Presunúť na hlavný obsah

Snúbencovej nevere som neverila: Pravda mi doslova udrela do očí až v tejto dramatickej situácii

Partnerské vzťahy

Častokrát žijeme (a to i dlhodobo) zaslepení, až do momentu, kým nám pravda neudrie priamo do očí. Rovnakú skúsenosť má zo svojho vzťahu aj Ivana.

Ivana sa s Marekom zoznámila ešte v čase, keď bola študentka. Po tom, ako skončila vysokú školu sa spoločne s priateľom presťahovali do hlavného mesta, kde spolu začali žiť takú bežnú vzťahovú klasiku. „S Marekom sme vo vzťahu nemali žiadne zásadné problémy, po čase sme sa zasnúbili. Samozrejme, drobné hádky sa vyskytli, no nebolo to nič vážne. Marek bol cholerik a ja som si rokmi na jeho prchkú povahu zvykla. Po každom takomto výstupe prišla fáza udobrovania,” hovorí Ivana rozmýšľajúc o vzťahu, o ktorom si myslela, že bude jej osudový.

Neprehliadnite: Svet je skutočne malý: To, že nevera praskne práve týmto kurióznym spôsobom by som v živote nečakala

Zlomový bod

Ich vzťahovú rutinu po určitej dobe narušila udalosť, od ktorej to išlo s ich vzťahom takpovediac dole vodou. Ivana si na to spomína takto: „Marek bol nútený odísť zo zamestnania. Za prácou dochádzal do Rakúska. Firma, v ktorej pracoval skončila a tak sa takmer zo dňa na deň ocitol doma, na čo nebol zvyknutý. Mal veľa voľného času a evidentne nevedel ako s ním správne naložiť. Buď ho trávil vonku s kamarátmi alebo sedel doma s mobilom v ruke. Správal sa ako puberťák. Keď som sa ho snažila motivovať k hľadaniu práce, viedlo to len k ďalšej a ďalšej hádke. Trpezlivo som čakala, kým bude zase vo svojej koži.”  

Začiatok konca

„Začali sme žiť odlišný život. Ja som chodila do práce a starala sa o domácnosť. On trávil čas s kamarátmi a vypisovaním na telefóne. Bol odmeraný a jeho úsmev som videla len pri čítaní správy v mobile.” O problémoch Ivana samozrejme povedala aj svojim kamarátkam, ktoré jej do hlavy nasadili chrobáka. „Napriek tomu, že som dlho zaryto teórie svojich kamarátok odmietala, začala som mať pochybnosti o jeho vernosti i ja. Viem, bude to znieť pateticky, ale k neustálenu písaniu na telefóne sa pridal i blond vlas, ktorý som našla na sedačke jeho auta, hoci ja sama som bruneta. Samozrejme, nasledovala povinná jazda - hádka a reči o mojej nedôvere voči nemu. Nechala som to tak.”

Prečítajte si tiež: Každý jeden môj dlhodobý vzťah stroskotal: Až po rokoch som pochopila dôvod, prečo ma všetci muži opúšťajú

Dnes už verím svojej intuícii

Pred tým, čo však na Ivanu čakalo, už zatvoriť oči nemohla. „Vyrazili sme s kamarátmi do mesta. Bolo to ešte v zime. Prešli sme sa po trhoch, čosi si zajedli i vypili. Z ničoho nič prišla na Matúša slabosť a pred mojimi očami odpadol. Nevedla som, čo robiť, nikto z nás. Chvalabohu, nešlo o nič vážne a po krátkej chvíli, ešte predtým než sme stihli zavolať pomoc, nadobudol vedomie. Poprosil ma, aby som v jeho telefóne našla číslo jeho kamaráta, ktorý by nás prišiel vyzdvihnúť. Po tom, ako som zadala do mobilu kód, ktorý mi nadiktoval ma čakalo nepríjemné prekvapenie v podobe otvorenej konverzácii, ktorú predtým nezatvoril. Červené srdiečka a fotka nejakej blondíny mi doslova udreli do očí. Nebolo viac na čo čakať,” uzatvára svoje rozprávanie naša čitateľka Ivana.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus