Presunúť na hlavný obsah

Robiť túto jednu vec s manželom je obrovský risk: Neurobte rovnakú chybu ako ja, ak nechcete prísť o muža

Feminity

Spoločné podnikanie nemusí znamenať len prínos. Najmä, keď sú partnermi zároveň aj manželia. Svoje o tom vie aj Dominika. Práve kvôli tomuto, takmer prišla o chlapa svojho života.

Dominika bola úspešnou realitnou maklérkou. Ešte popri škole sa tomu venovala a skutočne ju táto práca chytila za srdce. Nebrala to len ako nejakú brigádu, ale ozajstný job, v ktorom videla svoju perspektívu aj v budúcnosti. Bavilo ju stretávať nových ľudí, hľadať im ich vysnívané bývanie a robiť všetko pre to, aby aspoň sčasti splnila ich sen. ”Veľa mojich kamošov sa mi smialo a môj príliš veľký entuziazmus naozaj nechápali, no mňa táto práva napĺňala. Cítila som sa potrebná. A keď som si navyše získala dôveru klientov, nebolo nad to. Niekomu sa to môže zdať možno patetické, no mňa veľmi baví vidieť ľudí pri realizovaní ich snov. A perfektné bývanie je určite veľkým miľníkom mnohých z nás.”

Mohlo by vás zaujímať: Môj manžel ma opustil kvôli úplnej hlúposti: Verili by ste, že niečo TAKÉTO môže vášmu mužoi prekážať?

Spoločný biznis nemusí byť vždy pre vzťah výhrou

Práve popri práci Dominika našla aj lásku svojho života. Teo bol jeden z jej klientov. Prisťahoval sa z Košíc do hlavného mesta, kvôli lepšiemu miestu a hľadal svoj druhý domov. Kým sa Dominike podarilo po pracovnej stránke naplniť všetky jeho očakávania, preskočila medzi nimi iskra. V tom čase už mala Dominika po škole a vlastnila svoju realitku, v ktorej sa jej mimoriadne darilo. Práci obetovala všetko, vrátane osobného života. S Teom sa však začali čoraz častejšie stretávať aj mimo pracovnej oblasti a zistili, že majú toho veľa spoločného.

Čítajte tiež: Bola som jeho manželkou len polrok: Krátko po svadbe som objavila niečo, čím ma totálne vodil za nos

”Zaľúbila som sa do neho ako teenegerka. Netrvalo ani dva mesiace a požiadal ma o ruku. Po necelom roku sme boli manželmi,” opisuje zažiatky sympatická plavovláska. Aj napriek tomu, že to vyzeralo, že títo dvaja sú pre seba stvorení a nič nestojí v ceste ich šťastiu, predsa len tu bola istá drobnosť. Teo popri svojej práci neustále cestoval. Bol programátor a firma, v ktorej pracoval mala dcérske spoločnosti po celom svete. Časom sa viac nevidel ako videl so svojou manželkou. ”V tom čase som mu navrhla, nech nechá svoj job a vrhneme sa do spoločného podnikania. Realitke sa darilo, mala som pod sebou 15 ľudí a potrebovala som pravú ruku.” Hoci Teo súhlasil a na začiatku to vyzeralo ideálne, happyend sa v tejto oblasti nekonal. 

Nedokázali sme sa zladiť vo všetkých oblastiach

Tušíte správne, Dominika potrebovala pravú ruku. A presne tento aspekt nedokázal Teo časom predýchať. ”Odrazu som mala pocit, že sa ma snaží presviečať o veciach, o ktorých vlastne nič nevedel. Ja som v tomto biznise bola roky. On krátko a inovácie, ktoré sa snažil implementovať, do už našej firmy mi nepripadali prínosné. Vyústilo to až do toho, že sme sa jeden druhému začali vzďaľovať a neustále sme sa hádali. Každý deň, sme riešili len prácu. Na osobný život sme úplne zabudli. A na to, že sme manželia a milenci takisto.” Keď si to Dominila  uvedomila, pochopila, že takto fungovať ďalej nemôžu. Spoločný život a biznis nemohli skĺbiť. V mnohých otázkach sa totiž nedokázali zhodnúť.

Táto vec nám pomohla nájsť cestu k sebe

No a práve Dominka urobila rozhodnutie, ktoré by asi čakal málokto. Nie, neopustila Tea. Dlhé hodiny sa rozprávali, preberali to z každej strany a napokon našli spoločné riešenie. Dieťa. "Dlho som túžila po bábätku, no nemala som odvahu povedať to nahlas. Všetko sa totiž točilo len okolo firmy. Dohodli sme sa, že keď otehotniem, všetko nechám na Teovi a ja sa budem venovať len dieťatku. Dnes som v 8. mesiaci a viem, že lepšie rozhodnutie som pre nás nemohla urobiť."

- Najčítanejšie -