Presunúť na hlavný obsah

Roky mi trvalo, kým som pochopila, že ma môj partner len vyciciava: Neurobte rovnakú chybu

Sex a vzťahy

Naša čitateľka Henrieta obetovala najlepšie roky svojho života vzťahu s mužom, ktorý sa s ňou nepekne zahral. Aby toho nebolo málo, istý čas ho aj finančne vydržiavala a dokonca investovala peniaze do ich spoločnej budúcnosti, ktorú len tak zrušil.

Bola som rada, že si všimol mňa

Henrieta bola vždy samostatná a snažila sa odmlada zarobiť akú takú korunu. Poctivo si šetrila, no vedela si aj dopriať. Čo sa však týka mužov, konkrétne jedného, ktorý jej pomotal hlavu peknou tváričkou a lichôtkami hneď na začiatku, tu si pozor teda vôbec nedala: „Bol milý, pohľadný, vedel ako na to slovami, lichôtkami, ale nenásilne, zapáčil sa na prvý pohľad aj celej mojej rodine. Ja som z neho bola unesená, že si ma vôbec všimol. Roky ubiehali a zrazu sme spolu boli 5 rokov. Samozrejme, že po čase som videla aj jeho horšie ja, nebola som celkom slepá, ale akosi som si myslela, že si ho prevychovám, že sa kvôli nám bude chcieť časom aj sám zmeniť, v istých veciach dospieť,“ objasňuje na začiatok Henrieta.

Mohlo by vás zaujímať: Tri roky som randila so šéfom, ktorý bol ženatý: Až keď sa stala táto vec, pochopila som, o čo mu celý čas išlo

Nehanbil sa vziať peniaze od rodičov, potom bral odo mňa

No pravdou je, že za celých tých 5 rokov bol stále taký istý. Nemenil sa. Nechcel dospieť. Heni prekážalo, že nepremýšľa nad vlastným bývaním, že sa stále tlačí v rodičovskom dome s bratom a jeho rodinou, v jednej detskej izbe a dokonca sa nehanbil si ako dospelý párkrát vypýtať od rodičov aj brata peniaze, keď mu „nevydalo“. Heňa sa o tom snažila s ním porozprávať, na čo jej povedal, že má pravdu a viackrát to neurobí. No potom začalo byť zvykom, že si pýtal od nej. Došlo totiž k tomu, že ostal rok bez práce a hoci mal nejakú podporu, rozhodol sa, že si „odpočinie“. „Mal kde bývať, rodičia ho vždy podržali a finančne som mu vypomáhala. Skutočne som chcela, aby si našiel solídnu prácu a on ma aj presviedčal, ako sa usiluje a ja som stále len čakala, že mu niečo padne z neba a hlavne, že sa spamätá, pretože napriek všetkému to bol stále môj zlatý chlapec a ja som ho ľúbila. Dnes viem, že som bola buď neskutočne naivná alebo na rovinu hlúpa,“ pokračuje Heňa.

Potom čo mu pomohla, si našiel druhú

Dotyčný sa neštítil vypýtať si od Heni peniaze, keď chcel navštíviť kaderníčku alebo si na seba niečo pekné, nové kúpiť. Vždy sa nad ním zľutovala. Potom sa našťastie zamestnal a dokonca sa mu v novej práci aj páčilo, ani finančne to nebolo najhoršie, no to zase začal rozhadzovať. Potom došlo k tomu, že si našiel druhú a po slovách „milujem ťa, nasledovalo na druhý deň „zbohom.“ Pre Heňu to bola skutočne rana, ktorú znášala len ťažko, keďže ju opustil pre nejakú celkom mladú žabu.

Čítajte tiež: Sestra ma zachránila pred osudovou chybou: Otvorila mi oči v tom, akého muža som mala 14 rokov po svojom boku

Po dvoch rokoch sa vrátil s plánmi do budúcnosti

Boli od seba dva roky, čo je dosť dlhý čas. „Normálne ma prehovoril. Narozprával mi, že to bola chyba, že ma opustil, že len pri mne sa cítil najlepšie, že chce dať všetko do poriadku, že si ma chce vziať a plánovať so mnou budúcnosť. Vraj už vybral aj miesto, kde by sme spolu mohli žiť. Na druhý deň mi ukázal aj pozemok... Na všetko som skočila, vrátila sa k nemu, vystavovala snubný prsteň na obdiv a viac menej všetky úspory vrazila do pozemku, ktorý bol napísaný na nás oboch. Povybavovali sa povolenia, hypotéka a potom to prišlo,“ spomína si na nešťastné obdobie naša čitateľka ďalej.

Neprehliadnite: Moja mama mi po rokoch prezradila pikantnú vec zo svojej minulosti: Nechcela, aby som urobila rovnakú chybu

Z večera do rána prišlo vytriezvenie

Z večera do rána si to jej snúbenec rozmyslel a poslal jej len sms-ku, že to bola chyba, že ju v skutočnosti nikdy nemiloval a opäť s ňou končí: „Toto sa už nedalo pochopiť, bolo to ťažké, ale s pomocou rodiny som to nakoniec zvládla. Dnes viem, akú chybu som urobila. Nielenže ma duševne týral a urobil si zo mňa handrovú bábku, ešte som aj vrazila peniaze do pozemku, na ktorom sme mali bývať. Rozhodla som sa ho nechať a začať niečo budovať sama, aj keď to bude ťažšie. No on sa rozhodol, že sa ho tiež nevzdá a nič mi vyplácať nebude. Je to začarovaný kruh, ale verím, sa to už čoskoro skončí. Každopádne už viem, čo je zač a viac sa obalamutiť nenechám,“ dodáva na záver Henrieta.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe