Presunúť na hlavný obsah

Nechajte sa očariť moderným a minimalistickým Berlínom: Týchto 5 miest by ste mali navštíviť

Cestovanie

Chcete si užiť pár dní mimo domova? Skvelým miesto na víkendový výlet je nemecký Berlín. Uchváti vás funkcionalistickou architektúrou, najkrajšou ZOO v Európe i štýlovými kaviarňami.

Berlín sa za posledné roky stal jedným z najobľúbenejších turistických miest. Vyhľadávaný je pre svoju rozmanitosť, či už chcete vidieť kultúrne pamiatky, prírodu, užiť si štýlové kaviarne a nákupy... Na svoje si tu príde každý. Od nás sa môžete dostať do Berlína veľmi jednoducho - letecky alebo vlakom. Tieto dva spôsoby sú veľmi rýchle a podstate bezstarostné. Čo sa týka ubytovania, aj to nájdete veľmi ľahko. Od hotelov, penziónov po prenájom bytov... Aj keď sa vyberiete do tohto mesta na poslednú chvíľu, nemusíte sa báť, že nenájdete ubytovanie, ktoré by spĺňalo všetky vaše potreby.

Ak máte na návštevu tohto mesta len pár dní, je lepšie informovať sa, čo sa oplatí vidieť najviac. Preto sme pre vás vybrali 5 zaujímavých miest, ktoré zvládnete už behom víkendu bez toho, aby ste sa naháňali.

Prečítajte si: Kids friendly dovolenka: S deťmi si môžete užiť Európu aj ďalekú exotiku

Štýlový začiatok dňa

Berlín je známy pre svoje štýlové kaviarne, reštaurácie, kde môžete odštartovať svoju nemeckú exkurziu. Našim tipom je miesto Commonground, ktoré ponúka raňakové menu, brunch či koktejlové posedenie. Módne zariadenie pôsobí veľmi útulne a zamilujete si ho hneď pri vstupe. A ulahodíte aj svojich chuťovým pohárikom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Commonground (@commonground.bln),

Centrum umenia

Ak sa vyberiete do Berlína, určite by ste mali navštíviť nejakú galériu. Berlinische Galerie je jednou z tých, ktorú by ste nemali obísť. Ponúka zmes moderného umenia, prevažne štýl dadaizmus - fotografie, maľby, architektúru... Nájdete ju blízko Židovského múzea.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Berlinische Galerie (@berlinischegalerie),

Brandenburská brána

Berlín samozrejme ponúka viac pamiatok, ale túto by ste rozhodne nemali vynechať. Táto brána je symbolom spojeného Berlína. Nachádza sa na námestí Pariser Platz, ktoré po zjednotení Nemecka prešlo kompletnou rekonštrukciou. Dnes je domovom mnohých inštitúcií, veľvyslanectiev a akadémií.

Mohlo by vás zaujímať: Horúce letné dni strávte pri bazéne: Kde nájsť tie najzaujímavejšie miesta na Slovensku a v Česku?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa besteberlin (@beste_berlin),

Nákupy

Ak sa vyberiete za nákupmi, môžete si byť istý, že neobíďte naprázdno. Túžite po štýlových a dizajnových kúskoch? Namierte si to rovno na Alexanderplatz, kde nájdete veľké množstvo trendy butikov, ale aj outletov. Hneď pri východe z metra sa nachádza centrum Galeria Kaufhof, kde na šiestich poschodiach nájdete doslova všetko - do spodnej bielizne, doplnkov po topánky, oblečenie a samozrejme aj luxusnejšie značky.

Neprehliadnite: Stanovanie trochu inak: Vyskúšajte Glamping, trend, ktorý je pohodlnejší ako luxusný hotel

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa besteberlin (@beste_berlin),

 

Berlínska ZOO

Patrí medzi najkrajšie v Európe. Vyhradiť si na ňu však musíte trošku viac času. Teda ak si ju chcete vychutnať so všetkým, čo ponúka. Táto oáza pokoja ponúka návštevníkom cez 1500 druhov zvierat. Okrem toho tú nájdete reštaurácie, kaviarne aj atrakcie pre deti. Takže na svoje si určite prídu aj mamičky so svojimi ratolesťami.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe