Presunúť na hlavný obsah

Manžel si na mne všimol zmenu, ktorá odhalila, že mám milenca: V tejto situácii by ste však ani vy nevedeli, čo robiť

Partnerské vzťahy

Siedmy rok je vo vzťahu osudný. To, čo sa hovorí ako porekadlo, sa v mojom prípade ukázalo ako pravda. Ocitla som sa v tom trošku „nevinne“, aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá.

Viem, že to nie je ospravedlnenie, ale na to, aby ste to všetko chápali, vráťme sa do minulosti. Predtým ako som spoznala svojho manžela, som mala románik s istým mužom, do ktorého som sa spočiatku zamilovala. On si však počas nášho randenia našiel priateľku a tým u mňa skončil. Odvtedy sme sa nevideli. Nedá sa však povedať, že by sme neboli v kontakte. Často mi písal, najmä v slabých chvíľkach, ale to ja už som mala manžela. Snažila som sa ho zo svojho života vymazať. 

Čítajte tiež: Na tieto typy mužov by ste si mali dať pozor: Podľa zverokruhu patria medzi najnestabilnejších partnerov

Po siedmich rokoch sa v mojom živote objavil „on“

Mala som ideálny vzťah, porodila som naše prvé dieťa a všetko bolo tak, ako som si vysnívala. Lenže potom sa ozval „on“. Z ničoho nič mi začal posielať správy o tom, že som jeho osudová žena a aby sme sa k sebe vrátili. On bol v manželstve a ja takisto. 
Snažila som sa ich ignorovať a odpisovať mu len zo slušnosti. Lenže po pár dňoch som si uvedomila, že sa vôbec neviem na nič sústrediť a opäť začínam k nemu niečo cítiť. Nevedela som ho dostať z hlavy. Robil na mňa nátlak a niektoré city z minulosti sa mi začali vracať. A on to zo mňa cítil, preto robil tieto sebavedomé kroky. 

Aby bol bližšie ku mne, urobil tento rázny krok

Keďže mi neustále tvrdil, že bezo mňa nevie byť, chcel mi to dokázať. Nečakala som však, že zájde až tak ďaleko. Nastúpil totiž ako nový riaditeľ do našej firmy, aj keď na vedľajšie oddelenie. Zatiaľ čo všetky ženy boli z neho tzv. „namäkko“, ja som sa tvárila, že to so mnou nehýbe. 
Keď sme sa stretli na chodbe, pošepkal mi do ucha: „Toto bol jediný spôsob, ako ťa budem môcť vídať každý deň a byť s tebou.“ Nemyslite si, nebol to žiadny fanatik, v podstate mi to v kútiku duše imponovalo. Nechcela som si to len priznať. 
Na druhej strane, moje dni, keď som chodila do práce, začali dávať väčší zmysel a chvíle, keď sme sa stretávali, mi vlastne čoraz viac vyhovovali. 

Vedela som, že to takto dopadne, srdcu som však rozkázať nedokázala

Keďže sme si boli takto nablízku, vedela som, že jedného dňa k tomu dôjde. Stali sa z nás milenci. Každú chvíľu, ktorá to dovoľovala, sme sa na sebe vrhli. Vášeň, ktorá nám kolovala v krvi, predstavovala všetky tie roky, ktoré sme sa nevideli a neupadala ani po niekoľkých mesiacoch. 
Ocitla som sa v prostredí, v ktorom som sa ocitnúť nechcela. Jediným východiskom bolo, aby som zmenila prácu, keďže on to odmietal. Mala som na krku hypotéku, takže to nebolo jednoduché a manžel o zmene práce nechcel ani počuť, pravý dôvod som mu samozrejme nehovorila.

V práci som teda zostala. Pokúsila som sa čeliť aj našim intímnym excesom. Vždy ma však dostal do úzkych a nevedela som mu povedať „nie“. Bavilo ho to. Bol si sám sebou stopercentne istý. So ženami to vedel, to bolo o ňom známe. Možno práve preto som nikdy nechcela opustiť svoju rodinu kvôli nemu – nemala som istotu, že práve ja som jeho „osudová žena“, ako to nazýval on. Viete, ako to chodí, to chlap hovorí každej.

Mohlo by vás zaujímať: Môj manžel odmietal so mnou spávať: Nikdy nezabudnem na ten zlomový moment, kedy som zistila prečo

Manžel nakoniec na to prišiel, prezradila ma táto vec

Urobila som banálnu chybu, ktorú som si neuvedomila. Manžel si všimol, že do môjho šatníka pribudlo niekoľko šteklivých kúskov. Objavil ich však až po nejakom čase a ja som si uvedomila, že mám vlastne problém. 

Vzhľadom na to, že som si niektoré z nich nikdy pri ňom nedala na seba, vedel, o čo ide. A ja som nedokázala klamať. Bol to z jeho strany okamžitý koniec a nenechal si nič vysvetliť. Zostala som sama s dieťaťom u mamy. Môj milenec totiž nemal také gule, aby opustil svoju manželku a sladké reči o tom, že som jeho osudová žena boli fuč. V práci sa dodnes obchádzame, ani jeden z nás totiž neodišiel. Akékoľvek city však opadli a neviem tomuto človeku prísť na meno. Občas si vyčítam, ako som mohla kvôli pár sexuálnym pokušeniam prísť o obidvoch mužov môjho života...