Presunúť na hlavný obsah

Naše manželstvo po mojom pôrode už nebolo to, čo predtým: Manžel to pripisoval tejto jednej veci, z ktorej ma vinil

Partnerské vzťahy

Dieťa by malo byť pre manželov prínosom a nie niečím, čo rozvráti rodinu. Čo však v prípade, že to tak nakoniec dopadne?

Mali dokonalé manželstvo

Boli jedným z tých párov, ktoré všetci ostatní obdivovali a závideli im neuveriteľnú harmóniu a súhru názorov. Každý veril v to, že Alena a Andrej sú dokonalý pár a naozaj sa k sebe telom aj dušou hodia. „Boli sme nerozluční. V tom, v čom som ja mala nedostatky bol on perfektný a zase naopak. Jednoducho sme sa dopĺňali a ja som skutočne mala pocit, že som našla svoje druhé ja. Dovtedy som si myslela, že sa to len tak hovorí. A viete, ako to býva. Ľudia toho narozprávajú niekedy až príliš. No s Andrejom bolo všetko tak nejak reálne. Nemusela som sa vôbec snažiť, aby nám to klapalo. Šlo to akoby samo,“ priznáva Alena a opisuje svoj dokonalý vzťah s Andrejom.

Mohlo by vás zaujímať: Stále fantazíroval o iných ženách: Nezastavilo ho ani manželstvo, nakoniec som musela urobiť toto

„Spoločne sme cestovali, smiali sa, plnili si životné sny a jeden druhého podporovali naozaj vo všetkom. Chcel zmeniť prácu a začať niečo vlastné. Povedala som mu, nech to skúsi, veď prečo nie? Milovala som večere s kamarátkami a on mi v nich nebránil. Keď som ašpirovala na vyššiu pozíciu, netváril sa, že je to nemožné, práve naopak. Plne ma v tom podporoval. A to som na našom vzťahu milovala,“ dodáva Alena.

Nemalo sa nič zmeniť

Po piatich rokoch manželstva, ktoré si však stále užívali len vo dvojici, začalo mať okolie otázky. Chceli vedieť, či si navzájom stačia a či vôbec nepremýšľajú nad tým, že už je čas na to, aby sa ich rodina rozrástala. Ak mám povedať pravdu, nič nám nechýbalo. Aspoň z mojho uhla pohľadu som to tak nikdy nepociťovala. Možno aj preto, že sme sa nikam neponáhľali a jeden druhého sme vo všetkom podporovali sme nemali kedy nadobudnúť pocit, že si navzájom nestačíme. Preto, keď som nečakane zistila, že čakám dieťa, absolútne nás to nevykoľajilo a ničoho sme sa nebáli. Mala som pocit, že sa pre nás nič nezmení, len bude náš život opäť o niečo zaujímavejší, spomína Alena na svoje prvé tehotenstvo.

Nenechajte si ujsť: Až po rokoch som zistila, že vlastného muža vôbec nepoznám: Mal druhý život a ja som to ani netušila

Malý Dávid však nenechal nič také ako predtým

Keď sa však narodil Dávid, situácia sa chtiac či nechtiac otočila. Náš vzťah sa začal meniť. Andrej bol čím ďalej, tým viac strhaný, jeho dovtedy bezstarostný úsmev sa každým dňom zdal stále viac a viac predstieraný a ja? Ja som aj napriek tomu, že to nebolo v pláne, stále iaca viac času trávila okolo Dávida. Ako dieťa neustále plakal, vyžadoval si pozornosť takmer vždy, keď to bolo možné a kvôli tomu, že sa narodil predčasne, museli sme na jeho vývoj dávať obzvlášť veľký pozor. Andrej sa snažil žiť ako doteraz, no ja som stratila zmysel pre prítomnosť a svet mimo môjho syna pre mňa akoby neexistoval.

Inšpirujte sa: Sestra mi vždy závidela mužov: Až do tohto momentu, keď sa karta obrátila a ja som pochopila, ako sa cíti

Alena sa doslova prestala snažiť. Prestala sa zaujímať o svoju kariéru, sny a túžby, v ktorých jej bol Andrej vždy veľkou oporou a jej jediným záujmom bol odrazu jej syn. Z inšpiratívnej ženy sa zrazu stala matka v domácnosti, ktorá je natoľko úzkostlivá, že kvôli vlastnému strachu o blaho svojho dieťaťa zanevrela na všetko, aj sama na seba.

V jeden večer to však Andrej už skutočne nevydržal a povedal mi všetko, čo si myslí. Vraj náš vzťah stratil všetku iskru, pretože som ho postavila na strachu o blaho a šťastie jedinej osoby, a tou sme neboli ani ja ani on, ale náš syn. Vraj som sa ho za posledné mesiace ani raz nespýtala, ako sa má a okrem zdravotného stavu nášho syna a jeho vývoja sme sa už nevedeli rozprávať o ničom inom. Stala som sa matkou a zabudla som byť ženou, manželkou a hlave sama sebou, spomína si Alena na obdobie a vlastnú hlúposť, ktorá jej takmer zničila vzťah. A to len preto, že kvôli dieťaťu bola ochotná obetovať všetko. A to aj napriek tomu, že si to nikdy predtým nevedela predstaviť.

- Najčítanejšie -