Presunúť na hlavný obsah

Sestra ma zachránila pred osudovou chybou: Otvorila mi oči v tom, akého muža som mala 14 rokov po svojom boku

Partnerské vzťahy

Jana urobila pre svoju sestru Veroniku niečo, čo by jej sestra inak neodpustila. Vzhľadom ku okolnostiam je však Veronika rada, že sa tak stalo a práve vďaka sestre neurobila osudovú chybu.

Veronika a Patrik sa dali dokopy relatívne veľmi skoro. Bol medzi nimi síce 6-ročný rozdiel  ale ten Veronike nreprekážal, skor imponoval. „Chodili sme spolu pár rokov, presťahovali sa do spoločného bytu a žili tak niekoľko ďalších. Náš vzťah nebol obzvlášť dramatický. Keď sa na to pozerám spätne, bol v zásade nudný. Pokojný, ale nudný, ” spomína Veronika na svoj vzťah.

Neprehliadnite: Snúbencovej nevere som neverila: Pravda mi doslova udrela do očí až v tejto dramatickej situácii

Nepodarený pokus o záchranu

„Keď mi začala tridsiatka klopať na dvere, povedala som si, že je zač veci zmeniť. Predsa len sme boli partnermi takmer 14 rokov a na Patrikovi nebolo vidieť, že by sa k niečomu odhodlával. Odhodlala som sa teda ja! Začala som plánovať svadbu, na ktorú Patrik prikývol a urobila som aj ďalšie zásadné zmeny. Pracovala som v kaviarni, kde som začínala v poobedňajších hodinách a končila v tých nočných. Patrik naopak pracoval v štandardnú pracovnú dobu, čo teda spôsobilo, že sme  sa celé roky vo väčšine dní skôr obchádzali, než by sme ich trávili spolu. Svoju pracovnú dobu som si zmenila so zámerom, že ak spolu budeme tráviť viac času, náš vzťah to zlepší.”

Veronikin plán však nevyšiel tak, ako plánovala. „To, že sme netrávili voľný čas ako ostatné páry, som pripisovala čiastočne tomu, že sme na seba nemali čas. Keď som si však zmenila pracovnú dobu, nič sa nezmenilo. Skôr som mala pocit, že mu doma zavadziam. Neskôr som zistila, že to nebol len môj pocit, ale fakt.” Keď Veronika povedala svojej rodine o svadbe, boli zaskočení, hoci vedeli, že sa už chce vydávať. Mali výhrady k ich vzťahu a obzvlášť k tomu, ako na ňu došlo. Dohovoriť Veronike sa pokúšala predovšetkým jej sestra Jana, s ktorou sa preto Veronika často dostala do hádky.

Prečítajte si tiež: Svet je skutočne malý: To, že nevera praskne práve týmto kurióznym spôsobom by som v živote nečakala

Chytil sa do pasce

„V reklamách na zoznamky, ktoré vám predhadzujú sociálne siete som si úplnou náhodou všimla Patrikovu fotku. Myslela som si, že je to možno nejaká chyba, tak som si ju otvorila a začala hľadať. Keďže všade používa rovnakú prezývku, nebolo to nič zložité. Vzťah mojej sestry sa mi už dlhodobo nezdal v poriadku, naznačovala som jej, že možno má niekoho iného, ak nejaví záujem o ňu, no nedala si povedať. Keď som si ho všimla online, rozhodla som sa ho vyskúšať,” spomína Jana na moment, keď sa rozhodla sestre otvoriť oči. 

Jana pokračuje: „Vytvorila som si profil a napísala mu. Na moje prekvapenie a sestrinu smolu zareagoval hneď. V konverzácii s ním som pokračovala asi 3 týždne. Počas nich mi napísal také veci, že mi bolo sestry úprimne ľúto. Nazýval ju zaprášenou, spomenul, že s ňou je len preto, že je dobrá kuchárka, i to, že na svadbu môže zabudnúť. Intenzívne a opakovane inicioval naše stretnutie a dokonca hovoril o láske. Po 3 týžďňoch!” Jana všetko povedala a hlavne ukázala Veronike, ktorá sa musela konfrontovať s bolestivou pravdou. Avšak radšej neskoro ako nikdy!