Presunúť na hlavný obsah

Po troch rokoch sa mi priznal, že som jeho životnou láskou: Mal manželku, ale musel s pravdou von a prezradilo ho toto gesto

Partnerské vzťahy

Prechádzala som ťažkým rozchodom a posledné, na čo by som vtedy pomyslela boli práve muži a nový vzťah. Všetko sa však zmenilo v priebehu sekundy, keď mi prišla táto správa.

Mala som vzťah, v ktorom som bola dlhý čas a obetovala som preň všetko. Nedopadlo to však dobre a tesne pred dovŕšením tridsiatky došlo k rýchlemu ukončeniu z jeho strany. V tomto veku je to pre ženu veľmi ťažké obdobie, obzvlášť, keď túži po dieťatku. Nechcela som sa však utápať v žiali a snažila som sa žiť tak ako dovtedy a užívať si slobodu so všetkým, čo k tomu patrí.

Prečítajte si: Po 7 rokoch manželstva som dostala studenú sprchu: Neznáma žena mi poslala foto môjho muža v tejto situácii

To, že ste single, z vás cítiť na míle ďaleko

Nikdy by som si nebola pomyslela, že práve v tomto veku ma bude baliť ešte viac chlapov ako keď som mala dvadsať. Neviem, čím to je, ale tento spôsob života sa mi začal na istý moment páčiť a tak som si ich pozornosť doslova užívala. Rástlo mi s ňou aj sebavedomie a zrazu som prežívala naozaj skvelé obdobie. 
Na sociálnej sieti mi pribúdali lichôtky na moju adresu, ale nebolo mojím cieľom provokovať môjho bývalého. Naše cesty sa rozišli paradoxne veľmi kľudne, na čo sa s odstupom času pozerám aj tak, že naša láska možno prerástla do kamarátstva a je fajn, že sme išli od seba. Na to však príde človek až neskôr. 

Večer, keď mi prišla správe od tohto muža

V jeden večer mi však prišla správa od môjho známeho. Kedysi som bola doňho platonicky zamilovaná, ale vedela som, že moje šance boli mizivé. Bol to typ muža, ktorý svojou charizmou, uhrančivým pohľadom a nedostupnosťou vysielal signál bežným ženám ako som ja v duchu „nemám záujem“. Vždy to boli práve ženy „modelky“, s ktorými randil. Za manželku si však vzal nakoniec tiež obyčajnú ženu, nebola Slovenka, ale Ukrajinka. Myslel si totiž, že Slovenky ho chcú len pre peniaze a akýsi odstup a nevedomosť ženy mu vtedy vyhovovala. Vyzeral, že našiel, čo hľadal, ale zrejme to tak nebolo.

Po troch rokoch sa mi priznal, že je do mňa „stále“ zamilovaný

Napísal mi v správe, že som ženou jeho života a chce so mnou byť. Úprimne, zostala som v šoku, najskôr som nevedela, čo mám odpísať a tak som neodpísala. Po týždni mi napísal opäť so slovami, že sa mi ani len nečuduje, že som z toho v šoku a tak sa mi to pokúsil vysvetliť. 
Povedal mi, že je do mňa zamilovaný už niekoľko rokov, ale nikdy to neriešil, pretože vedel, že som zadaná a nechcel niekomu liezť do kapusty. Stále však nehovoril nič o tom, že má manželku a dokonca aj dvojročné dieťa. Predstava, že by som niekomu mala práve ja rozbiť rodinu ma desila. Na druhej strane, mala som pocit, že po nevydarenom vzťahu je práve teraz ten moment, keď sa na mňa usmialo šťastie. Takže som pochopiteľne nevedela, čo so sebou.
Peter, tak sa totiž tento muž volal, ma pozval na večeru, no a ja som neodmietla, predsa len vypisovať si o takomto niečom to celé len sťažovalo. Zároveň som bola v strese z toho celého. 

Mohlo by vás tiež zaujímať: Manžel prišiel s návrhom, aby som robila v spálni túto jednu vec: Náš intímny život je odvtedy lepší ako kedykoľvek predtým

Na každého z nás čaká tá pravá láska

Keď ma pozval na večeru, najskôr to bolo skôr priateľské, ale potom s pokročilou hodinou a pohárom vína sa mi začal viac a viac otvárať. Po rokoch z nás boli oveľa viac vyrovnaní ľudia a aj keď som najskôr bola máličko v strese, cítila som sa s ním, akoby sme spolu boli večnosť. 
Povedal mi, že svoju manželku nikdy nemiloval, je s ňou len preto, že ho chcela ona a on v tom čase nechcel hľadať vzťah, bol z toho unavený. Keď však videl, že som opäť single, stálo mu to za rozpad manželstva. Obidvaja údajne vedia, že ich city sú chladné a vie, že jeho žena to zvládne bez neho. Chce mať všetko na rovinu vysporiadané a plniť si všetky záväzky voči synovi, ale chcel by znovu skúsiť žiť a to v zamilovanosti so mnou, ak mi to celé nebude prekážať...

- Najčítanejšie -