Presunúť na hlavný obsah

Môj manžel ma roky klamal: Prišla som na to až vo chvíli, keď nám na dvere zaklopala jeho 15-ročná dcéra

Feminity

V živote občas nastanú okamihy, keď sa vám všetko zrúti ako domček z karát. Presne takúto situáciu zažila aj Natália. S odstupom času však vie, že sa jej nemohlo stať nič lepšie.

Natália bola za Filipa vydatá 20 rokov. Ani vo sne by jej však nenapadlo, že viac ako polovicu tohto času žila s niekým, koho vlastne vôbec nepoznala. ”S Filipom sme boli spolu od strednej. Myslela som si, že ho mám ”prečítaného”. Roky som si hovorila, že ma nič v našom vzťahu nemôže prekvapiť. No veľmi som sa mýlila,” začína svoje rozprávanie Natália.

Prečítajte si: Veta, ktorú potrebuje počuť každá zaneprázdnená žena od partnera: Ak si myslíte, že je to ľúbim ťa, mýlite sa

Okamih pravdy

"Počas jedných Vianoc sa stalo niečo, čo by mi ani vo sne nenapadlo. Pamätám si ten moment, akoby to bolo dnes. Práve som s mladšou dcérou pripravovala cesto na medovníky. Odrazu niekto zazvonil. Myslela som si, že je to Filip. Často si totiž zabúdal kľúče. Bolo to pre neho typické. Vo dverách však stálo dievča vo veku našej Adélky. A vyzerala takmer ako ona," pokračuje Natália. "Najskôr som nechápala. No predstavila sa priezviskom môjho muža. A odrazu som si začala spájať súvislosti." Filip mal kedysi "bokovku", o ktorej však napokon Natálii povedal. Vedel, že nemá cenu niečo také zatĺkať. Avšak Natália ani len netušila, že z výsledkom tohto jeho "úletu" bola Gabika. Akosi jej zabudol spomenúť fakt, že sa to neobišlo bez následkov. 

Prečítajte si: Ako sa správa zamilovaný muž v znamení sebavedomého leva? Takého partnera by chcela každá žena

Keď sa vám život rozsype v sekunde na črepy

"Najskôr som v tých dverách stále ako prikovaná. Nedokázala som reagovať. Nezmohla som sa na slovo. Až keď dobehla Adélka a spýtala sa, čo sa deje, pookrela som. Pozvala som Gabiku ďalej. Chcela len jediné. Spoznať svojho biologického otca. Toho, ktorý sa rozhodol tváriť, že neexistuje. Napriek tomu, že jej dal svoje priezvisko, akosi zabudol, že byť otcom je o niečom inom. A keď už sa niečo takéto stane, treba za to prijať zodpovednosť." Avšak aj po príchode domov sa Filip tváril, ako keby sa ho to netýkalo. Tvrdil, že on dieťa nikdy nechcel a je to chyba Gabikinej mamy. Vraj jej stále hovoril, nech to vyrieši inak ako pôrodom. "Vo chvíli, keď som počula svojho muža hovoriť tieto slová nahlas, pochopila som, že som roky žila s niekým, koho vôbec nepoznám... Náš vzťah sa skončil nie preto, že mal nemanželskú dcéru, ale kvôli postoju, aký voči nej zaujal..."

- Najčítanejšie -