Presunúť na hlavný obsah

Manžel mojej sestry zničil vzťahy v rodine: Keď povedal toto, skončila som s ním aj ja

Rodinné vzťahy

Hovorí sa, že rodinu si človek nevyberá. Ak by to však bolo možné, Romana by si pre svoju sestru vybrala inak. Jej manžel totiž prekročil všetky hranice.

Romana si so svojou sestrou vždy rozumela. Medzi sestrami nebol veľký vekový rozdiel a neboli len sestry, ale aj najlepšie kamarátky. Mali k sebe vždy blízko a vo vzťahu k ostatným vždy vystupovali ako “jednotný front”. O to smutnejšie je, že po tom, ako sa Romana a jej mladšia sestra Petra vydali, vznikol medzi nimi problém, ktorý nikdy predtým riešiť nemuseli. Obe stáli na opačných stranách!

Neprehliadnite: Moja sestra ma celý život nenávidela: Po rokoch som sa dozvedela kvôli komu a dnes sa jej nečudujem

Ideálna rodina?

„Vydávala som sa ako prvá. S mojim terajším manželom sme randili vyše 10 rokov, našli si spoločné bývanie a bol logicky čas na ďalší krok. Tým, že za mnou manžel celé roky dochádzal do môjho rodného mestečka, trávil veľa času aj s mojou rodinou, s ktorou vždy výborne vychádzal. A ja som sa z toho samozrejme tešila,” hovorí o vzťahu svojho manžela a najbližšej rodiny Romana. „V priebehu nášho vzťahu si partnera našla aj moja mladšia sestra. Všetci sme sa stretávali, navštevovali a dokonca spoločne trávili aj dovolenky. Nielen ja, ale celé naše okolie nás považovalo sa ideálnu rodinu. To som však netušila, čo nás ešte čaká”

Všetko bolo inak

Romana vo svojom príbehu pokračuje: „Necelý rok po mne sa vydávala aj moja sestra Petra. S manželom sa už tiež poznali “nejaký ten piatok”. Krátko po svadbe svojej sestry som zistila, že som tehotná a spolu s manželom sme privítali na svete nášho syna. Moja sestra ma v priebehu môjho tehotenstva podporovala a prežívala radostné očakávanie so mnou. Naša rodina sa rozrástla o nového člena a všetci sme boli nadšení. Teda aspoň to som si myslela. V tom čase som totiž ešte nevedela o zášti, ktorú voči mne, a hlavne môjmu manželovi, prechováva sestrin manžel.”  

Prečítajte si tiež:  Opustila som svojho muža len kvôli jednej veci: Pochopila som, že sex je oveľa lepší s mladším mužom

„O dieťa sa pokúšala aj moja sestra. Nemali však také šťastie, ako my s manželom. Čím dlhšie to trvalo, tým viac sa švagor úpínal na tento a ďalšie jeho životné neúspechy, čo z neho urobilo doslova “tikajúcu bombu”. Poradiť a pomôcť sa mu pokúšal aj môj manžel, ktorý sa pre neho stal "fackovacím panákom”, na ktorom si vybil všetku svoju frustráciu. Bol totiž evidentne všetkým, čím on nie. Švagor si servítku pred ústa nebral a vo chvíli, keď nad sebou stratil kontrolu, povedal všetko, čo nosil v hlave celý čas. Môj manžel je hrdý muž a vyhlásil, že sa s ním definitívne skončil.”

Pokus o záchranu

Romana sa pokúšala túto situáciu urovnať a kontaktovala svoju sestru Petru. Bohužiaľ, nepochodila. Sestra slepo stála za svojim manželom, ktorému nemohla alebo nechcela oponovať. Romanu celá situácia veľmi mrzela a pre pokoj v ich rodine sa rozhodla hľadať riešenie u druhej strany a dohovoriť manželovi. „Pokúšala som sa zmierniť manželov hnev na švagra, apelovala som na jeho zdravý rozum, skúšala i “citové vydieranie”. Všetko pre rodinu. Manžel mi však zamlčal podstatný fakt, po ktorom som aj ja stratila akýkoľvek záujem o riešenie tejto situácie. Tým, že švagor povedal, že si nášho syna nezaslúžime, prekročil všetky hranice. Bez ohľadu na moju lásku k sestre, s týmto človekom si viac nemám, čo povedať!”  

- Najčítanejšie -