Presunúť na hlavný obsah

Každý jeden môj dlhodobý vzťah stroskotal: Až po rokoch som pochopila dôvod, prečo ma všetci muži opúšťajú

Partnerské vzťahy

Saša nemala veľké šťastie v láske. Aj keď sa bezhlavo zaľúbila, každý jeden jej vzťah skončil rovnako. Rozchodom. Rokmi však pochopila, čo to spôsobovalo.

Saša patrila k ženám, ktoré nemali veľmi šťastie na mužov. Každý jeden, do ktorého sa zaľúbila napokon vždy po dvoch rokoch skončil pri inej. V určitých okamihoch si z toho už robila srandu, že má akési dvojročné prekliatie. Napokon však zistila, čo za tým bolo. 

 Neprehliadnite: Najväčšiu facku od života som dostala hneď po pôrode: Môj manžel sa na malého ani nepozrel a oznámil mi, že je koniec 

Láska bez predsudkov

Všetko malo vždy rovnaký priebeh. Zaľúbila sa a urobila by pre chlapa aj to posledné. Od začiatku pripravovala raňajky, obedy, večere, starala sa príkladne o intimitu v spálni, cez víkendy piekla, upratovala, dbala na to, aby bol jej muž vždy spokojný, mal dostatok slobody, priestoru na realizáciu, kamarátov. Nikdy svojmu partnerovi nič nevyčítala, práve naopak. Odpustila a dovolila oveľa viac ako akákoľvek iná žena. Mnohým jej priateľkám sa nad jej prístupom doslova pozastavoval rozum. "Zdalo sa mi to nepochopiteľné. Ako je možné, že muži odo mňa odídu, keď robím všetko správne. Dokonca mi raz jeden frajer povedal, že ak by som sa menej snažila bolo by to lepšie. No v tom čase som to zahodila za hlavu a vnímala to ako porozchodovú formulku," hovorí sympatická brunetka. 

Nesnažte sa byť perfektná 

Aj napriek tomu, že Saša mala postavičku modelky, perfektnú tváričku a robila všetko podľa akejsi pomyselnej šablóny, chlapi ju jednoducho opúšťali. Takto stroskotalo päť jej vzťahov a ona v podstate v 35-ke zistila, že rodina, o ktorú sa roky snažila, zrejme nebude realitou. "Naozaj som si myslela, že mám na sebe nejaké prekliatie. Dokonca som začala vyhľadávať rôznych alternatívnych liečiteľov  a terapeutov, aby mi pomohli. Viete ako to býva, zúfalý človek robí zúfalé veci. No napokon mi pomohol niekto celkom iný. Môj otec."

Mohlo by vás zaujímať: Ostala som tehotná s bývalým: Nikdy by som nepovedala, že práve tento muž mi zmení život od základov 

Práve ten Saške otvoril oči. Keď sledoval, čo všetko jeho dcéra v túžbe po manželovi a dieťati robí, zostal zhrozený. "Až keď sa rozhovoril, zistila som v čom bola chyba. Teraz už viem, že žiaden muž netúži mať absolútne všetko. Pokiaľ ho nemáte čím prekvapiť, znervózniť, ak nemá nikdy dôvod na žiarlenie, nebude to fungovať. To je zákon prírody. Akási drobná neistota totiž zvyšuje iskru a kvalitu vzťahu. No keď idete podľa tých všetkých návodov ako byť perfektná, nie je to cesta. Neurobte rovnakú chybu ako ja. Buďte sama sebou, starajte sa o partnera, no napĺňajte aj svoje potreby. Je to veľmi dôležité. Momentálne mám muža po svojom boku takmer tri roky a vôbec sa nesprávam tak ako predtým. A je to oveľa idylickejšie ako som predpokladala."

- Najčítanejšie -