel ublížiť. 

Neprehliadnite: Namotal ma na sladké reči a ja som mu dala druhú šancu: Neurobte rovnakú chybu ako ja, práve kvôli tejto situácii

Takúto ranu však od neho nečakala. Skutočne si myslela, že si vyberie ju a neodíde len tak ľahko. No s odstupom času, aj keď si to možno nechcela priznať počas celého manželstva v nej Oliver videl viac svoju dočasnú záchranu, za čo možno cítil vďaku, silnú náklonnosť, ktorú si ona pomýlila s láskou. „Bola to rana, ale v konečnom dôsledku som si za ňu mohla sama, lebo som nechcela vidieť pravdu,“ uzatvára svoje rozprávanie.

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus