Presunúť na hlavný obsah

Ak robíte týchto 5 vecí, zničíte si vzťah: Pozrite sa, čomu by ste sa mali vo vzťahu najmä po rokoch vyhnúť

Feminity

Vzťahy občas bývajú komplikované. Pozrite sa spolu s nam,i akým chybám sa vyhnúť, aby vám to ”klapalo” aj po rokoch.

Samozrejme, každý vzťah sa vyvíja a prechádza rôznymi fázami, či štádiami. Jedno sa však nemení ani po rokoch. To, že by ste mali na vašom vzťahu pracovať. A nezáleží na tom, či trvá mesiac, alebo desať rokov. No to nie je všetko. Ak sa navyše dopúšťate týchto piatich vecí, verte, že dlhú životnosť mať teda nebude.

Prečítajte si: Môj muž si na mne všimol malú zmenu, ktorá mi rozbila manželstvo: Nespravte rovnakú chybu ako ja

1. Spomínanie vášho ”ex”

Nuž, táto téma by pre vás mala byť tabu, pokiaľ sa momentálne po vašom boku nachádza niekto, s kým plánujete budúcnosť. Niektoré ženy upadnú do nekonečného kruhu spomienok na minulosť a nevedia ju dostať z hlavy, pokojne niekoľko mesiacov, či dokonca rokov. To však nie je pre žiaden novovznikajúci ani fungujúci vzťah prospešné. Preto svojho ”ex” spomínajte skutočne minimálne pred tým aktuálnym. Najideálnejšie vôbec.

2. Nedôvera a potreba mať toho druhého pod kontrolou

Nikto vo vzťahu netúži mať po svojom boku policajta. Obrazne povedané, samozrejme. Ak však toho druhého neustále atakujete kontrolnými telefonátmi, smskami, či dokonca nenápadnými návštevami, kedykoľvek sa vzdiali z vášho dosahu, ste na najlepšej ceste k tomu, aby vás napokon opustil. Chvíľu to vydrží, no z dlhodobého hľadiska to neustojí žiaden muž.

3. Neustála nespokojnosť

Ak ste spolu už nejaký ten piatok, je prirodzené, že občas príde nuda, či sterotyp. Je však na vás, aby ste s tým dokázali zabojovať. Nielen zbytočným hundraním a analyzovaním toho, čo je zlé a nefunguje, ale opätovným espritom, ktorý vášmu vzťahu dodáte. Ak budete neustále prejavovať len nespokojnosť, k harmonickému vzťahu to nepovedie ani náhodou. 

4. Komunikačný skrat

Komunikácia je vo vzťahu kľúčová. Celý deň totiž vo väčšine prípadov strávite s cudzími ľuďmi a keď sa napokon večer konečne vidíte so svojim milovaným, je čas na rozhovor. Nie však taký päťminútový medzi dverami. Tou najväčšou chybou, akej sa môžete dopustiť, je skrat v komunikácii.

Neprehliadnite: Najviac milionárov sa vraj rodí v tomto znamení zverokruhu: Medzi ostatnými vyniká týmito vlastnosťami

5. Strata záujmu o toho druhého

Áno, ak ste s niekým desať rokov, je jasné, že sa váš vzťah nevyvíja rovnako ako po šiestich týždňoch. No rozhodne by ste sa nikdy nemali o toho druhého prestať zaujímať. Ak to totiž nebudete robiť vy, verte, že niekto taký sa určite nájde. 

Dopúšťate sa jednej z týchto chýb?

spolu hlasovalo 264 ľudí

Diskusia k článku

comments powered by Disqus