Presunúť na hlavný obsah

Poznáme vek, kedy žena pociťuje najvyššie sebavedomie: Prečo je to práve toto číslo?

Zábava

Okolo tridsiatky sa väčšina žien začína usádzať a uvedomovať si svoje smerovanie. Život sa ustaľuje a s ním sa zlepšuje aj vnímanie a postoj k sebe samej.

Podľa novej štúdie, ktorá sa uskutočnila na vzorke 2000 žien starších ako 50 rokov, sa zistilo, že ideálny vek, kedy je žena šťastná, spokojná a najsebavedomejšia je v priemere 33 rokov. V tomto období má podľa prieskumu množstvo žien váhu, ktorá im vyhovuje, nemajú šediny či výrazné vrásky. Samozrejme nie je to len o vonkajšej schránke, ale hlavne o vnútornom prežívaní. Rovnováha, spokojnosť a vyrovnanosť nastáva aj v tomto smere. 

Prečítajte si: Zoštíhľujúca bielizeň, na ktorú nedá dopustiť Jessica Alba: Po troch deťoch má ženské sexi krivky aj vďaka tomuto

Dôležitú úlohu zohráva výzor

Aj keď sebavedomie súvisí s celkovým vyžarovaním osoby, výzor má v našej mysli predsa len dôležitejšie postavenie. Na otázku, čo sa najviac podpísalo na ich sebavedomí, väčšina žien spomínala úbytok váhy, lepšiu kvalitu pokožky, vlasov či zubov. Dokonca viac ako 6 žien z 10 považujú za najväčšieho ničiteľa sebavedomia bad hair day, uvádza closeronline.co.uk.

Sebavedomie je súčasťou zdravia

„Tento prieskum poukazuje na to, ako môže mať vzhľad vplyv na sebavedomie. Keď sme spokojné samy so sebou, robíme častejšie aktivity, ktoré priamo ovplyvňujú náš vzhľad (napr. starostlivosť o pokožku či zuby). Zvyšovanie sebavedomia z vnútra je preto silným nástrojom dlhodobého zdravia - zvnútra aj zvonku," vysvetľuje doktorka Megan Arroll.

Mohlo by vás zaujímať: Cvičebný plán na spevnené telo: Úžasná Cindy Crawford po 50-ke vďaka nemu konkuruje výrazne mladším

Čo pomáha zvyšovať sebavedomie?

- Dávajte si malé ciele, ktoré dokážete splniť.

- Každý deň si vyčleňte chvíľku iba pre seba.

- Pekne sa obliekajte aj vo všedný deň.

- Myslíte pozitívne a nedajte šancu negativite.

- Buďte milé, štedré a pomáhajte ostatným.

- Vzdelávajte sa v oblasti, ktorá vás vždy zaujímala.

Ste spokojná sama so sebou? Máte zdravé sebavedomie?

spolu hlasovalo 386 ľudí

Áno
295
Nie
91

- Najčítanejšie -