Presunúť na hlavný obsah

Príbeh Popolušky: Izabela prežila túto rozprávku na vlastnej koži, zistila však, akú trpkú príchuť môže život mať

Feminity

Azda každá jedna z nás pozná rozprávku o Popoluške. Chceli by ste ju však skutočne prežiť na vlastnej koži? Izabele sa to stalo, no zistila, že v živote nemusí byť všetko rovnako ideálne ako v detských knižkách.

Buďme k sebe úprimné, ktorá z nás nechcela byť v živote princeznou? Avšak príbehy v rozprávkach a v živote nebývajú väčšinou veľmi totožné. Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať. Svoje o tom vie aj Izabela. Žena, ktorá prežila príbeh ako z detskej knižky na vlastnej koži.

Mohlo by vás zaujímať: Podľa vzťahu, aký má k mame zistíte, čo je za muža: Ak sa správa takto, radšej mu bezhlavo neverte

Izabela otehotnela, keď mala čerstvých 17. So svojim spolužiakom na strednej. Napriek všetkým okolnostiam sa rozhodla nechať si dieťatko a vyhovávať ho ako mladá, slobodná mamička. Samozrejme otec dieťaťa nebral zodpovednosť za svoje otcovstvo príliš vážne, takže vo všetkom bola Izabela odkázaná len na samú seba. Navyše mala z rodiny už len svojho otca, s ktorým nemala ideálny vzťah, takže sa doslova so synom pretĺkala životom. Šťastím v nešťastí pre ňu bolo, že mala relatívne stabilnú prácu a dokázala z nej zaplatiť podnájom a stravu pre oboch. Robila totiž u mamy svojej spolužiačky, takže veľa vecí jej navyše bolo tolerovaných, čo je pri malom dieťati na nezaplatenie. ”Nehovorím, že to bolo jednoduché obdobie, ale všetko sa dá zvládnuť, len treba chcieť. Zásadná zmena v mojom živote nastala, keď mal Dávid 6 rokov. Dovtedy to bolo skutočne len o malom, práci a ako takom zabezpečení chodu domácnosti,” začína svoje rozprávanie sympatická brunetka.

Jedna noc zmenila všetko

”Bolo to presne po 6 rokoch, čo som išla s kamoškami von. Malý spal u kamaráta zo školky a ja som konečne mohla vypnúť. Oslavovali sme narodeniny jednej z nás. V ten večer som sa po dlhej dobe naozaj uvolnila. Medzi pozvanými bol aj šarmantný gentleman, ktorým boli všetky baby očarené. Arthur patril medzi najlepších právnikov v našom hlavnom meste. Navyše mal skvelú povahu. Bol milý, láskavý a neuveriteľne sexi. Ani neviem ako, no v ten večer sme skončili u neho. K ničomu však vtedy nedošlo. Len sme sa dlho rozprávali, veľa sa smiali a zistili sme, že máme naozaj mnoho spoločného. Stretli sme sa aj na druhý a tretí deň. Stále som si však hovorila, že ide len o nezáväzný flirt. Ani vo sne by mi nenapadlo, že by sa muž v pozícii Arthura, mohol zamilovať do ženy ako som ja. Jednoduchej, slobodnej matky. Presne tak som sa totiž vnímala sama." No Arthur videl vo svojich očiach Izabelu ako krásnu, silnú ženu, s veľkým odhodlaním a zmyslom pre spravodlivosť. Poznali sa necelé tri týždne a požiadal ju o ruku. Svadba sa konala do mesiaca a Izabela krátko po nej otehotnela. Všetci tvrdili, že na to idú pri rýchlo, no oni dvaja to cítili inak. Vedeli, že sú jeden pre druhého stvorení. Izabela odrazu žila ako v rozprávke. Mala dostatok všetkého a nič jej nechýbalo. Jednoducho jej život po boku Arthura, nadobudol úplne nový rozmer. Pripadala si ako vo sne. Len ona ten sen aj žila. Arthur bezproblémov prijal aj jej prvého syna a navyše si skvele rozumeli. Idylka šťastnej rodiny však netrvala dlho. 

Prečítajte si tiež: Sonda do mužskej duše: Takto muži zisťujú, či ste pre nich tá pravá a dokážu s vami žiť

Okamih, ktorý ovplyvnil ich život

Keď sa Izabele a Arthurovi narodilo druhé spoločné dieťa, nebolo to najľahšie obdobie. Arthur ma ťažkú autonehodu, po ktorej zostal pripútaný na invalidný vozík. On sám sa s tým však nedokázal vyrovnať. Z aktívneho muža, plného životného elánu sa odrazu stal niekto, koho Izabela nespoznávala. Bol nervózny, málo hovoril a uzatváral sa do seba. Nič sa mu nechcelo. Jednoducho jej princ na bielom koni stratil chuť žiť. Práve vtedy Izabela pochopila, aký je život v skutočnosti krehký a že sa môže zmeniť skutočne v jednej sekunde. Trvalo rok, kým sa z toho Arthur dostal, no dnes je v poriadku. A ich manželstvo a vzťah sú pevnejšie ako kedykoľvek predtým...

- Najčítanejšie -