Presunúť na hlavný obsah

Zamilovala som sa do kolegu v práci: Až po tejto udalosti som si uvedomila, že som mu školácky naletela

Partnerské vzťahy

Čaro zakázaného a nepredvídateľného nás niekedy láka viac, než by bolo treba.

Ľudia sú rôzni. Niektorí sa zamilujú rýchlo, iní potrebujú čas, aby druhého človeka skutočne spoznali. Do hĺbky, nie len tak naoko. Martina si však zvolila celkom netradičnú cestu. Zamilovala sa síce tradične, no do netradičného človeka. 

„Peter nebol balič, ani nič podobné. Prvé roky v práci som si ho ani len nevšimla. Tichý, zaujatý prácou, alebo sám sebou, ktovie. Jednoznačne však nenaháňal ženské, to bolo isté. Na jednej strane som to pokladala za milé, na strane druhej mi to bolo tak trochu jedno. Až do chvíle, kedy som mala možnosť spoznať ho bližšie. Bolo to presne v utorkové popoludnie. Celkom jednoducho, v rade na kávu, ako v starých filmoch.“ spomína si Martina, ktorá vtedy ešte netušila, ako smutne sa skončí jedna cesta za kapučínom.

Inšpirujte sa: S mojím ex sme zostali skvelými kamarátmi: Po rokoch však začal mať veľmi majetnícke sklony a takto to dopadlo

„Prihovoril sa sám. Vľúdne, nevtieravo, akoby si nebol istý. Aj to som pripisovala jeho neskúsenosti. Odrazu sme sa však rozprávali vyše hodinu a ja som si to ani neuvedomila. O všetkom a o ničom, ako starí známi. Až na to, že ma z ničoho nič neuveriteľne priťahoval. Mal zvláštne črty tváre a jeho ostýchavosť bola akosi sama o sebe vzrušujúca. Samozrejme, že to nebolo naše posledné stretnutie. O pár týždňov som si uvedomila, že na Petra myslím viac ako je zdravé a ako by som chcela. Mala som ho plnú hlavu. Bolo to však tak aj z jeho strany?“ pýtala sa sama seba Martina, ktorá si po predošlých skúsenostiach len veľmi ťažko púšťala ľudí k telu.

Možno to chcela a možno si to len jej srdce „racionálne“ zdôvodnilo, povedala si však, že jej myšlienky v súvislosti s Petrom sú opodstatnené a dá mu šancu. To však ešte netušila, že on s ňou už dávno ráta. Aj s ďalšími. „Asi po dvoch mesiacoch odvtedy, čo sme sa začali stretávať, ma zobral na romantickú prechádzku popri rieke, kde nás už čakal odparovaný malý, no pritom šikovný čln. Vo vode sa necítim celkom bezpečne, povedala som si však, že mi to stojí za to a vložila som doňho všetku svoju dôveru. S lanom nám pomáhal starší pán, ktorý člny v tomto okolí spravoval. Vyzeral milo a zdalo sa, že sa s Petrom dobre poznajú. Aspoň tak na mňa pôsobilo ich neformálne jednanie hneď od začiatku.“

Mohlo by vás zaujímať: Po roku od nášho rozchodu ma zavolal na večeru: Moja reakcia ho primäla k šokujúcemu kroku

Martinina domnienka sa potvrdila len pár sekúnd na to, keď starší pán spomenul nejakú inú slečnu, s ktorou tu Peter bol pred niekoľkými mesiacmi. Vraj ho ešte v ten deň hľadala a nevyzerala príliš nadšene. „Nechápavo som sa pozerala raz na Petra, raz na staršieho pána a čakala vysvetlenie. Môj spoločník sa k nemu nemal, a tak starký bez vyzvania spustil. Vraj nie som jediná, kto tu v romantickom rúšku s Petrom splavoval rieku. A okrem iného vyzerám rovnako ako predošlých minimálne päť slečien. Nemohla som uveriť, čo počujem. Tichý a hanblivý Peter strieda ženy ako na páse a berie ich dokonca na tie isté rande? Mohla som sa rozhodnúť staršiemu pánovi neveriť, no prečo by klamal? Vyzeralo to, že ho Petrova naivita a moja hlúposť už neuveriteľne otravuje a chce sa nás oboch zbaviť. A to sa mu podarilo priam bravúrne.“ dodáva Martina, ktorá si uvedomila, ako hlúpo naletela chlapovi, ktorý si zas a znovu iba dobíjal ego. Na jej úkor a úplne pokrytecky.

Zrejme skutočne treba byť opatrný a prvý dojem si radšej preveriť druhým, tretím a možno aj štvrtým. Pri mužoch zdá sa človek nikdy nevie.

Veríte vždy tomu, ako sa človek prezentuje na prvý pohľad?

spolu hlasovalo 350 ľudí

Áno
45
Nie
305

- Najčítanejšie -