Presunúť na hlavný obsah

Namotal ma na sladké reči a ja som mu dala druhú šancu: Neurobte rovnakú chybu ako ja, práve kvôli tejto situácii

Partnerské vzťahy

Dominika a Lukáš sa poznali spôsobom, na ktorý váčšina z nás pozerá skepticky. Zoznámenie prišlo v čase, keď to Dominika čakala najmenej. Lízala si rany po čerstvom, značne bolestivom rozchode, ktorý ešte stále intenzívne preživala. To však ešte stále nevedela, aké ponaučenie ju ešte len čaká..

Posledné, na čo mala Dominika po rozchode chuť, bol nový vzťah. Na naliehanie svojej kamarátky si však vytvorila konto na mobilnej aplikácii, ktorá sľubovala osudové zoznámenia. „Kamarátku trápilo, že ma videla po rozchode nešťastnú. Urobila som to vlastne kvôli nej, kvôli jej dobrému pocitu z toho, že mi tým pomohla. Lebo vraj, nikdy nevieš,“ priznáva Dominika. 

Na nezáujem mužov sa sympatická mladá žena rozhodne nemohla sťažovať. Bola to krásna blondína, ktorá si vždy získala pozornosť všetkých mužov v miestnosti, do ktorej vkročila. Inak to nebolo ani na spomínanej aplikácii, kde taktiež upútala pozornosť. Jej schránku zaplavili správy od mnohých mužov. Kvalita sa však v kvantite hľadá ťažko. 

Neprehliadnite: Cestujte pohodlne a štýlovo: Tieto outfity vás presvedčia o tom, že sa to dá

Sladká nevedomosť

Lukáš ju oslovil už prvou správou. „Nezačal pokusom o lacný kompliment, ale tým, že ma rozosmial sarkazmom, ktorý je blízky aj mne. Ako starí známi sme si písali celé hodiny,” spomína mladá žena. Po dvoch dňoch vymieňania správ sa dvojica stretla. Nasledovalo ďalšie a ďalšie stretnute, až sa z dvojice stal pár. Prvý rok vzťahu prebiehal celkom štandardne. Až do momentu, kým sa Lukáš nezačal z Dominikinho života pomaly vytrácať. Žil totiž so svojou mamou, a tak spolu netrávili každú voľnú chvíľu ako iné páry. Na to si už Dominika zvykla. Spoločný čas sa začal skracovať, čo si Dominika spočiatku ani neuvedomovala. Dnes priznáva: „Nikdy som nebola typ ženy, ktorá by muža dusila, spovedala ho a robila scény pri každej príležitosti. Dnes si už však hovorím, že aj prílišná benevolentnosť je na škodu.” Lukáš trávil s Dominikou menej a menej času. Keď boli spolu, bol nesústredený a viac než jej sa venoval svojmu telefónu. Nemal už dokonca ani chuť na sex, hoci tá mu predtým nikdy nechýbala. Mladá žena začala mať podozrenie, ktoré sa zakrátko potvrdilo. „Evidentne mi poslal správu, ktorá nepatrila mne. Nespomínam si už celkom presne, čo v nej bolo, ale viem, že bola určená niekomu inému. Snažil sa to zachraňovať nejakými úbohými výhovorkami o pokazenom telefóne, no tak naivná nie som. Vnímala som to, ako začiatok konca a len čakala, čo bude nasledovať. Keď raz po nafúknutej hádke demonštratívne zabuchol dvere môjho bytu, nebola som prekvapená.” S odstupom času Dominika pochopila, že v čase ich hádky už bol partnerom inej a toto bol len “elegantný” spôsob, ako ukončiť ich vzťah. Mrzel ju predovšetkým spôsob, akým to urobil. Dominika konštatuje: „Vzťahy sa začínajú a končia. Neboli by sme prví. Lukáš sa však mohol zachovať ako chlap a povedať mi to na rovinu. Nedostalo sa mi však rešpektu, ale cynického obviňovania. Takto si totiž uľavil svojmu svedomiu.” 

Prečítajte si tiež: Fashion Film Festival Bratislava: Zuzana Kanisová so stylingom svetovej úrovne, Mária Čírová ako magnet pre oči

Zas a znova

Pár týždňov od rozchodu začal Lukáš kontaktoval Dominiku takmer pravidelne. Otázne bolo len to, akú mal na to motiváciu. Po pár mesiacoch sa chcel Lukáš s Dominikou stretnúť, hovoril o tom, čo všetko pre neho znamená, že je jediným človekom, ktorému dôveruje. Vzťah sa veľmi prirodzene obnovil a dostal sa do zabehnutých koľají. Minulosť sa snažila Dominika hodiť za hlavu, spomenula ju len občasnou uštipačnou poznámkou na adresu slečny, ktorú Lukáš napriek tomu, že ho ona na sociálnych sieťach nazývala svojou láskou, označoval za kamarátku. 

Bolestivé déjà vu

Prešlo pár mesiacov a Dominika zažívala déjà vu. SItuácia sa takmer na vlas zopakovala. Lukáš sa jej zase vzďaľoval, zase hovoril o “hlave plnej myšlienok”, čím ospravedlňoval svoju emocionálnu odmeranosť. „Kamarátka sa vyzná v sociálnych sieťach a ja v Lukášovi. Pátranie netrvalo dlho. Evidentne má svoj typ a aj modus operandi. Situácia, ktorú som už poznala z nedávnej minulosti sa zopakovala. Tantokrát som sa však rozhodla, že je čas vziať jej riešenie do svojich rúk a nečinne nečakať.” Dominika Lukáša priamo konfrontovala. Ten sa však k situácii znova postavil alibisticky a obvinil ju z bujarej fantázie.

Mohlo by vás zaujímať: Táto žena sa za 10 rokov stala najvplyvnejšou online celebritou: Ako to ovplyvnilo jej materstvo?

Lož má krátke nohy

Lukáša si však karma počkala v jednom z bratislavských nákupných centier. „Vracala som sa do garáže, kde som mala zaparkované svoje auto, keď som si na druhej strane eskalátora idúceho opačným smerom všimla dvojicu. Vysmiatu zamilovanú dvojicu v objatí. Keď sa muž otočil mojím smerom, veľmi rýchlo som pochopila, že je to Lukáš. Ten ma samozrejme spoznal tiež a v tej sekunde mu jeho očarujúci úsmev zamrzol,“ spomína Nina, Dominikina najlepšia kamarátka, ktorá jej to v tej chvíli zavolala. „Je to tu znova!” Dominiku to neprekvapilo. Napokon, nebolo to nič nové. „Pochopila som, že mojou jedinou chybou bolo to, že som dala druhú šancu človeku, ktorý si ju nezaslúžil. Vzťah s Lukášom bol pre mňa ponaučením. Nedovolím, aby si viac ľudia zamieňali moju dobrotu s hlúposťou a devízu, ktorú odo mňa dostanú, považovali za samozrejmosť.”