Presunúť na hlavný obsah

List pre môjho bývalého: Ďakujem, že si mi zlomil srdce, bolo to to najlepšie, čo si mohol pre náš vzťah urobiť

Partnerské vzťahy

"Ďakujem ti, že si ma nemiloval a nevážil si ma. Len vďaka tebe dnes viem, aký vzťah hľadám a kto som," píše Andrea, ktorá musela stretnúť hajzla, len aby sa naučila vážiť si dobrých mužov.

Zdá sa, že v láske niekedy musíme spadnúť na úplné dno, aby sme sa mali od čoho odraziť. Presvedčila sa o tom aj 34-ročná Andrea, ktorá má pre svojho bývalého priateľa jasný odkaz. 

Neprehliednite: V jednu noc som našla v manželovom mobile desivé tajomstvo: Tento moment navždy zmenil náš vzťah

List pre môjho bývalého

„Vieš, na koho som myslela v môj svadobný deň? Na teba. A po prvýkrát som mala pri tej myšlienke úsmev na tvári. Pretože keby nie je teba, dnes by som tu nestála. Nebola by som šťastím celá bez seba, že si beriem muža svojho života. Muža, ktorého by som pred tým považovala za nudného suchára.

  • Ďakujem ti, že si mi zlomil srdce a že som sa pri tebe každý deň mala pocit, že si nič lepšie nezaslúžim.
  • Ďakujem ti, že keď si ma podvádzal, cítila som sa ako najškaredšia a najtučnejšia žena na tejto planéte, ktorá za nič nestojí.
  • Ďakujem ti, že si ma nemiloval a nevážil si ma. Len vďaka teba dnes viem, aký vzťah hľadám, kto som, akú mám hodnotu a akého skvelého muža vo svojom živote dnes mám."

Neprehliadnite: Chcela som podržať kamošku po rozvode: Zneužila to však voči mne a dodnes nemôžem z hlavy dostať tento obraz

Definitívna bodka za minulosťou

"Tým najhorším možným spôsobom si ma naučil, že nikto na svete nie je zodpovedný za moje šťastie, iba ja sama. Nikto ma nebude milovať, ak nebudem milovať samú seba. A vieš čo? Dnes som tá najšťastnejšia žena na svete. Môj budúci manžel mi dá každé ráno pusu na čelo a povie mi, že som nádherná. Muž, ktorého si dnes beriem, ma po pár týždňoch randenia predstavil svojej rodine a od prvého momentu si plánoval so mnou spoločnú budúcnosť. Tento muž si po dvoch rokoch kľakol na koleno a pred mojimi rodičmi mi vyznal lásku tak krásne, ako si to ty nikdy nedokázal (iba keď si mal tri promile a za ušami prvú neveru).

Zo všetkého najviac ti však ďakujem za to, že si vstúpil do môjho života a naučil si ma, ako sa muž nemá k žene správať. Len vďaka tebe som zistila, akého muža v skutočnosti potrebujem. A ty si to nebol.“

Neprehliadnite: Dva týždne po svadbe som zistila, že môj muž žije dva paralelné životy: Ako by ste na toto zareagovali vy?

Žili ste niekedy v toxickom vzťahu ako Andrea?

spolu hlasovalo 334 ľudí

- Najčítanejšie -