Presunúť na hlavný obsah

Zbalila som otca svojej najlepšej kamarátky. Dnes si prajem, aby som mala stroj času

Partnerské vzťahy

Petrin obdiv ku Kristíninmu otcovi bol najskôr platonický, neskôr však prerástol do niečoho oveľa vážnejšieho. Ich tajné nočné flirty tajili pred celým svetom, ale najmä pred jeho dcérou Kikou, Petrinou najlepšou kamarátkou.

Kristína bola odo mňa o tri roky mladšia a spoznali sme sa v dramatickom krúžku. Keď som odišla na vysokú školu mimo nášho mesta, na chvíľu sme sa vzdialili, no len čo Kika zmaturovala, naše cesty sa opäť spojili v hlavnom meste. Jej rodičia boli rozvedení a Kika žila s mamou, takže jej otca som nikdy nestretla, no keď prišla na vysokú školu, začala bývať u otca.

Neprehliadnite: Po desiatich rokoch som manželovi dovolila mať milenku: Náš vzťah to posunulo týmto smerom

Začal so mnou flirtovať

Prvýkrát som Petra stretla, keď sme sa mali u Kiky pripravovať na párty. Otvoril mi dvere a mne sa takmer podlomili kolená. Nikdy by som neuhádla, že Kikin otec môže byť taký sexy! Mal len 40 rokov, bol vyšportovaný, tmavý, na brade mu rástlo strnisko. Keď ma zbadal, premeral si ma od hlavy po päty. Odvtedy som naňho nemohla prestať myslieť. Začala som si hľadať zámienky, ako byť čo najviac v jeho blízkosti a čoraz viac som mala pocit, že Peter si moju prítomnosť náramne užíva. Dokonca so mnou začal potajme flirtovať.

To ja som ako prvá prekročila hranicu

Prišiel ďalší víkend a ja som mala spať znova u Kiky, aby som jej pomohla pripraviť sa na ťažkú skúšku. Peter nebol celý ten čas doma a začala som sa báť, že vôbec nepríde. Vraj spí u svojej novej priateľky. Bola som sklamaná, ale sústredila som sa na Kiku, ktorú som v poslednom čase dosť zanedbávala. Keď sme sa doučili, otvorili sme si fľašu bieleho vína a klebetili sme na terase. Pár pohárov vína mi poriadne udrelo do hlavy a Kike tiež, tak sme sa vybrali do postele.

Neprehliadnite: Najlepšia priateľka sa mi snažila rozbiť vzťah: Myslela som si, že ide po mojom mužovi, pravda bola iná

Uprostred noci som sa prebudila na štrkotanie kľúčov v dverách. Počúvala som, ako sa Peter vyzúva, vyzlieka si kabát a odchádza do kúpeľne. Bola som zrejme ešte trochu opitá, pretože kým sa sprchoval, rozhodla som sa ho v sprche prekvapiť. Potichu som vyšla z izby, vošla som do kúpeľne a vyzliekla som sa. Keď ma zbadal, najskôr od prekvapenia zmeravel, no hneď vykročil ku mne a začal ma bozkávať.

Hra na skrývačku

To, čo nasledovalo potom, bol najkrajší, najvzrušujúcejší zážitok v mojom živote. Z kúpeľne sme sa premiestnili do jeho spálne a nad ránom som sa v eufórii vrátila do Kikinej izby. Ráno sme sa tvárili, akoby sa nič nestalo. Peter sa ponúkol, že ma odvezie domov. Dohodli sme si ďalšie tajné stretko v  hoteli. Peter ma poprosil, aby som o tom nehovorila Kike, vraj by ju to rozhodilo. Zvláštne, to bolo prvýkrát, čo som si spomenula na svoju najlepšiu kamarátku.  

S Petrom som sa stretávala trikrát do týždňa a chodievali sme spolu do hotela, aby nás Kika nenachytala. Po pár mesiacoch som začala Petrovi naznačovať, že by sme o nás mali Kike povedať, aby sme mohli svoj vzťah zoficiálniť a začať si plánovať budúcnosť, no on o tom nechcel ani počuť... Dnes už viem prečo.

Bublina spľaskla

Jedného dňa som sa stretla s Kikou v bare a ona nešťastne klesla na stoličku s vetou: „Môj otec sa ide zas ženiť. Jeho frajerka čaká dieťa.“

Trvalo mi tri sekundy, aby som pochopila, o čo ide. Zrazu som si všetko spojila. Tajné schôdzky v hoteli, tajné telefonáty, striktný harmonogram stretávania, to, že sa so mnou nikdy neobjavoval na verejnosti – v reštauráciách, kine, skrátka nikde. To nebolo preto, aby ochránil svoju dcéru, to bolo preto, že som bola len jeho milenka a nikdy so mnou neplánoval budúcnosť. V tom bare som sa pred svojou najlepšou kamarátkou zosypala, zavolala som pred ňou jej otcovi a vykričala mu do telefónu, aký je to hajzel. Povedal mi len, aby som nevyvádzala a že s takým nevyzretým dieťaťom, ako som ja, sa už nemôže stretávať.

Kika na mňa nechápavo pozerala a ja som sa rozhodla priznať sa jej. K tomu, že som pol roka spávala tajne s jej otcom. A nielen to. Že som do jej otca beznádejne zamilovaná a on mi práve zlomil srdce.

Neprehliadnite: Rozchod miesto svadby: Môj partner ma z istého dôvodu vymenil za ženu, ktorú som po jeho boku čakala najmenej

1 tajný románik = 3 rozbité vzťahy

Kika mi vykričala, že som bezcitná egoistka, prerušila so mnou akýkoľvek kontakt a keď sa náhodou stretneme na ulici, tvári sa, že ma nevidí. Od spolužiačok viem, že Kika sa od otca presťahovala. A jemu sa pred časom narodilo dieťa. Viem to, pretože som ich raz videla s jeho partnerkou s kočíkom. On hrdo jednou rukou tlačil kočík a druhou držal za ruku ju. A ja?

Verila som, že som našla osudovú lásku a namiesto toho som prišla o najlepšiu kamarátku, o hrdosť aj o muža. Občas si prajem, aby som mala stroj času, aby som nikdy nevošla vtedy v noci do jeho kúpeľne...