Presunúť na hlavný obsah

Moja mama mi po rokoch prezradila pikantnú vec zo svojej minulosti: Nechcela, aby som urobila rovnakú chybu

Sex a vzťahy

Svoju mamu Miriam som vždy pokladala za rozumnú ženu, ktorá sa v živote omylov jednoducho nedopustila. Kvôli tomu nad čím som premýšľala, ma prekvapila zo svojej minulosti, príbehom, ktorý ma skutočne šokoval. No na druhej strane mi ním otvorila oči.

Vydávala som sa mladá, kvôli dieťaťu

Naša známa Laura sa vydávala mladá kvôli tomu, že zostala tehotná. „Zobrala som si Ivana a hoci som bola do neho zaľúbená, časom zaľúbenosť pominula. Bol moja prvá láska a ja som sa nechávala uniesť, avšak po pár rokoch spoločného života som vedela, že o nejakej veľkej láske nemôže byť reči. Keby som neostala tehotná, myslím si, že by sme sa časom aj tak rozišli. No keďže som sa už za neho vydala, naučili sme sa spolu nejako fungovať, aj keď to stálo nemálo síl. Dnes máme vlastný dom, dve krásne zdravé deti, no po citovej stránke sa cítim osamelo,“ prezrádza na úvod Laura. 

Mohlo by vás zaujímať: Moja svokra takmer zničila naše manželstvo: Až toto otvorilo mužovi oči

Cítila som sa sama a opätovala flirt kolegovi z práce 

Práve citové ochladenie, nezáujem, možno aj nuda spôsobili, že Laura okamžite zareagovala na svojho kolegu z práce, ktorý jej nadbiehal celé mesiace, hoci vedel, že je vydatá a matka: „Zo začiatku som to brala ako príjemné rozptýlenie, zábavu, ktorá mi spestrila všedné dni, preto som sa dokonca aj do práce každé ráno tešila. Všetko sa zmenilo, keď som ani neviem prečo súhlasila, že pôjdeme spolu na kávu. Odvtedy sme sa tajne stretávali veľakrát. Nemôžem poprieť, že došlo aj na bozky a dotyky, no zatiaľ nič viac. Bolo to také osviežujúce, bola som stále mladá, ale vďaka manželovi som sa žiadúca necítila už od prvého tehotenstva. Za to pri kolegovi, som sa opäť cítila ako žena, ktorá ešte má čo ponúknuť,“ objasňuje Laura, ktorá hoci sa to hanbí priznať, priznala, že zvažovala, že svojho muža podvedie. 

Čítajte tiež: Nevedela som si predstaviť, že sa nájde muž hodný mojej dcéry: Tvrdohlavosť ma v našom vzťahu naučila jedno

Keď som zvažovala pomer, zasiahla mama svojou pravdou 

Jeden víkend, ktorý trávili u jej rodičov na návšteve, niekoľkokrát so svojím kolegom z práce aj volala a schovávala sa, aby ju nikto nepočul. Na druhý deň skoro ráno vstala a v kuchyni už bola aj jej mama Miriam, s ktorou mala vždy veľmi dobrý vzťah. Zrazu nečakane spustila bez okolkov a na rovinu sa svojej dcéry spýtala, či má milenca. Laura ostala zaskočená jej otázkou, no po chvíli si sadla a priznala sa, že ešte nie, ale zvažuje to. Potom jej porozprávala o všetkom, ako sa cíti vo svojom manželstve, čo všetko jej chýba, ako sa už dlho necíti ako žena pri svojom manželovi, hoci bol dobrý otec a o rodinu sa staral príkladne. Miriam ju pozorne počúvala, a keď Laura skončila so slzami v očiach, mama jej porozprávala niečo, čo ju najskôr šokovalo, po keď sa jej to rozležalo v hlave, tak jej samej to otvorilo aj oči: „Vraj, keď bola mama mladšia, mala pomer, o ktorom sa otec nikdy nedozvedel. Ja som chodila so sestrou už do škôlky a ona ostala ešte v domácnosti. Vraj to tak chcel jej otec aj nastálo, vraj nemusí pracovať, že ich uživí. Vtedy sa cítila na vedľajšej koľaji. Otec bol od rána do večera zaneprázdnený firmou a mama mala zrazu veľa voľného času a tiež sa cítila podobne ako ja, nežiadúca, neužitočná, osamelá... potom začala pravidelne na káve stretávať jedného muža, s ktorým nadviazala vzťah, a dokonca si s ním mala milenecký pomer. No po čase, keď sa jej všetko rozležalo v hlave, tak usúdila, že chce bojovať o svoje manželstvo a nechce byť viac neverná. Hoci otec do dnešného dňa nič netuší, veľmi sa za túto časť svojho života hanbí a nechce, aby som urobila rovnakú chybu. Vraj treba najskôr urobiť všetko preto, aby som si zachránila manželstvo,“ opisuje Laura, ktorá si to v hlave poriadne premyslela a po týždni prišla za mamou s tým, že to ukončila. Dokonca si našla už aj novú prácu, aby sa s kolegom viac nestretávala. 

Neprehiadnite: Moja mama ma po mojich tridsiatich narodeninách už nikdy nenavštívila: Až po jej smrti som sa dozvedela, čo bolo dôvodom 

Dala som na maminu radu a zachránila si manželstvo 

„Odvtedy sa snažím robiť všetko pre to, aby to s mojím manželom fungovalo. Nakúpila som si dokonca sexi spodnú bielizeň a môj manžel spolupracoval. Zaužívala som si jeden večer v týždni len osamote na večeri alebo v kine s Ivanom a sem-tam som ho prekvapila aj inak. Naše manželstvo je už po pár mesiacoch skutočne oveľa krajšie a ja dnes viem, že som sa poučila z maminej chyby a som jej vďačná, že zasiahla skôr, akoby som si rozbila rodinu,“ dodáva nakoniec naša známa a predovšetkým už spokojná Laura.

- Najčítanejšie -