Presunúť na hlavný obsah

Oddych v náručí prírody: Najkrajšie jazerá v neďalekom Slovinsku sú novou dovolenkovou destináciou

Cestovanie

Nenechajte sa oklamať! Slovinsko síce nie je veľkou krajinou, no o to bohatšie je na krásne lokality, ktoré stoja za vašu návštevu. Leto je na to ideálne!

Jazero Bled

Jazero Bled je jednoznačnou jednotkou pokiaľ ide o miesta, ktoré pri návšteve Slovinska nevynechať. Nachádza sa v príjemnom prostredí rovnomenného mesta, ktoré obklopujú hory Julských Álp. Modrozelená krása láka magickou atrakciou v jeho strede - prirodzený ostrov v tvare slzy s kostolíkom z 15. storočia je jedným z dôvodov, prečo sa sa jazero Bled pravidelne umiestňuje na popredných priečkach najpopulárnejších dovolenkárskych miest. Okolie jazera nie je len vyhľadávaným romantickým miestom pre medové týždne, ale aj  ideálnym cieľ pre dobrodružných cestovateľov, ktorí holdujú turistike, jazde na bicykli a vodným športom. Na návšetvu jazera si vyberte júl či august.

Jazero Bohinj

Ďalším slovinským jazerom, ktoré bojuje o titul najkrajšieho jazera je jazero Bohinj. Jazero sa môže pochváliť autentickou krásou prírody a je ideálnym cieľom letnej dovolenky tých, ktorí ocenia krásu v jej drsnejšej podobe. Silu prírody je tu toiž cítiť na každom kroku. Skalnaté steny Júlskych Álp akoby obopínajú jazero s jeho krištáľovo čistou vodou, ktorá láka na kúpanie a relaxáciu. Turistické trasy, jazda na bicykli, jazda na koni a vodné športy sú populárnymi aktivitami, ktoré návštevníci oceňujú najviac. Najvhodnejší čas na návštevu tohto miesta je od mája do septembra.

NeprehIiadnite: Rozlúčka so slobodou v chorvátskom štýle: Najlepšie miesta, kde si užijete dámsku jazdu, na ktorú nezabudnete

Jazero Plansarsko

Jazero Plansarsko je rajom pre milovníkov bicyklov. Jazero je navštevované pre množstvo peších a cyklistických aktivít.  V bezprostrednom okolí jazera sú dobre udržiavané cyklotrasy. Cyklisti, ktorí sú naklonení dobrodružstvu sa môžu vydať na vzrušujúcu cestu z Ľubľany k jazeru Plansarsko, počas ktorej majú možnosť objavovať krásne dediny. S dopravou bicyklov si nemusíte robiť starostí, tie si môžete zapožičať aj na mieste. 

Jazero Cerknica

Jazero, ktoré mizne a znovu sa objaví. Tento výnimočný prírodný zázrak sa nachádza uprostred veľkého krasového poľa. Jazero Cerknica je jedným z najväčších prerušovaných jazier v Európe. Užijete si veslovanie, rybárčenie, jazdu na bicykli, chôdzu či sledovanie viac než 270 rôznych druhov vtákov. Meniaci sa tvar a veľkosť jazera vám poskytne výnimočný a jedinečný zážitok pri každej jeho návšteve.

Prečítajte si tiež: Horúce letné dni strávte pri bazéne: Kde nájsť tie najzaujímavejšie miesta na Slovensku a v Česku?

Jazero Jasna

Úžasné miesto na oddych ponúka aj slovinské jazero Jasna. Pohľad na odrazy hôr v krištáľovo čistej vode jazera je oddychom aj pre dušu. Jazero pozostáva z dvoch vzájomne prepojených umelých jazier na sútoku potokov Velika Pišnica a Malá Pišnica. Oblasť okolo jazera ponúka pekné chodníky, ale môžete sa tešiť aj na rybolov, keďže oblasť je ním známa.  Na svoje si prídu aj milovníci jedla, v blízkosti jazera sa nachádza viacero reštaurácií, ktoré podávajú tradičné jedlá. Okrem neopakovateľného výhľadu na jazero sa budú podávať aj tradičné slovinksé jedlá. 

Neprehliadnite: Aké počasie nás čaká v Slovinsku? Viac na Predpovede.sk

- Najčítanejšie -