Presunúť na hlavný obsah

Na tomto mieste viedol môj muž tajne paralelný život: Prezradila ho jedna osudová smska z nepozornosti

Partnerské vzťahy

Trvalo to tak dlho a on si bol po tých rokoch natoľko istý, že má všetko pod palcom, až jedného dňa urobil osudovú chybu a sám sa usvedčil.

Ak niečo dlhodobo tajíte, skôr či neskôr príde jedného dňa moment, keď budete natoľko neopatrný, že všetko prezradíte. Dokonca sám. Tak, ako sa to stalo v prípade môjho muža, ktorý ma roky vodil za nos. Nemusela som po ničom pátrať, prezradil sa sám a ako to už býva zvykom, úplne „školáckou“ chybou.

Prečítajte si: Svadba, rozvod, prírastok, či odchod do zahraničia: Týchto 5 znamení čaká v tomto roku najviac zásadných zmien

Keď som sa s Jurajom spoznala, nebol ešte na takej vysokej funkcii, ako pár rokov neskôr, takže vedel, že som s ním skutočne z lásky a nie pre peniaze. Vďaka jeho dravej povahe sa mu v strednom veku začalo viac dariť, no čím viac sa mu darilo, tým viac sa pochopiteľne okolo neho točilo žien. Zvykla som si na to, nič s tým totiž ako žena neurobíte, musíte mu dôverovať. 

Pred našimi dverami sa objavila mladá slečna

Samozrejme, z času na čas boli aj u nás doma žiarlivostné scény pre opačné pohlavie. Nikdy však nie len z mojej strany, on sám bol tiež žiarlivý a keď sa v mojom okolí objavil nejaký muž, hneď ho zaujímalo, o koho ide. Takto som aspoň po celý čas mala istotu, že mu nie som ľahostajná a brala som to práveže z toho pozitívneho uhla pohľadu.

O to viac ma prekvapilo, keď v jeden večer niekto zazvonil u nás doma v čase, keď bol na služobnej ceste. Keď som otvorila dvere, stála tam mladá slečna. Zostala rovnako zarazená ako ja. Keď som sa jej spýtala, koho hľadá, povedala, že je to hajzel. Tušila som, že hovorí o mojom mužovi, ale nevedela som, prečo to hovorí mne a pred dverami nášho bytu. Kým som stihla zareagovať, rýchlo odcupitala preč. Manželovi som ihneď volala a vysvitlo, že na žiadnej služobke nie je. Musel s pravdou von. Ešte v ten večer prišiel domov a povedal mi niečo, čo som celý čas netušila. Oči som mala len pre naše dve deti a keďže najmladšie malo ešte len rok, pozornosť a materinská láska bolo pre mňa to najdôležitejšie. 

Pomýlil si adresu a prezradil tým, že má ešte jeden byt

Manžel sa mi priznal s tým, že viedol paralelný život v inom byte, ktorý mi dlhé roky tajil. Stretával sa tam s inými ženami, ale v čase, keď sa stalo toto, už nemával milenky. Do jednej z nich sa totiž zamiloval ešte skôr ako si ju stihol pozvať k sebe do „tajného“ bytu. 

Keď si vymieňali šteklivé správy, napísal jej, aby prišla ku nemu domov. Namiesto adresy tohto tajného bytu však napísal omylom adresu bytu, v ktorom sme žili. Preto sa táto dotyčná slečna ocitla pred našimi dverami zoči oči mne, matke našich dvoch detí. Žene, ktorá slepo dôverovala svojmu mužovi a nevidela náznak toho, že by bol schopný takéhoto podrazu.

Mohlo by vás zaujímať: Môj muž si na mne všimol malú zmenu, ktorá mi rozbila manželstvo: Nespravte rovnakú chybu ako ja

Postavil ma pred takúto trápnu situáciu

Čakala som, že po tomto priznaní, nastane rozchod. Juraj ma však neprestával prekvapovať. Chcel zostať žiť so mnou, avšak mal podmienku, a tou bol otvorený vzťah. Narovinu mi povedal, že som jediná žena, ktorú v živote miloval, avšak nech to znie akokoľvek kruto, problém, prečo ho to lákalo mimo domova, bol ten v spálni. Jeho sexuálny apetít bol taký silný, že som mu jednoducho nestíhala plniť jeho priania. 

Scenár bol úplne klasický ako v mnohých iných domácnostiach. Nevedel sa ubrániť mladším a ich energii, ktorá z nich vyžarovala. Najskôr to bral ako sexuálnu potrebu, až kým nestretol spomínanú slečnu, ktorej apetít bol zrejme ešte o čosi väčší ako mal on sám. Tieto slová sa počúvajú ťažko, verte mi. Juraj bol ochotný tráviť viac času doma pod podmienkou, že mu budem tolerovať milenku...

Je to už pár dní a ja stále premýšľam, čo mám robiť. Na jednej strane som si povedala, že kým vyrastú deti, som ochotná takto žiť. Na strane druhej, to poníženie, ktoré ako žena cítim každý deň je také silné, že neviem, či by som to vôbec dokázala... Stále v kútiku duše verím, že si to rozmyslí a že opäť nájde ku mne cestu, ale zrejme je to naivná predstava, ktorú by som v sebe nemala živiť...

- Najčítanejšie -