Presunúť na hlavný obsah

Týždeň po zásnubách prišiel s touto zvláštnou prosbou: Má si ho čitateľka Denisa napriek tomu vziať?

Partnerské vzťahy

Zásnuby patria medzi najkrajšie momenty v živote ženy. Denisa však krátko po nich zažila túto zvláštnu situáciu.

Požiadal ma o ruku po troch rokoch vzťahu. Bola som skutočne šťastná, keďže som chcela už dávnejšie posunúť náš vzťah na ďalšiu úroveň. Po zásnubách však prišiel s nezvyčajnou prosbou.

Čitajte aj: Museli mi stroskotať tri vzťahy, aby som prišla na to, čo sa za tým skrýva: Dnes som už konečne sama sebou

S Jurajom sme mali vo všetkých veciach jasno. Nebolo nič, čo by nás mohlo rozdeliť, a preto som si myslela, že ma už nemôže ničím prekvapiť. Tolerancia a rešpekt boli veci, na ktorých sme si zakladali. Týždeň po zásnubách sa ma počas večere v reštaurácií spýtal, či by mi neprekážalo, ak by som podpísala predmanželskú zmluvu. Zostala so zarazená, lebo sme si maximálne dôverovali, a takýto krok mi pripadal bezpredmetný a hlavne zvláštny. Mala som zrazu pocit, akoby mi nedôveroval a chcel sa poistiť, keby niečo. Ja som však vždy verila tomu, že láska ani žiadne city sa reálne poistiť nedajú. Celé je to postavené na dôvere a rozhodnutí. Samozrejme, že ma zaujímalo, prečo je pre neho tak dôležité to, aby som papiere podpísala. Na čo s pokojom povedal: "Chcem, aby sme si dopredu ujasnili, čo je moje a čo zas tvoje. Ak sa rozvedieme, každý bude mať to, s čím do manželstva prišiel."

Hoci to znie logicky, ranilo ma to. Manželstvo je predsa o spoločnom živote, nie o oddelených záujmoch. Viem, že som zarábala menej ako on a nemala úspešných rodičov, napriek tomu som sa starala o spoločnú domácnosť a investovala do nej všetko, čo som mala. Najhoršie bolo, že to neskončilo len pri tomto rozhovore, ale celé to o týždeň na to pokračovalo u nás doma. Pred odchodom na služobnú cestu mi nechal na stole ruže a pri nich obálku s nápisom, porozmýšľaj o tom. Keď som si prečítala podmienky, neverila som vlastným očiam. V prípade rozvodu, či nevery chcel, aby mi zostali len veci, do ktorých ja sama investujem peniaze, deťom chcel dať minimálne výživné stanovené štátom a ukončil to celé tým, že ma miluje, ale istota je istota. Vraj je to len papier a naša láska je dôležitejšia, tak nech sa nad tým príliš nestresujem. Myslela som, že sa mi to sníva. Milujem ho, a preto som ho neopustila, ale už si nie som až tak veľmi istá tým, či si ho chcem vziať za manžela.

Prečítajte si: Stala som sa mamou po 40-tke: Kvôli jednej veci by som to nespravila znova

Ako by ste sa rozhodli vy?

spolu hlasovalo 855 ľudí

- Najčítanejšie -