Presunúť na hlavný obsah

Nestratila som len 20kg, ale aj priateľa: Neverili by ste, čo mu na mojom tele vadilo najviac

Partnerské vzťahy

Michaela predpokladala, že jej priateľ rapídnu zmenu jej vzhľadu ocení. Kým ju jej okolie chválilo, on mal na to celú situáciu úplne iný názor.

S Petrom sa Michaela zoznámila prostredníctvom svojej sestry. Tušila síce, že sa jej Peter páči, no nikdy neboli viac než len priatelia. Napriek tomu, že si so sestrou boli veľmi podobné, medzi ňou a Petrom to zafungovalo od samého začiatku. Vzťah sa vyvíjal dobre a čoskoro sa k sebe dvojica aj nasťahovala. Michaela spomína na moment, ktorý ovplyvnil ďalší vývoj jej vzťahu: „Moje odhodlanie urobiť zmeny v mojom živote nesúviselo s Petrom a našim vzťahom. Nebola som so sebou spokojná už dlhú dobu, necítila som sa vo svojom tele dobre a intenzívne som túžila po zmene. Vždy mi hovorili, že mám krásnu tvár, ale mám niečo robiť so svojou postavou. Rozhodla som sa, že o tom prestanem len hovoriť a začnem pre to aj niečo robiť.” Michaela sa odhodlala k razantnej zmene v stravovaní a zintenzívnila i cvičenie. Bola na seba prísna, no keď na sebe začala pozorovať prvé zmeny k lepšiemu, motivovalo ju to, aby zo svojej novej cesty neschádzala. 

Neprehliadnite: Letný flirt neskončil tak, ako som očakávala: Kvôli tejto veci som dúfala v jeho rýchly koniec

Kilá dole, sebavedomie hore

S ubúdajúcimi kilami stúpalo Michaele sebavedomie. „Ľudia v mojom okolí si zmenu všimli veľmi rýchlo. Chválili ma a priznám sa, že každý ich kompliment či obdivný pohľad mi lichotil. Postupne  som schudla skoro dvadsať kíl a konečne som si mohla dovoliť nosiť oblečenie, na ktoré som dovtedy len túžobne hľadela. Väčší dôraz som kládla aj na vizáž. Navštevovala som častejšie kaderníka, kozmetičku a líčenie sa stalo mojou každodennou rutinou.”

Prečítajte si tiež: Šťastne až do smrti? Pri hľadaní toho pravého pre vás tieto znamenia vynechajte!

Scény na dennom poriadku

Kým Michaela podstupovala životnú zmenu, jej vzťah stagnoval. Nový vzhľad v nej vyvolal životný optimizmus, ktorý s ňou však Peter nezdieľal. Kým ona chcela stále niečo podnikať, žiť aktívnejšie a v spoločnosti, on preferoval starý zaužívaný systém. „Myslela som si, že Peter bude z mojej zmeny nadšený, že ho poteší to, že má po svojom boku reprezentatívnu partnerku, za ktorú sa nemusí hanbiť, no on to vnímal presne naopak. Nechcel sa so mnou ukazovať v spoločnosti, lebo mu prekážalo, že sa na mňa muži pozerajú. Žiarlivostné scény boli u nás  doslova na dennom poriadku. Prekážalo mu aj to, že som sa odmietala stravovať tak, ako na začiatku nášho vzťahu. Nedokázali sme sa už zhodnúť na ničom. Pri rozchode mi ešte zdôraznil, že keby vedel, čo so sebou urobím, tak by si radšej vybral moju sestru,” uzatvára rozprávanie o svojom vzťahu Michaela. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe