Presunúť na hlavný obsah

Za život v luxuse neváhala opustiť svojho muža s dcérou: Toto bol zlomový moment, ktorý všetko spustil

Partnerské vzťahy

Elena bola kvôli pohodliu a zaužívaným stereotypom ochotná obetovať naozaj veľa. Za život v luxuse, neváhala opustiť aj svojho muža s dcérkou.

Poznačilo ju náročné detstvo

Elena vyrastala pomerne skromne. Jej otec od nich odišiel, keď bola malá a mama zostala na tri deti sama. Už počas školy sa cítila voči spolužiakom trošku menejcenná. Na veľa vecí totiž nemali peniaze. Nikdy nemala najnovší model šiat, či tenisiek, po ktorých túžila. Bolo to niečo o čom vždy snívala a závidela to spolužiakom. A tak si už počas strednej školy si privyrábala. Umývala okná na pumpách. Vedela, že každá koruna do rodinného rozpočtu sa ráta. No a bolo jej jasné, že ak niečo chcela, musela si na to zarobiť. 

Neprehliadnite: Nestratila som len 20kg, ale aj priateľa: Neverili by ste, čo mu na mojom tele vadilo najviac

Idylku narušil jeden zásadný životný moment

Keď prišla na vyokú školu, zoznámila sa s Edom. Bol z dobre situovanej rodiny, nikdy mu nič nechýbalo a on sa do Eleny zaľúbil na prvý pohľad. ”Hoci nebol môj typ, poznala som jeho pôvod a povedala som si, že to s ním skúsim. Bolo mi totiž jasné, že sa pri ňom nebudem mať zle. Viem, znie to vypočítavo, no ten kto nebol v mojej situácii a nezažil si roky ponižovania, to nedokáže pochopiť. Preto si myslím, že by to takýto človek ani nemal súdiť,” začína svoje rozprávanie krehká blondínka. Elena s Edom randila približne štyri mesiace, kým sa do neho zaľúbila. ”Trvalo to síce istý čas, ale naozaj som sa do neho úprimne zamilovala. Bol totiž neuveriteľne pozorný, ochotný, láskavý. Po pol roku ma požiadal o ruku a ja som súhlasila.” V tom čase už bola Elena tehotná. Na bábätko sa obaja veľmi tešili. Keď sa im narodila Adélka, pôsobili ako perfektná rodina. Bývali v luxusnej štvrti, mali obrovský dom s bazénom a žili presne život, po akom Elena vždy túžila. No v čase, keď ich dievčatko oslávilo tretie narodeniny, prišla kríza. Edova firma sa totiž dostala do konkurzu a peňazí bolo odrazu menej. Museli predať dom a presťahovať sa do paneláku. A s tým sa nevedela Elena vôbec vyrovnať.

Prečítajte si tiež: Roky mi trvalo, kým som pochopila, že ma môj partner len vyciciava: Neurobte rovnakú chybu

Nasledovali výčitky, plač, sters, nervozita. ”Nedokázala som sa s tým zmieriť. Vrátilo sa mi v pamäti všetko, čo som prežívala ako malá. A to som v reálnom živote opäť zažiť nechcela.” Tak Elena urobila niečo, čo by zrejme nikto nečakal. ”Roky bol do mňa zaľúbený bývalý spolužiak z výšky Teo. Bol CEO v nadnárodnej spoločnosti a keďže pracoval a žil vo Viedni, vídali sme sa naozaj sporadicky. V tom čase som mu zavolala a dali sme si spoločnú večeru. Vedel, o našej rodine všetko a aj o mojej minulosti. No a bol zo mňa rovnako hotový ako kedysi. Bez váhania mi navrhol, nech od Eda odídem a nasťahujem sa k nemu. Že začneme novú spoločnú životnú etapu. Mal len jedinú podmienku. Adélka, nemohla byť pri mne. Áno, urobila som to. Prišla som domov, zbalila som si veci a Edovi som poslala len esemesku. Svoju dcéru som nevidela už viac ako šesť rokov. S Teom žijeme momentálne v SAE, takže o malej a Edovi neviem vôbec nič. Hoci mám absolútne všetko a nič mi nechýba, vnútorne stále riešim, čo som urobila. Adélka mi chýba. Hoci čas už nevrátim, verím, že raz mi moja dcéra odpustí... Nedokázala som to vtedy riešiť inak..."

- Najčítanejšie -