Presunúť na hlavný obsah

Bola to láska, ktorú nám každý závidel: Po roku a pol povedal niečo, čo neskôr horko oľutoval

Partnerské vzťahy

S Alanom sme sa do seba zapozerali v letnom detskom tábore, kde sme obaja robili vedúcich. Veľa sme sa smiali a postupom času sme prišli na to, že nám je spolu úžasne.

Boli sme príkladom pre ostatných

Po lete sme sa dali dokopy a odvtedy sme trávili spolu každú možnú chvíľu. Vytvorilo sa medzi nami neskutočne silné puto. Pri ňom som sa naučila, čo je to skutočná láska a čo je to milovať.  Mala som pocit, akoby sme si boli súdení a všetko šlo neuveriteľne hladko. Okolie sa z nás tešilo a všetci nám náš vzťah v dobrom závideli. Dávali nás za príklad ostatným, keď nastala reč o pekných fungujúcich dvojiciach. 

Prečítajte si: Veta, ktorú potrebuje počuť každá zaneprázdnená žena od partnera: Ak si myslíte, že je to ľúbim ťa, mýlite sa

Zažili sme čarovné chvíle 

Problém nám robili akurát moji rodičia. Alan nepochádzal z najbohatšej rodiny a aj on sám bol dosť nezodpovedný, no mne to bolo jedno. Žila som z našej lásky a správal sa ku mne naozaj ukážkovo. Volal ma princezná, vždy pri mne stál, pomáhal mi a snažil sa ma prekvapiť stále nejakou milou drobnosťou. Prežili sme spolu rôzne čarovné momenty. Keďže mali jeho rodičia v prenájme horskú chatu, chodievali sme tam veľmi často. Stanovali sme pod holým nebom, vozili po lese na koni bez sedla, hrali sme sa v potoku, boli sme ako také bezstarostné deti kvetov uprostred krásnej prírody. Bola som šťastná a nič mi nechýbalo.

Ta veta mi zlomila srdce

Po roku a pol nastali v našich životoch zmeny. Matej nastúpil do novej práce, stretávali sme sa pomenej, ale všetko bolo skvelé. Teda, aspoň ja som si to myslela. Bol november, asi tak mesiac pred Vianocami. Išli sme si do mesta sadnúť na horúcu čokoládu. Keď sme sedeli v kaviarni, všimla som si, že s Alanom nie je niečo v poriadku. Dlho som z neho ťahala o čo ide, až mi to povedal cestou na autobus. „Ja neviem, či ťa ešte ľúbim,“ povedal zrazu a ja som pocítila, akoby mi niekto strelil facku. Nič predtým ma tak silno nezabolelo. Nerozumela som tomu. Jediné, čo som vtedy potrebovala, bolo okamžite ísť preč. Chcela som byť sama. Nastúpila som do autobusu a plakala som. Ani neviem, ako som prišla domov a odrazu som pocítila obrovskú prázdnotu. Alan sa mi pokúšal volať, ale nedvíhala som mu.

Prečítajte si: Ako sa správa zamilovaný muž v znamení sebavedomého leva? Takého partnera by chcela každá žena

Chcel vrátiť čas

Nasledujúce dni som chodila ako mátoha. Najhorší pocit je, keď vám človek zlomí srdce. Alan sa snažil so mnou spojiť každý deň, no bola som zlomená. Stretli sme sa až po dvoch týždňoch. Ospravedlňoval sa a všetko chcel vziať späť. Nevedel čo mu to išlo hlavou a už si bol istý, že ma naozaj ľúbi. Bol sklesnutý. Videla som, že sa trápi. Prosil ma, aby som mu odpustila a všetko sa vrátilo do starých koľají. No ja som už nemohla, bola som úplne na dne. Naše silné puto, vzťah bez hádok mu asi nebol dosť dobrý alebo jednoducho pocítil stereotyp? Odpoveď doteraz nepoznám. A vždy, keď mi napíše na narodeniny či Vianoce, cítim z jeho viet výčitky voči sebe samému. Doteraz sa nevie z toho spamätať. O to viac, keď vie, že už teraz sme mohli mať rodinu a krásne deti. 

- Najčítanejšie -