Presunúť na hlavný obsah

Vzala som si dobrého muža: Keď sa však začal stretávať s týmto mužom, zmenil sa na niekoho, komu som nerozumela

Sex a vzťahy

Klárin manžel Rudo bol ideálnym manželom... až do chvíle, keď sa v ich živote objavil jeho starý kamarát. Odvtedy jeho správaniu nerozumela.

Keď som ho stretla, znova som sa zamilovala

Klára stretla Ruda v čase, keď bola po vysokej škole a vrátila sa bývať späť do svojho mesta, kde chcela aj pracovať. Hoci si uvedomovala, že tam bude menej príležitostí, vždy vedela, že život v hlavnom meste nie je pre ňu. Hneď potom, čo sa vrátila a našla si prácu v jednej celkom prosperujúcej firme, natrafila počas jedného večera s priateľkami v meste na Ruda. Chodili spolu na základnú školu a pamätala sa, že bola kedysi dávno do neho zaľúbená. „No, keď som ho zbadala, nemusela som ani dvakrát premýšľať či loviť v pamäti, kto to je. Hneď som ho nielen spoznala, ale akoby znova aj zamilovala. Vyzeral neskutočne dobre, dozrel na mužného a sexi chlapa. Nevedela som z neho spustiť oči, najmä, keď si ku mne prisadol a pustili sme sa do reči. Zjavne si ma pamätal aj on a mala som z toho všetkého dobrý pocit.“

Mohlo by vás zaujímať: Môj manžel ma opustil kvôli úplnej hlúposti: Verili by ste, že niečo TAKÉTO môže vášmu mužoi prekážať?

Naše manželské začiatky boli idylkou

Netrvalo dlho než Klára s Rudom začala oficiálne chodiť a v podstate boli radi aj ich rodičia, ktorí boli prakticky susedia a potajme vždy snívali, že sa ich deti vezmú. Presne to sa aj stalo a to len po roku chodenia. „Všetko bola zo začiatku idylka, boli sme zamilovaní, Rudo bol pozorný manžel, dokonca mi varil, vedel ma vždy prekvapiť. Bývali sme síce u svokrovcov, ale chceli sme si ešte istý čas našetriť na vlastné bývanie. Ale v jednom sme mali jasno... Určite sme chceli časom niečo svoje,“ opisuje manželské začiatky Klára. 

Manželov kamarát mi bol od prvého momentu nesympatický

Jedného dňa Kláre Rudo oznámil, že sa vracia do mesta jeho kamarát Roman z mladších, stredoškolských čias. „Rudo ho k nám pozval na večeru. No od momentu, ako otvoril ústa, mi bol nesympatický. Jeho nemiestne komentáre k mojej postave, vareniu, jedlu a celkovo podľa mňa negatívny postoj k ženám, ktoré mal za domáce puťky a hlupane, mi boli proti srsti. Keď som to potom, čo odišiel povedala aj Rudovi, ten sa len smial, že on bol vždy taký, samé srandičky, že on to tak v skutočnosti nemyslí, aby som nebola taká suchárka,“ pokračuje v rozprávaní Klára. 

Čítajte tiež: Bola som jeho manželkou len polrok: Krátko po svadbe som objavila niečo, čím ma totálne vodil za nos

Ich priateľstvo nám naštrbilo manželstvo 

Podľa toho, čo Klára od Ruda vedela, Roman sa plánoval zdržať v meste oveľa dlhšie, vraj sa mu už nechce cestovať. Rudo bol z toho nadšený, pretože ho pokladal za jediného skutočného priateľa, ktorého mal. „No ich priateľstvo mi bolo tŕňom v oku a začali sme sa skutočne preto veľmi hádať. Začalo nám narúšať naše manželstvo. Rudo s ním trávil zrazu každú voľnú chvíľu, cez víkendy s ním vypíjal v meste po baroch a vracal sa domov neskoro nadránom, páchnuci po alkohole a cigaretách. Ale on predsa ani nefajčil ... Nehovoriac o tom, že míňal na tieto žúrky naše spoločné peniaze, ktoré sme šetrili na vlastné bývanie.... Mala som pocit, že sa mi manžel mení pred očami.“ Akoby toho však nebolo málo, Rudovo správanie ku Kláre bolo čoraz flegmatickejšie, už viac nebol pozorný, ani milý. Pod vplyvom najlepšieho kamaráta a jeho „múdrostí pri pive a pol deci“ sa zmenil na niekoho cudzieho.

Neprehliadnite: Zmena, ktorú som si uvedomila príliš neskoro: Ak robí váš muž zrazu toto, zbystrite

Viac to nebol môj manžel, ale muž, ktorému som nerozumela

„Došlo to až do takého štádia, že som po ňom kričala, že je presne taký istý buran ako jeho kamoš, a že ho len pokazil. Nechcel si to pripustiť a začal ma obviňovať, že ja som presne taká, na akú sa žena v manželstve začne časom meniť. Chcem mu zrazu zakazovať kamarátov a byť paňou jeho života. Ale že to som sa prerátala. Tresol dvermi a prišiel až o dva dni, z čoho som bola na nervy, pretože ani nedvíhal mobil. Už som chcela volať na políciu, keď sa objavil, akoby nič a vraj či som sa už upokojila alebo budem vystrájať ďalej,“ hovorí Klára, ktorá v momente zabudla na strach o neho, ktorý prežívala. Veľmi sa hnevala a vedela, že toto viac nie je ten muž, ktorého si vzala. Do obeda sa zbalila a odišla naspäť k rodičom. „Predstavte si, že ma ani nešiel hľadať, len potom mi zavolal, aby som prestala vystrájať ako malé decko... Chápete, ja som bola podľa neho to malé decko,“ dodáva nešťastná mladá manželka, ktorá nemôže uveriť, aký muž sa stal z jej manžela Ruda. Že dal prednosť najlepšiemu kamarátovi pred ňou, jednoducho nepochopí. Dnes žijú oddelene, ale o rozvod ešte nepožiadala, stále verí, že keď dotyčný kamarát z mesta opäť odíde, vráti sa jej pozorný a milý manžel. Ale ktovie..

 

- Najčítanejšie -