Presunúť na hlavný obsah

Môj manžel odmietal so mnou spávať: Nikdy nezabudnem na ten zlomový moment, kedy som zistila prečo

Sex a vzťahy

V období tehotenstva prestal manžel so mnou spávať. Netušila som prečo, nechcel nič povedať, ale nakoniec som na to prišla a zdalo sa mi to skutočne nelogické. Hoci sa veci po pôrode vrátili do normálu, stále mi to príde zvláštne.

Prvé tri mesiace bolo všetko priam idylické

Naša čitateľka Dominika bola skutočne šťastná, keď sa dozvedela, že čaká dieťa, o ktoré sa snažili asi rok. Jej manžel Tibor sa tešil rovnako a na začiatku bolo všetko priam idylické. Dominika nemala vraj žiadne ťažkosti, nevracávala, len sa jej trocha pomenili chute: „Užívala som si to a s Tiborom sme počas prvého trimestra mali skutočne aj veľmi intenzívny intímny život. Videla som na ňom, že sa mu páčia moje plnšie prsníky, bruško mi ešte nebolo takmer ani vidieť, len bolo mierne nafúknuté a akosi sme sa skutočne počas týchto prvých troch mesiacov ešte viac zblížili,“ rozpráva na úvod naša čitateľka.

Mohlo by vás zaujímať: Odmietal si ma opakovane vziať: Po narodení druhého dieťaťa som zažila strašný šok, aký neprajem nikomu

Všetko sa zmenilo, keď mi začalo rásť bruško

Toto idylické obdobie sa zrazu zmenilo s mojím rastúcim bruškom. „Keď som milovanie iniciovala ja a už s bruškom, môj manžel mi povedal, že v tomto stave isto nie. Že ak chcem, môžeme sa inak maznať, ale milovať sa so mnou nebude. Najskôr som si myslela, že zle počujem, potom, že si asi robí srandu, ale on to myslel skutočne vážne. Nechala som to tak a šla spať s tým, že má asi len zlý deň,“ opisuje vtedajšie udalosti a situáciu Dominika, ktorá bola nemilo zaskočená jeho správaním.

Čítajte tiež: Dcéra sa mi nikdy s ničím nezdôverila: Prvé tehotenstvo ju natoľko zmenilo, že urobila niečo, čo by som nikdy nečakala

Mala som teóriu, ale rýchlo ma vyviedol z omylu

No takýchto situácií sa opakovalo stále viac a ona sa jednoducho utvrdila v tom, že jej rastúce bruško je pre jej manžela prekážkou k milovaniu. Vedela dokonca o tom, že sa uspokojuje aj sám, keď si myslí, že to nevie a prišlo jej to celkom nelogické, keďže bola celkom zdravá a plná chuti, mala bezproblémové tehotenstvo a nemuseli sa tejto príjemnej aktivite, ktorá ich predsa zbližuje, vyhýbať: „Ani neviem ako, napokon mi z toho všetkého vzišlo to, že pravdepodobne sa bojí, aby bábätku neublížil. Že keď sme sa tak dlho snažili, nechce teraz nič pokaziť. Tak som sa rozhodla, že sa s ním otvorene porozprávam. No celkom ma vyviedol z omylu, že on vie, že to je celkom bezpečné, to mu nemusím hovoriť, ale že jednoducho sa mu to zdá s tým veľkým bruchom odpudzujúce, vraj ho to nevzrušuje. Väčší kompliment som vo svojom stave skutočne nemohla dostať,“ hovorí ironicky Dominika, ktorá zopakovala ešte pár pokusov, ale bezvýsledne.

Neprehliadnite: Naše manželstvo po mojom pôrode už nebolo to, čo predtým: Manžel to pripisoval tejto jednej veci, z ktorej ma vinil

Po pôrode sa všetko vrátilo do starých koľají, ale...

Prvého milovania po veľmi dlhých mesiacoch sa Dominika dočkala asi 7 týždňov po pôrode, kedy sa jej postava celkom pekne vrátila takmer k tomu, ako vyzerala pre tehotenstvom. Jej manžel bol znova plný chuti po svojej manželke a ona mu dopriala, čo si jeho zapríčinením odopierali takú dlhú dobu. Napokon si to samozrejme znova užívali ako predtým, ale Dominika sa už teraz bála prípadného ďalšieho tehotenstva, pretože ju manželov dôvod pre nemilovanie v tehotenstve skutočne poburoval. „Práveže som vždy čítala, že väčšina párov si milovanie v tehotenstve užíva ešte viac, ale evidentne môj Tibor je iný prípad. Ale aj tak sa s ním na túto tému budem pokúšať rozprávať, pretože nie pre neho, pre mňa je to urážajúce a ponižujúce,“ dodáva na koniec rozprávania naša čitateľka Dominika.

- Najčítanejšie -