Presunúť na hlavný obsah

Bola som presvedčená, že si beriem dobrého muža: Hneď prvý konflikt v našom manželstve ma presvedčil, že to len hral

Sex a vzťahy

Každá žena potrebuje muža, ktorý sa vie v tej správnej chvíli zachovať rozhodne a iniciatívne. To by v našich očiach predsa mali byť vlastnosti muža snov, nemám pravdu? Nina bola presvedčená, že si takého berie. Potom sa odohralo niečo, čo jej ilúzie o manželovi celkom pochovalo.

Na začiatku sa javil rozhodne a to ma priťahovalo 

"Viete, akom sme sa zoznámili? V jednom podniku, kde ma celý večer obťažoval jeden opitý chlap a keď bol celkom neodbytný, zjavil sa tam Matej a zastal si ma. Rozhodným hlasom mu povedal, že som tu s ním a nech si dá pohov... Odvtedy som sa pri ňom cítila skutočne chránená. Bolo to sexi a rozhodné. Presne to sa mi na mužoch páčilo. Matej bol dokonalý... až kým som si ho jedného dňa nevzala a nepresťahovala sa do jeho rodičovskej chalupy aj ku svokrovcom,“ opisuje začiatok vzťahu aj zlom naša známa Nina. 

Mohlo by vás zaujímať: Najskôr mi jedna jeho vlastnosť imponovala: Keď sme spolu začali bývať, práve tá mi na ňom začala nesmierne vadiť

Prvý konflikt nenechal na seba dlho čakať

Nina sa teda za Mateja vydala a keďže ešte nemali spoločný domov, rozhodli sa hľadať a dovtedy bývať u svokrovcov: "Nemala som s týmto riešením problém, samozrejme do určitej doby, so svokrovcami som dovtedy bez problémov vychádzala. No situácia sa zmenila ako šmahom prútika potom, čo som sa stala členkou ich domácnosti. Zrazu som sa musela zapájať aj do aktivít, ktoré mi neboli po chuti, neovládala som ich, cítila som si pri nich trápne, pretože svokre to prišlo smiešne. Pričom som bola iniciatívna a šikovná v mnohých iných veciach, oni videli len to, že nie som dobrá v tých ich. Svokra si potrpela na veľké oslavy, v ich dome neustále niekto bol, nebolo tam ani chvíľu pokoja. Keďže som mala prácu z domu ako privyrobenie po práci, kde som bola normálne zamestnaná, veľmi ma to vyrušovalo. Svokra ma dokonca neraz pred hosťami strápnila poznámkou, načo to vôbec robím, čo už to môže byť za dobrá práca z domu, vraj sa len tak zabávam a kopu iných ďalších vecí, ktorými ma privádzala do šialenstva a doslova sa zo mňa smiala,“ rozpráva ďalej Nina, ktorá samozrejme poprosila Mateja, aby jej slušne dohovoril. 

Čítajte tiež: Moja svokra takmer zničila naše manželstvo: Až toto otvorilo mužovi oči

Odmietol riešiť veci so mnou, vždy podržal svokru 

Keď na to došla reč, Matej si zastal matky s tým, že to určite zle nemyslí, len sa tomu nerozumie. Ale on nepočul v jej hlase to čo Nina. Podľa Niny sa pred ním dosť pretvarovala a hrala sa na milú a starostlivú. No poza jeho chrbát, keď ostali sami v dome, už viac taká prívetivá nebola a dala jej jasne pocítiť, že nielen v dome, ale aj u jej syna hrá druhé husle. Samozrejme, že z toho vznikali problémy a hádky medzi novomanželmi: „Pri jednej z týchto hádok som Matejovi povedala, že som pre nás dvoch už našla byt, ktorý sa mi pozdával. Že, keď sa odsťahujeme, všetko bude určite lepšie, aj moje vzťahy so svokrou. Nato sa začal vykrúcať a povedal, že sa rozprával s rodičmi, a že keďže je jedináčik, rodičia povedali, že dom mu predsa ostane a nech si zatiaľ prerobia celý vrch. Že je predsa hlúposť, aby vyhadzovali peniaze za ďalšie bývanie, keď tu majú dostatok miesta. Potom mi oznámil, že on si to tiež myslí. Na to som mu rázne dala najavo, že sa tam u nich zbláznim, ak sa neodsťahujeme a on, že nech nepreháňam...“ Takto išli ich hádky stále dokola a Nina bola stále viac frustrovaná, že s ním nedokáže pohnúť, že jej nedá za pravdu nepodrží ju pred svokrou, s ktorou sa už jedna pred druhou ani nepretvarujú, jednoducho sa trpia. 

Neprehliadnite: V tejto etape vzťahu sa náš život obrátil hore nohami: Manžel mi vyčíta každú maličkosť, čo s tým?

Moje ilúzie o iniciatívnom manželovi sa rozplynuli a čo teraz? 

„Nakoniec došlo na priateľkine slová „neber si ho, pokiaľ si s ním nežila... Aby to nebol mamičkin maznáčik... V realite sa môže správať celkom inak“. No a mne sa potvrdilo, že v realite je pod rodičovskou, najmä maminou papučou a ja si neškrtnem. Najnovšie ho už mám problém vôbec presvedčiť, aby sme vypadli niekam na dovolenku od svokrovcov aspoň na týždeň. Keď ho konečne aj spracujem, svokra príde s tým, že sa necíti dobre a má nejaké zdravotné problémy, tak sa rozhodne ostať radšej doma. Z celej situácie som už zúfalá a to sme svoji len niečo viac roka,“ uzatvára Nina, ktorá sa nechce rozvádzať, ale na druhej strane nechce takto ani prežiť celý život. Jej ilúzie o iniciatívnom a  rozhodnom manželovi, ktorý ju mal vždy podržať sa rozplynuli a  ona nevie, čo si počať.