Presunúť na hlavný obsah

Nasťahovala som si do bytu spolubývajúcu: Neskôr mi závidela môj život a urobila takýto podraz

Sex a vzťahy

Nasťahovať si do bytu cudzieho človeka nie je vôbec jednoduché. Terka mala na to svoje dôvody. Zo začiatku sa jej spolubývajúca tvárila ako kamarátka, v skutočnosti sa jej pravdepodobne páčil život, ktorý viedla a takto to dopadlo.

Na začiatku sme nemali žiadny problém

Terka sa ocitla vo finančnej tiesni a rozhodla sa, že bude jednu izbu vo svojom celkom priestrannom byte prenajímať nejakej študentke, aby si prilepšila. Voľba padla na dcéru maminej kamarátky, ktorá v tom čase hľadala podnájom. Hoci Terka nebola nadšená, že si takto naruší súkromie, zdalo sa jej to rozumné riešenie. Tiež Ľubica sa zdala byť na prvý pohľad milé, tiché, slušne vychované dievča. „Na začiatku nebol s naším spolunažívaním žiadny problém. V podstate, hoci sme žili pod jednou strechou, takmer sme sa nevideli. Viac menej sme sa obchádzali, pretože ja som pracovala od skorého rána a Ľubici začínali prednášky až neskôr doobeda a trvali do večera. Okrem iného sa chodila Ľubica aj s novými spolužiakmi zabávať. Jednoducho sme sa občas porozprávali a stali sa z nás také príležitostné kamarátky, spolubývajúce v jednom,“ opisuje začiatky Terka. 

Mohlo by vás zaujímať: Najlepšia priateľka mi závidela úspešnú kariéru: Po tom, čo som jej pomohla dostať sa tam, kam chcela, urobila toto 

Potom mi začali miznúť veci

Potom sa však začala diať séria zaujímavých a nevysvetliteľných záhad, z ktorých Terka podozrievala práve Ľubicu, keďže bola jediná, ktorá prichádzala do kontaktu s jej vecami. Z ničoho nič nevedela nájsť náušnice, ktoré mala vždy na tom istom mieste. Nakoniec si povedala, že ich možno niekde inde zabudla. „Potom sa v nich jedného dňa Ľubica objavila večer, keď prišla z nejakej párty a ja som sedela ešte na gauči. Prisadla si ku mne, v tom som ich zbadala a ona mi celá rozjarená len povedala, že si ich požičala a dúfa, že mi to neprekáža. Tak som jej jasne vysvetlila, že mi nemá čo chodiť do mojich osobných vecí a ani sa neopýtať,“ pokračuje ďalej. 

Čítajte tiež: Celý život som závidela najepšej priateľke jej život: Až dnes som pochopila, že som v skutočnosti po takom netúžila 

Keď som ju konfrontovala, rozplakala sa 

Ďalší krát Ľubica prišla od kaderníčky s celkom zmeneným štýlom účesu aj farbou, pričom až okato kopíroval ten Terkin. Dokonca vraj bola u tej istej kaderníčky. Vraj sa jej veľmi páči, ako nosí Terka upravené vlasy. Netrvalo dlho a Terka si všimla, že v koši na pranie je šatstvo, ktoré je síce jej, ale nemala ho v daný týždeň ani na sebe. „To som sa už nahnevala. Vošla som do jej izby, keď sa práve učila a jasne jej povedala, že si to neprajem, že prekračuje hranice. V tom sa z ničoho nič rozplakala a povedala, že ju to mrzí, ale že by sa veľmi chcela na mňa podobať, začala mi lichotiť, že sa jej páči ako žijem, ako vyzerám aj ako sa obliekam. Priznávam, trocha ma to skrotilo a už som nebola na ňu taká nahnevaná. Tak som jej ešte aj povedala, že nabudúce sa stačí opýtať a môže si požičať, čo sa jej bude páčiť,“ opisuje Terka ďalej. 

Neprehliadnite: Nespokojnosť s vlastným životom doviedla moju sestru až k tomu, že chcela, aby som sa cítila rovnako

Toto bola však posledná kvapka 

No to, čo sa opovážila urobiť Ľubica v Terkinom byte naposledy bolo už veľa. V čase, keď bola odcestovaná pracovne na celý týždeň, jej Ľubica kompletne preorganizovala celý byt. „Popremieňala nábytok, obrazy, dokonca urobila kvôli tomu aj nové diery do stien v mojom byte. Kuchynská linka celkom opačne ako som bola zvyknutá. Aby toho nebolo málo, ešte som ju aj načapala uprostred tohto chaosu s nejakým mužom v mojom byte akoby sa nechumelilo a scéna to bola skutočne pikantná. Jej maska nevinného a slušného dievčaťa bola zrazu fuč. Keď som jej dala hodinu na to, aby vypadla z môjho bytu, uvedomila som si jedno. Že sa správala, akoby jej to tu patrilo. Že možno túžila, aby toto všetko bolo jej. Avšak asi si aj myslela, že tento život byt a všetko v ňom vrátane mojich osobných vecí, si zaslúži aj ona. Chcela môj život," dodáva na záver Terka, ktorá si po tejto skúsenosti dá poriadny pozor, koho si nasťahuje do bytu nabudúce.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe