Presunúť na hlavný obsah

Jedna vec mi v našom vzťahu nedá spávať: Robil ju pre svoju bývalú a išiel sa roztrhať, ale v prípade mňa je to tabu

Partnerské vzťahy

Porovnávanie nikomu neprospieva, niekedy sme však nepoučiteľní. Silviu trápilo, prečo sa k nej jej muž v istej veci správa horšie ako k bývalej, na ktorú nemá ani len dobré slovo.

V našom vzťahu išlo všetko hladko, možno preto, že sme sa krátko na to, čo sme sa spoznali vzali a mali spolu dieťa. Všetko sme to stihli v etape, keď sme boli do seba čerstvo zamilovaní, ak by to tak nebolo, možno by sme už spolu dávno neboli. Čím sme totiž spolu dlhšie, tým menej pozorný môj muž je. Viem, čo si pomyslíte, keď toto počujete, že som nespokojná a každý vzťah časom zovšednie. Lenže v prípade Marekovej bývalej to tak nebolo. 

Prečítajte si: Manžel prišiel s návrhom, aby som robila v spálni túto jednu vec: Náš intímny život je odvtedy lepší ako kedykoľvek predtým

Všetko sa zmenilo príchodom syna

Marek patril vždy medzi úspešných mužov a na verejnosti si potrpel mať dobrý status. Keď sme spolu začínalo, bolo vidno, že sa mnou rád pýši a popravde, lichotilo mi to, takže to bolo vzájomné. Keď však do nášho vzťahu prišiel vytúžený syn, akoby som neexistovala a odrazu som bola na vedľajšej koľaji. Nechcem však obviňovať z toho celého naše malé dieťa, to určite nie, len sa občas cítim, akoby som bola „len“ matkou jeho vytúženého syna a nie zároveň jeho partnerkou, milenkou a ženou jeho života.

Na túto jednu vec neustále zabúda, v prípade bývalej

O tom, že to nie sú len paranoje a vzťahovačné reči svedčí aj fakt, že sme za celých tých päť rokov, čo sme spolu, nikdy neoslavovali výročie. Marek pravidelne naň zabudne a vyhovorí sa na to, že na narodeniny na mňa predsa myslí a tým je to pre neho vybavené. Lenže ani na narodeniny som od neho nikdy nič nedostala, okrem kytice. Viem, že vám to môže prísť zvláštne, ale ženu občas naozaj poteší, keď jej muž z pozornosti niečo kúpi, nejaký šperk alebo romantický wellness pobyt. O to viac, že naša rodina si to môže dovoliť a nie je to otázka financií. Niekedy mi to príde, akoby ma podvedome považoval za zlatokopku. Pritom som to ja, ktorá sa stará o rodinu, popri tom podnikám a snažím sa vytvoriť maximálny komfort v našom hniezdočku lásky. 

Občas mám pocit, že si myslí, že som zlatokopka, ale to bola skôr jeho ex

Dokonca ani na narodenie nášho syna som nič nedostala, zatiaľ čo moje kamarátky žiaria šťastím a hoci nemajú takého solídne zabezpečeného muža, mám pocit, že sú úprimne šťastnejšie. 
Možno by ma to ani tak veľmi neštvalo, keby som nevedela, že Marek to v minulosti robil a svoju bývalú partnerku zahŕňal darmi, pričom si to vôbec nezaslúžila. Podvádzala ho a všetci to vedeli, vrátane neho, len si to nechcel sám pred sebou pripustiť, pretože to považoval za osobné zlyhanie, že nie je dosť dobrý. Čím častejšie ho podvádzala, tým pozornejší k nej bol. Keď som si túto vetu povedala nahlas, uvedomila som si, v čom je problém.

Neprehliadnite: 

Čím častejšie ho podvádzala, tým pozornejší bol

Opäť raz platí, že mrchy majú jednoducho „šťastie“. Čím viac som chcela byť dokonalou partnerkou, tým menej zaujímavá som pre svojho muža bola. Pochopila som, že oddať sa je veľakrát na škodu a keď som sa snažila otvoriť túto tému, prilievala som len olej do ohňa. Marek o tom nechcel ani počuť, bol podráždený a v konečnom dôsledku sa aj tak nikdy nič nezmenilo.
Niekedy mám pocit, že je stále zamilovaný do svojej bývalej a so mnou je len kvôli tomu, že túžil mať potomka a tlačil ho vek. Marek mal totiž v čase narodenia nášho syna 41 a vždy túžil po synovi. Cítim sa, že som v podstate len „cudzia“ žena, ktorá mu vynosila dieťa a z vďaky za to, s ňou zostal žiť... 

- Najčítanejšie -