Presunúť na hlavný obsah

Ovládajte reč tela a dokážete veľa odhaliť: Takto zistíte, či ku vám cíti náklonnosť, alebo vás len zavádza

Partnerské vzťahy

Reč tela je naozaj silná vec. Dokážete vďaka nej odhaliť veľa. Aj to, či vám niekto klame, cíti k vám náklonnosť, alebo vás nevie vystáť. Len ju treba ovládať.

Aj vy ste sa už niekedy ocitli v situácii, keď ste si neboli istá, či vám niekto s kým sa zhovárate, hovorí pravdu? Alebo či to s vami myslí naozaj vážne? Možno preto, že slová niekedy povedia menej, ako neverbálny prejav. Preto je celkom fajn ho ovládať. Viete, len pre istotu. Nikdy totiž neviete, kedy sa vám to bude naozaj hodiť. Osvojte si aspoň tri základné prejavy neverbálnej komunikácie, ktoré vám môžu pomôcť.

Neprehliadnite: Po desiatich rokoch som manželovi dovolila mať milenku: Náš vzťah to posunulo týmto smerom

1. Klamstvo

Reč tela skutočne veľa hovorí o tom, ako komunikujeme a odráža aj naše vnútorné pocity. Signály, ktoré odhalia klamstvo sú najľahšie rozpoznateľné. Ide o malý, takmer žiadny očný kontakt alebo prudké uhýbanie pohľadu. Títo ľudia si často zakrývajú ústa rukou a prstami. Telo od vás prirodzene odvracajú, zrýchľuje sa im dych, častejšie si odkašliavajú a veľmi výrazná je zmena farby pokožky a neprirodzené gestá.

2. Prejav sebavedomia a toho, že vás chce niekto očariť

Pokiaľ vás chce niekto zaujať a zapáčiť sa vám, pri komunikácii používa vždy rovnaké gestá. Čo sa týka postoja, je za každých okolností vzpriamený, s vystretými plecami. Tento človek sa na vás prirodzene a nenútene usmieva, tón jeho hlasu je mierny, prípadne až tichší a gestá rúk sú veľmi zmysluplné. Nenápadné, náhodné dotyky k tomu patria a pokúša sa o ne pomerne často. 

Neprehliadnite: Zatajil mi, že je ženatý a ja som sa s ním prestala stretávať: Osud to však zariadil inak a po 2 rokoch nastal zlom

3. Nezáujem 

Ak sa s niekým zhovárate a človek pohľadom uhýba na zem, má často sklonenú hlavu a očami hľadá akýkoľvek iný objekt na sledovanie, je to jasné. Ide o jednoznačný prejav nezáujmu. Rukami sa často títo ľudia hrajú s kúskom oblečenia, ak sedíte za stolom, tak s čímkoľvek čo na ňom nájdu. S perom, lyžičkou. Presne takto dokážete dekódovať, či to s vami, dotyční myslia vážne alebo je čas odísť. 

- Najčítanejšie -