Presunúť na hlavný obsah

Po 40-tke som začala nový život: S mužom, ktorý je o 15 rokov mladší, no dáva mi oveľa viac

Partnerské vzťahy

Eva urobila zásadnú zmenu vo svojom živote po dvadsiatich rokoch manželstva. Začala si s oveľa mladším mužom. Tento vzťah ju však konečne napĺňa. A môže za to jeden aspekt.

Eva bola v manželstve veľmi šťastná. Aspoň prvých desať rokov určite. S Tiborom sa zoznámili na jednej svadbe a okamžite si padli do oka. Následne už mao všetko celko rýchly a klasický spád. 

Mohlo by vás zaujímať: Najlepšia priateľka mi závidela úspešnú kariéru: Po tom, čo som jej pomohla dostať sa tam, kam chcela, urobila toto 

Všetko sa začalo ako v rozprávke

”Do roka sme sa vzali, rok na to som otehotnela. Potešila som sa, pretože dieťa zapadlo do môjho konceptu o šťastnom živote. A všetko vyzeralo priam perfektne. Narodila sa  nám dcérka, veľa sme cestovali a užívali si život naplno. No presne po 10 - tich rokoch prišla facka od života, akú som ani náhodou nečakala,” začína svoje rozprávanie Eva. Sympatická brunetka totiž zistila, že jej muž má milenku. Asistentku z práce. Šedú myšku, na ktorú by to veru nikdy netipovala.

Čítajte tiež: Celý život som závidela najepšej priateľke jej život: Až dnes som pochopila, že som v skutočnosti po takom netúžila 

"Pripadala som si ako v zlom sne. Roky som pracovala na tom, aby bol náš vzťah skvelý. Všetko som podriaďovala potrebám rodiny a seba som kládla na vedľajšiu koľaj. Keď som to zistila, myslela som na jediné. Zachrániť vzťah, aby naša Eli vyrastala v úplnej rodine. Vedela som, že pokiaľ sa pár rozvedie, dieťa to značne poznačí. A tak som sa snažila zatvoriť oči a nevidieť to, čo mi maximálne ubližovalo. Že môj muž okrem mňa, spáva ešte s ďalšími ženami. Ustála som to nasledujúcich desať rokov. Rozhodla som sa totiž počkať do Elinej osemnástky."

Neprehliadnite: Nespokojnosť s vlastným životom doviedla moju sestru až k tomu, že chcela, aby som sa cítila rovnako

Nový život, nová láska

A presne ako to Eva plánovala, svoje slovo aj dodržala. Keď mala Eli osemnásť, rozhodla sa pre rozvod. Dcére však nikdy nepovedala skutočné dôvody a Tibor pochopil prečo to urobila. Všetko oľutoval, no pre Evu to už bolo neskoro. Krátko po rozvode spoznala Jakuba. Prišiel do ich firmy na IT oddelenie. Bol o 15 rokov mladší ako Eva, no hneď od začiatku jej mimoriadne imponoval. "Paradoxné je, že mohol byť skôr frajerom mojej dcéry. No videla som, že mu tiež nie som ľahostajná. Jeden večer sme zašli na nevinný drink a tým sa to celé začalo. Zamilovala som sa. Absolútne šialene. Od toho momentu sme spolu trávili všetok voľný čas. Takmer nikto nechápal náš vzťah. Vrátane mojej dcéry. No ja som sa rozhodla bojovať konečne za svoje šťastie. Jakub mi dal totiž jednu vec, čo Tibor nikdy. Pocit, že som pre neho dôležitá. Vedela som, že mu na mne záleží. A odrazu som sa cítila ako v inej dimenzii. Dnes sme spolu tri roky a čakáme bábätko. Viem, že lepší život ako s Jakubom ma nemohol čakať. A náš vzťah s Eli sa tiež postupne urovnal. Keby som sa mala rozhodnúť znova, urobím všetko rovnako..."