Presunúť na hlavný obsah

Do nášho vzťahu nikdy nevstúpi rutina: Vždy, keď mám pocit, že nám niečo chýba, manžel urobí toto

Partnerské vzťahy

Živiť vo vzťahu iskru nie je jednoduché. Ukáže to však, či a do akej miery obom partnerom na vzťahu vôbec záleží.

Kamila si Jána brala po 7 rokoch vzťahu. Nemala žiadne pochybnosti, ako by aj mohla? Poznali sa do poslednej maličkosti, nebola vec, ktorú by si spolu neprežili, a ktorá ich istým spôsobom neposunula ďalej alebo neposilnila.

Inšpirujte sa: Až pri treťom manželstve som pochopila, v čom spočíva funkčný vzťah: Ignorovala som totiž predtým túto vec

„Veľa mojich priateliek sa po piatich rokoch vzťahu rozišlo a ja som si pripadala ako posledný mohykán. Sťažovali sa mi na rutinu vo vzťahu, večné hádky s tým istým obsahom a partnerov, ktorí im nerozumejú alebo možno ani nechcú. Aj preto sa ich úžasné vťahy končili rozchodmi. Ten môj však všetko tak nejak prekvapivo ustál a ja som sa odrazu ocitla pred oltárom. Bez pochybností a šťastná.“ zdôrazňuje Kamila, ktorá je za Jána vydatá už druhý rok.

Nebála som sa o nás

„Každý sa ma pýtal, ako to zvládame. Predsa len, svadba bol na určitú dobu jeden veľký ošiaľ, ktorý ma zamestnal, nemala som čas premýšľať nad tým, ako bude náš život vyzerať po tom, čo si povieme povestné áno. Všetci mi však tvrdili, nech od toho veľa nečakám. Vraj to bude rovnaké ako doteraz, no ku všetkému ostatnému mi pribudne starostlivosť o domácnosť. Snažila som sa ich reči nevnímať a nenechať si nasadiť povestného chrobáka do hlavy.“ spomína Kamila.

Mohlo by vás zaujímať: Kríza v našom vzťahu prišla presne po 7 rokoch: Toto nám ju pomohlo zažehnať

Postupom času však začala premýšľať nad tým, čo sa stane v prípade, ak ich manželstvo naozaj padne do zabehnutých kolají a strach z toho, že sa už nemôže len tak postaviť a odísť, celej situácii ešte pridá.

„Začala som svoj strach prenášať aj na Jána. Síce nechtiac a podvedome, no postupne si všimol, že so mnou čosi tak nejak nie je v poriadku. Chcel sa rozprávať, pýtal sa, v čom je problém, no ja som mu nemohla povedať pravdu, veď by ma vysmial. Báť sa rutiny vo vzťahu, v ktorom sme ju doteraz ešte ani raz nezažili bolo predsa absurdné!“ dodáva Kamila.

Nenechajte si ujsť: Podviedol ma, no odpustila som mu a chceli sme fungovať ďalej: Až toto mi však ukázalo, že sa cez to nikdy neprenesiem

„Ráno som si však pri posteli našla lístok, na ktorom stál  len krátky text. Chcel, aby som sa pripravila na večer. Dala si na seba červené šaty, ktoré som mala oblečené na našom prvom rande, no obuť som si mala tenisky. A vraj stačí, ak ho počkám na schodíkoch vedúcich na ulicu. K tomu, prečo tak mám urobiť, pridal len krátke vysvetlenie. Vraj mi zakaždým, keď budem cítiť neopodstatnený strach a nedôveru voči našej láske, ukáže kedy a prečo sa do mňa zamiloval a prečo dokážeme spoločne naozaj všetko. Nemala som však čakať, že si zopakujeme naše prvé rande len preto, že mám mať rovnaké šaty. To, kam pôjdeme a čo budeme robiť, nikdy nebudem vedieť dopredu. Rovnako ako našu budúcnosť. Je nevyspytateľná, no o to krajšia.“ dodáva Kamila, ktorá už dávno nezažila niečo také spontánne a prirodzené ako tento výnimočný večer. A už sa nevedela dočkať ďalších, ktoré možno raz, keď sa ich vzťah bude zdať nudný, znovu nečakane prídu.

Myslíte si, že občasným prekvapením sa dá vyhnúť rutine vo vzťahu?

spolu hlasovalo 117 ľudí

Áno
107
Nie
10

- Najčítanejšie -