Presunúť na hlavný obsah

Manžel ma najskôr opustil pre milenku, potom sa vrátil a ja som ho nechala: Urobila som to z jediného dôvodu

Sex a vzťahy

Lenu opustil jej manžel po niekoľkoročnom manželstva s tým, že to nie je ono a on nemôže ďalej. Lena bola sklamaná, ale neviedla o neho boj. Nechala ho odísť a potom sa vrátiť akoby nič, ale svoje rozhodnutie obhajuje týmito slovami.

Mal milenku, odišiel odo mňa a ja som sa snažila zachovať zdravý rozum

Dozvedieť sa v jednej chvíli, že má manžel milenku a zároveň vás opúšťa a necháva s dieťaťom aj samu, je dosť veľký šok a len máloktorá žena by to zvládla s takým stoickým pokojom ako práve naša známa Lena: „No aby ste si nemysleli, nie som žiadna hrdinka. V tej chvíli, keď mi to oznámil som ostala v šoku, neschopná slova, ale vždy som bola ten typ, čo najskôr premýšľa a až potom koná. Preto som asi po pol hodine ako sme sedeli za kuchynským stolom  vyšla bez slova do spálne, vzala kufor a povedala mu, nech sa páči, pobaľ sa a ak ťa to urobí šťastným, choď si za ňou,“ opisuje najhoršiu chvíľu svojho života naša známa Lena, ktorej správanie sa zdalo iracionálne aj jej vlastnej rodine. Ona ich však zahriakla s odôvodnením, že vie, čo robí a treba tomu nechať len čas.

Mohlo by vás zaujímať: Opustil som svoju manželku pre milenku: Po čase som pochopil, ako to vlastne s milenkami je, nechal som sa napáliť

Žiadosť o rozvod nechodila a manžel mi začal volať

Ubehli ešte len tri mesiace odkedy Lenin manžel zabuchol dvere za ich spoločným domovom.  So synom sa však chcel stýkať a Lena mu nebránila, pretože nechcela, aby malý trpel a mal ešte väčší chaos v hlave. Tomáš, jej manžel jej dával peniaze na malého, opäť sa nehrala na hrdinku, že ona ich nepotrebuje, boli to koniec koncov peniaze pre malého. Ako čas však uchodil a Lena miestami aj čakala žiadosť o rozvod, nestalo sa tak, stále nič nechodilo: „Postupom času mi začal Tomáš volať, aj keď musel vedieť, že malý je v škole alebo u starých rodičov. Vraj ako sa máme, či nám niečo nechýba, potom, že či mne niečo nechýba... Čo som mu mala povedať? Nič, len manžel, ktorý by sa o rodinu znova postaral ako kedysi? Ktorý by mi bol oporou? Snažila som sa odpovedať mu vyhýbavo. Potom som ho poprosila, aby volal len vtedy, keď bude chcieť hovoriť s malým a keď bude doma zo školy. Taktne som mu ešte opomenula, že on to takto chcel a zložila som,“ pokračuje v opise neľahkej situácie Lena.  

Čítajte tiež: Milenka sa mi chcela pomstiť cez moju manželku: Nebyť tohto znamenia, zničila by mi celé manželstvo

Nakoniec sa objavil pred mojimi dverami a žiadal o odpustenie

Ubehli ďalšie dva mesiace a Tomáš sa priamo objavil pred dverami ich bývalého spoločného domova s tým, aby mu dala Lena šancu, odpustila mu, vraj je s jeho milenkou koniec, že to bola strašná chyba a že sa musel zblázniť, keď vymenil to, čo mal, za život s ňou, bez rodiny: „Nič som mu nesľúbila, vypočula som si ho a potom som celú nasledujúcu noc len premýšľala a oka nezažmúrila. Nakoniec som sa rozhodla...“ spomína si Lena, ktorej rozhodnutie nebolo ľahké, išlo aj o jej hrdosť a sebaúctu, ale nakoniec prevážili ďalšie veci.

Dala som mu druhú šancu, ale poslednú a za týchto podmienok

Lena dala Tomášovi druhú šancu s tým, že ak sa toto niekedy zopakuje, ak sa dozvie, že má nejakú milenku, žiadna ďalšia šanca nebude. Povedala mu na rovinu, že to robí kvôli ich malému, ale aj kvôli nim dvom. Chce im dať druhú šancu, pretože sú ešte mladí a majú celý život pred sebou a nechce zahadzovať, čo doposiaľ mali: „Ja som sa ho vlastne ani nikdy nespýtala, prečo to urobil, či som ho nudila, či ho nudil rodinný život, jednoducho som to brala tak, že urobil chybu, ja som mu odpustila a išli sme ďalej, ale s tým, že som nechcela vedieť, kto bola jeho milenka, ani nič z toho, aký život s ňou viedol. Mojou podmienkou bol o aj to, že sa o tejto nešťastnej etape nášho života nebudeme už nikdy rozprávať a zabudneme na ňu. Ja mu to nebudem vyčítať, jednoducho pôjdeme ďalej, inak by to nemalo zmysel,“ obhajuje svoje rozhodnutie Lena, ktorá si urobila poriadok aj v rodine a povedala, že nechce od nich počuť žiadne narážky na Tomáša, že je to ich vec a oni si to vyriešili.

Neprehliadnite: Manžel ma opustil a nechal s dvomi deťmi: Keď som zistila, ako žije neskôr, zranilo mi to srdce este viac

Je to už pár rokov od tohto incidentu a z Tomáša je skutočne príkladný manžel a otec. Lena isté veci v ich manželstve tiež zmenila a dnes dokonca čakajú ďalší prírastok do rodiny, na ktorý sa veľmi tešia. Zatiaľ podľa vlastných slov neoľutovala, že dala manželovi druhú šancu a pevne verí, že to tak aj ostane.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus