Presunúť na hlavný obsah

Aké typy žien sú pre mužov lákavými manželkami? Od tejto vlastnosti závisí, ako dlho vydrží váš vzťah

Partnerské vzťahy

Byť akousi kráľovnou medzi ostatnými je snom nejednej ženy. Čo si muži na ženách cenia natoľko, že si práve ich vyberú za manželky?

Šťastné vzťahy stále existujú a aj keď si mnohí myslia, že padajú z neba, nie je to tak. Je to výsledok sústavnej dôvery a lásky, na ktorej pracujú obidvaja. Ženy však patria medzi emotívnejšie stvorenia, ktoré prežívajú niektoré situácie z extrému do extrému. Práve to nie je mužom veľmi sympatické a naopak, po svojom boku si predstavujú ženu, ktorá sa má rada a má dostatok lásky aj pre neho a budúcich potomkov. 

Za manželky si dnes preto vyberajú oveľa premyslenejšie a obozretnejšie. To, čo mužom na ženách imponuje je, keď sú samy so sebou spokojné a sú si vedomé svojich kvalít. To, čo cíti žena sama ku sebe, je odrazom aj navonok. 

Prečítajte si: Hups, na svojej svadbe som sa zamilovala do iného muža: Bol z manželovej strany a predtým som si ho nevšimla

Sebalásku si netreba mýliť so sebectvom

Sebaláska nie je sebectvo. Ženy často seba stavajú do úlohy opatrovateľky. Na prvé miesta dávajú deti a muža a seba až na posledné miesto. Vyčerpané si potom odpustia aj bežné maličkosti, ktoré by im inak urobili radosť. Je preto nesmierne dôležité, aby každej žene bol dopriaty aj čas len pre seba. 
Vôbec sa to však nedá porovnávať so sebectvom, kedy vlastné záujmy sú prvoradé aj na úkor poškodenia vzťahov. Ženy by mali popracovať na tom, ako sa naučiť mať sa rady také, aké sú. Ak im na sebe niečo prekáža, mali by hľadať riešenie, ako to zlepšiť a byť spokojná. 

Keď dokáže milovať samú seba, dokáže aj iných

Sebaláska je kľúčom k vyrovnanému vzťahu a ženy, ktoré ju vedia v sebe pestovať, majú najlepšie a najdlhšie vzťahy. Tak ako vedia oceniť samy seba, vedia dať uznanie a podporu aj svojmu partnerovi a svojim blízkym. Sú oveľa viac otvorené, rozžiarené a bezproblémové. Pocity šťastia pri nich prevažujú tie, že by chcel byť muž sám. Každá chvíľa bez nej je pre neho pocit, že mu stále niečo chýba. Presne takéto ženy chcú mať muži po svojom boku a zobúdzať sa pri nich každý deň, pričom na inú ani nepomyslia. 

Neprehliadnite: Ovládajte reč tela a dokážete veľa odhaliť: Takto zistíte, či ku vám cíti náklonnosť, alebo vás len zavádza

Žena by nemala byť slúžkou 

Dôležitú úlohu tu však hrajú aj muži. Tí by mali žene vzdať hold za to, koľko toho ako obetavé matky dokážu. Deti by mali byť svedkami toho, ako ich otec ocení ženskú starostlivosť a istým spôsobom aj obetu. Každá z nás to pozná. Nezamieňajme si však toto slovo so slovom slúžka. Zo žiadnej ženy by sa nemala stať domáca slúžka s benefitmi. 

Ako dlho ste vo vzťahu alebo v manželstve?

spolu hlasovalo 1290 ľudí

1-5 rokov
107

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus