Presunúť na hlavný obsah

Po 5 rokoch som odhalila mužovu neveru: Netuší, že viem o jeho milenkách, z tohto dôvodu som mu to nepovedala

Partnerské vzťahy

Alena zistila vec, na ktorú nechce prísť žiadna žena. Človek, s ktorým roky žila, bol napokon niekto úplne iný, ako si myslela. Aké je to, keď vo vzťahu zistíte, že vlastne svoju polovičku vôbec nepoznáte?

Alena a Tomáš sa dali dokopy v práci. Obaja pôsobili ako koncipienti v prestížnej právnickej firme, no Tomáš bol o dva roky starší. Takže kariérne vždy dosahoval všetko skôr ako jeho polovička. Alene to však vôbec neprekážalo. Práve naopak. Veľmi ho obdivovala a tešila sa z každého jeho úspechu. ”Ten moment, kedy sa to všetko začalo si spätne pamätám veľmi dobre. Ale na začiatku mi ani len nenapadlo, že by to mohlo niečo znamenať,” začína svoje rozprávaniekrehká plavovláska. 

Neprehliadnite: Odpovedzte si na jednu základnú otázku: Toto je dôvod, prečo sa väčšina vzťahov rozpadne

Keď vás úspech poznačí

Následne po tom, ako Tomáš dosiahol v práci maximum a mohol začať pracovať ako plnohodnotný právnik, jeho priority sa akosi zmenili. Kým dovtedy bola stredobodom jeho vesmíru Alena a práca, odrazu sa to zmenilo na prácu a kamarátov. ”Začal oveľa častejšie chodiť von, neustále mal plánované nejaké pracovné cesty, mnoho večerov trávil s potencionálnymi klientami. Aspoň to mi tvrdil… A ja som nemala dôvod neveriť mu,” pokračuje Alena.

Okrem toho, že sa Tomáš kariérne veľmi vypracoval a naozaj mu išla karta, ženy ho milovali. Vyzeral totiž skvele, bol neuveriteľne sexi, galantný, pozorný a láskavý. Opačné pohlavie na neho malo vždy slabosť.  A jemu to prirodzene imponovalo. V čase, keď sa  mu darilo aj o niečo viac, nakoľko žien, ktoré po ňom túžili, pribúdalo. ”Jasné, že som o tom vedela. Mnohokrát ho niektoré neváhali baliť ani v mojej prítomnosti. No nepripisovala som tomu veľkú váhu, nakoľko som bola presvedčená o tom, že ma miluje. Poznala som ho totiž ešte v čase, keď nič nemal a neverila som, že by sa dokázal tak zásadne zmeniť. "

Netušila som, s kým žijem

Avšak Tomáš sa počas tých piatich rokov naozaj veľmi zmenil. Najmä jeho hodnoty a priority. Kariéra sa dostávala čoraz viac do popredia, Alena do úzadia. ”Keď som pochopila, že to nebude len práca, čo ho odo mňa ťahá preč, bolo mi jasné, že je za tým nejaká žena. No to, že ich bude viac som nepredpokladala. Ani to, že sa to v podstate deje celé pred mojimi očami už takmer celých päť rokov.” Na jednej firemnej párty sa totiž Tomášov spoločník tak opil, že sa Alena ani nemusela na nič pýtať. Povedal jej všetko. Okrem nej mal Tomáš ďalšie tri ženy, s ktorými bol v pravidelnom kontakte. Ani jedna o Alene netušila a všetky ho brali ako seriózneho chlapa, s ktorým chodia. Všrtky boli do neho zaľúbené a plánovali s ním budúcnosť.

Mohlo by vás zaujímať: »Nevinné« opätovanie flirtu kolegovi viedlo až k tejto nepríjemnej situácii: Neverila by som, že sa mi niečo také stane

"V prvom momente, som netušila ako mám reagovať. Bola som sklamaná, cítila som sa ponížená, smutná a zranená. No napokon som v sebe pozbierala všetky sily a rozhodla som sa mlčať. Bola som totiž v 16. týždni tehotenstva a v ten večer, kedy som sa dozvedala o jeho milenkách, som mu chcela povedať o našom dieťati. Dodnes žijem s pocitom, že viem, že nie som jediná žena jeho života. No náš syn má už dva roky a ja nemám odvahu urobiť tento krok. Netuším, či ju niekedy mať budem..."

Dokázali by ste žiť vo vzťahu, v ktorom by ste vedeli o partnerovej nevere?

spolu hlasovalo 703 ľudí