Presunúť na hlavný obsah

Manželka mi zatajila svoju minulosť: Kým som sa dozvedel celú pravdu, ocitol som sa s inou ženou v posteli

Sex a vzťahy

Števo svojej manželke bezvýhradne veril... až do chvíle, keď si myslel, že odhalil jej tajomstvo. V návale citov reagoval nerozvážne a urobil niečo, čo na druhý deň ľutoval. Cesty späť však nebolo a dnes je to on, ktorý niečo tají pred svojou manželkou.

Manželka mala schovanú kôpku listov

„V Erike som našiel skutočnú oporu, ženu do koča aj do voza, rozumnú, milú, peknú. Jednoducho som bol na ňu hrdý. Bol som presvedčený, že je lepšia než ja, až do chvíle, kým som neodhalil jej tajomstvo, ktoré som si najskôr zle vysvetlil,“ objasňuje na úvod náš známy Števo, ktorý je dnes zo seba sklamaný. Jedného dňa, keď sa sťahovali do nového bytu a on chcel byť iniciatívny, zatiaľ čo bola Erika v práci, začal postupne vypratávať veci, poličky, skrine a ostatné. Pritom však naďabil na zviazanú kôpku listov, ktoré boli podľa dátumu z času, keď už randil so svojou manželkou. Nedalo mu to a tak si každý jeden podrobne prečítal. "Z toho, čo sa v nich písalo som jasne vyrozumel, že muž, ktorý toto písal, musel byť do mojej manželky skutočne veľmi zamilovaný. Hoci sa v nich nespomínali žiadne pikantnosti, ani to, či ostalo len pri slovách a nie pri činoch, jedno mi bolo jasné," hovorí. Písané boli v čase, keď spolu začínali s Erikou chodiť a on si to vysvetlil tak, že popri ňom udržiavala vzťah aj s niekým ďalším. Pocítil naraz veľké sklamanie a bol nahnevaný. Nerozumel obsahu tých listov, hoci nemohli jednoznačné, svoju manželku v duchu bez jej vysvetlenia otituloval ako nevernú. 

Mohlo by vás zaujímať: List pre môjho bývalého: Ďakujem, že si mi zlomil srdce, bolo to to najlepšie, čo si mohol pre náš vzťah urobiť

V hneve urobil nesprávnu vec

Odišiel s kamarátom do neďalekého podniku a poriadne sa opil. Bral to tak, že všetky jeho ilúzie o jeho ctenej manželke Erike sa rozplynuli do nenávratna a ich vzťah, všetko čo si vybudovali, bolo založené na klamstve. „Bol som veľmi nahnevaný a veľmi sklamaný. Nechcel som ani počkať na to, keď ju večer konfrontujem. Namiesto toho som odišiel, listy nechal na posteli a hoci mi volala celý večer až do rána, nezaujímal som sa o to. Nakoniec ma tam môj kamarát nechal samého, hoci s nevôľou, no a v tom sa po chvíli objavila tá žena. Zavolala ma k sebe do bytu. Viem, že moja opitosť je lacná výhovorka a ospravedlnenie pre neveru, ale iné nemám. Priznávam sa, že hoci si sám na nič nepamätám, jedno je isté. Nasledujúce ráno som sa zobudil vedľa tej ženy a takmer na nič sa nepamätal. Mal som totálne okno, tak som len zhrabol veci  a odišiel, ešte kým spala,“ vysvetľuje Števo, ktorý to oľutoval už tisíckrát, ale najviac po tom, čo sa dozvedel skutočnú pravdu, ako to vlastne bolo medzi jeho manželkou a tým dotyčným mužom, ktorý jej vypisoval zamilované listy. 

Čítajte tiež: V jednu noc som našla v manželovom mobile desivé tajomstvo: Tento moment navždy zmenil náš vzťah

Listy si nechala ako príjemnú spomienku

Erika sa o neho veľmi bála a keď prišiel domov, uľavilo sa jej. Na otázku kde bol, odpovedal, že v bare, že sa opil, ale že prespal u kamaráta. Erika sa cítila previnilo, preto sa viac nepýtala, ale snažila sa mu objasniť tie listy. „Pravda bola taká, že tieto listy si uchovala ako spomienku na niekoho, kto ju mal rád, ale ona mu city nikdy neopätovala. Priznala sa mu, že s dotyčným prežila letný dovolenkový flirt tesne predtým než stretla jeho. No vedela, že nemajú spoločnú budúcnosť, pretože bol zasnúbený a v tom čase stretla mňa a bezhlavo sa do mňa zamilovala. Vraj listy chodili aj potom, čo začala s ním chodiť a nevyhodila ich len z nostalgie, pretože jej bolo ich písateľa ľúto. No po rokoch na seba s dotyčným natrafili a všetko si vyjasnili. Vraj je aj on šťastný so svojou ,dnes už manželkou, a dieťaťom a ešte jej aj poďakoval, že vďaka nej neurobil nesprávnu vec. Obaja sú dnes šťastní a spokojní vo svojich vzťahoch a tie listy sú už len príjemnou spomienkou na mladosť.“ Keď mu to takto vysvetlila a ubezpečila ho o tom, že ho počas ich vzťahu nikdy nezradila, cítil sa o to horšie. Na jednej strane mu odľahlo, na strane druhej ju z hnevu a pýchy podviedol. No do dnešného dňa sa jej nepriznal a ani nechce priznať, aby nezničil to všetko pekné medzi nimi. No výčitky svedomia má každý deň.

Neprehliadnite: Dva týždne po svadbe som zistila, že môj muž žije dva paralelné životy: Ako by ste na toto zareagovali vy?