Presunúť na hlavný obsah

Spoznávajte nové destinácie priamo z mora: Vydajte sa na nezabudnuteľnú plavbu loďou

Cestovanie

Chcete svoje leto troška okoreniť? Vydajte sa na nezabudnuteľnú jazdu loďou. Komfort a luxus, aký ponúkajú súčasné spoločnosti je veľmi podobný tomu na Titanicu.

Cíťte vietor vo vlasoch a nielen to. Pri plavbe loďou síce stratíte pevný pôdu pod nohami, avšak spoznáte nové zaujímavé miesta, na ktoré by ste sa inak ani nedostali. Vybrať si môžete z množstva pobytov, ktoré sú v ponuke cestovných kancelárií, avšak nedajte sa nalákať na prvú ponuku, ktorú zbadáte. Premyslite si, čo by ste chceli vidieť, a aká veľká by mala byť vaša výletná loď. Niekedy stačí aj plavba jachtou, na ktorej máte možnosť zažiť nezabudnuteľné.

Prečítajte si tiež: Najlepšie dostupné destinácie roka 2018: Máme pre vás tipy na leto, kam vyraziť na víkendovú babskú jazdu!

Najromantickejšie miesta Európy

Romantické zákutia Stredného mora môžete spoznať počas plavby, ktorá má hneď niekoľko zastávok. Odhaľte mystické Grécko a krásne Santorini, vychutnajte si Aperol na Talianskom pobreží pri Cinque Terre. Na zahodenie samozrejme nie sú ani Španielske ostrovy. Malorku si loďou môžete pozrieť za jeden deň a ten druhý sa už plaviť do iných vôd plných cestovateľských zážitkov.

Luxus ako na dlani

Ak si chcete dopriať luxus, ktorý ste si po celý rok odopierali, vyskúšajte plavbu po Karibiku. Nielenže zažijete množstvo zábavy na lodi, ktorá svojou veľkosťou pripomína dovolenkový rezort, ale uvidíte viac miest, na ktoré by ste sa možno inak ani nedostali. V tejto oblasti sa oplatí navštíviť Americké Miami, ale určite zájdite aj na Bahamy.

Temperamentná exotika

Loďou sa dá dostať aj na vzdialenejšie miesta sveta. Exotiku, akú v Európe nezažijete vám ponúka Amerika, konkrétne na históriu a kultúru bohaté Mexiko. Pri takejto plavbe sa zachádza aj na Kubu, ktorá je plná krásnych budov a zaujímavých farebných automobilov. 

Naše Slovenské more

Ak nemáte v pláne cestovať tak ďaleko, vyberte sa na stále populárnejšiu plavbu loďou po Dunaji. Ak máte radi vodu a zábavu, tento výlet bude zážitkom pre vás, ale aj vaše deti. Z plavidla môžete vidieť panorámu Bratislavy, či Devín, ale z nášho hlavného mesta sa dá odplaviť aj do Budapešti či Viedne. Súčasťou mnohých zájazdov sú aj zvýhodnené lístky na atrakcie v cieľovej destinácii.

Mohlo by vás zaujímať: Tip na letnú dovolenku v Saint-Tropez: Nenechajte si ujsť Chanel Pop-up butik v plnej svojej kráse

Spoznajte Chorvátske pobrežie

Cestu do Chorvátska môžete ozvláštniť aj výletom na jachte. Zažite vietor vo vlasoch, západy slnka priamo z mora a spoznajte tie najkrajšie miesta Jadranu. Chorvátske spoločnosti ponúkajú aj milý bonus- na ich jachtách sa môžete zúčastniť aj kapitánskeho kurzu.

- Najčítanejšie -