Presunúť na hlavný obsah

Vydatá Martina odhalila u svojho manžela tajomstvo: Kupoval jej drahé dary, z vlastného vrecka to však nemal

Sex a vzťahy

Niekedy nám láska zaslepí oči tak, že robíme veci celkom nesprávne, v domnienke, že dávame tomu, koho milujeme, čo si aj zaslúži. Alebo je to len zo strachu, aby sme o toho človeka neprišli... Čo myslíte, ktorý prípad je Martinin manžel?

Mala som pocit, že si to zaslúžim 

„Do svojho manžela som sa zamilovala takmer okamžite. Nebolo to vôbec také zložité. Od začiatku ma zahŕňal pozornosťou, lichôtkami, galantným dvorením, a v neposlednom rade aj početnými darčekmi. Nejedna kamarátka mi ho v dobrom závidela, vraj ten jej, jej už nekúpi ani len kvet. Ja som mala kvety takmer na dennom poriadku, k tomu šperky, oblečenie a tiež dovolenky vo vychytených rezortoch. Možno sa to bude niektorým z vás zdať plytké, možno si poviete, že práve toto bolo všetko, na čom mi záležalo, čo sa týkalo jeho osoby. No pravdou je, že do Milana som sa naozaj zamilovala a rada som s ním trávila svoj čas hocikde. Avšak nebudem popierať, že jeho pozornosti sa mi nikdy nezunovali. Možno to bolo preto, pretože všetci moji bývalí doslova na mne šetrili. Dať žene na narodeniny kvet, to bolo podľa nich mrhanie peniazmi, niečím ma prekvapiť, ich ani nenapadlo, jednoducho som mala pocit, že si to tak nejak zaslúžim. Preto som neprotestovala, keď ma Milan darčekmi len tak zasypával,“ objasňuje svoju vtedajšiu situácia naša čitateľka  Martina (30). 

Mohlo by vás zaujímať: Mám dokonalého manžela, ktorého by som si však ako mladé dievča nikdy nevybrala: Toto som nakoniec pochopila!

Jeden telefonát v nej vyvolal zvedavosť 

No keby bola Martina vedela, o aký problém sa tým, že neprotestuje, nemalou mierou zaslúži, bola by to zarazila hneď na začiatku. Jej manžel Milan prejavoval takúto až nadštandardnú starostlivosť o Martinu aj potom, čo sa vzali. Kúpil krásny domček, išli na ďalšiu exotickú dovolenku na Maledivy, a keď sa po nej vrátili, kvety jej chodili do práce pomaly každý deň. Martina nemohla byť v tej chvíli šťastnejšia až do okamihu, keď náhodou prišla na to, že jej manžel je v poriadnych finančných problémoch. „Raz som zodvihla telefonát môjho manžela, keď sa sprchoval. Z toho, čo som sa z neho dozvedela, mi veľmi rýchlo zamrzol úsmev na tvári. Vraj mám svojmu manželovi odkázať, že je čas splatiť pôžičky. Keď som sa spýtala, aké, len sa zasmial a položil. Môj manžel bol podnikateľ, bola som celý čas v tom, že sa mu tak dobre darí, preto som všetky tie dary od neho prijímala bez väčších výčitiek,“ ostala nemilo prekvapená stáť v spálni. 

Neprehliadnite: Na pohľad dokonalé manželstvo: Jurajovi však na svojej žene nakoniec prekážalo to, čo by iní muži s ním menili

Takýto skrytý dôvod by som nečakala

Potom ho samozrejme hneď aj konfrontovala s tým, čo sa dozvedela. „Vôbec to nepopieral, naopak. Na rovinu priznal, že si  už dlho požičiava peniaze aj od kamarátov z biznisu. Aj keď o kamarátoch nemôže byť ani reč, keďže to vyzeralo skôr ako vyhrážanie sa. Keď som sa ho spýtala, prečo je teraz v takých finančných problémoch, či mu už biznis nejde ako kedysi, povedal, že firme sa darí, avšak aj tak nestačí pokryť všetky tie dovolenky, večere v luxusných reštauráciách, drahé šperky a exotické dovolenky. V tej chvíli som mu vrazila takú facku, že som z toho bola aj sama prekvapená. Jednoducho ma nahnevalo, že dôvodom týchto podlžností u „kamarátov“ je moje rozmaznávanie,“ pokračuje Martina v rozprávaní. 

Hoci som bola nahnevaná, sľúbila som v dobrom aj zlom

Najskôr bola Martina poriadne nahnevaná, ako to mohol nechať zájsť tak ďaleko. No keď jej priznal ten skutočný dôvod prečo ju zahŕňal až takouto pozornosťou, odpovedal: „Myslel som si, že vďaka tomu všetkému budeš šťastná, a nikdy sa ti nezunujem. Vzťahy, ktoré som mal predtým boli v podstate len o tom, že ako náhle som im prestal dopriavať až toľko, hneď si našli iného. No do teba som sa zamiloval ako do nijakej pred tebou, preto som mal pocit, že musím byť pre teba nenahraditeľný. Že len tak ma neopustíš..“ V tej chvíli sa Martina prestala hnevať a keď sa upokojila, vysvetlila mu, čo si mali vysvetliť už na začiatku. „Na ďalší deň som pobrala všetky svoje drahé šperky a pekne krásne som ich popredávala. Zrušila som našu dovolenku naplánovanú na toto leto a vyplatili sme časť dlhov, ktoré vznikli len preto, že sme obaja mlčali. Na zvyšné sme si vzali pôžičku z banky a teraz pekne splácame. Hnev ma už dávno prešiel, pretože som si uvedomila, že svojho manžela aj napriek tej kolosálnej blbosti, ktorú vyviedol, stále milujem a napokon... Sľúbila som predsa v dobrom aj zlom,“ uzatvára svoj príbeh naša čitateľka.

Čítajte tiež: Bola som ženou úspešného muža: Kvôli tomuto som nakoniec podala žiadosť o rozvod