Presunúť na hlavný obsah

Rozchod miesto svadby: Môj partner ma z istého dôvodu vymenil za ženu, ktorú som po jeho boku čakala najmenej

Partnerské vzťahy

Simona po rokoch vzťahu čakala svadbu, no prišiel rozchod. Bolestný rozchod. Snúbenec ju vymenil za ženu, ktorej dôverovala najviac.

Simona čakala na svojho princa na bielom koni. Hoci sa to dnes už úplne nenosí, bolo to tak. Od detstva mala vysnívanú svoju dokonalú svadbu i to, aký bude muž po jej boku. Kým si vždy myslela, že najväčší problém bude nájsť tú svoju povestnú “ihlu v kope sena” jej vzťah s partnerom Michalom ju presvedčil o inom. Vo vzťahu boli 8 rokov a kým ho Simona považovala “za toho pravého” a mala pripravenú odpoveď “áno”, Michal sa ku svadbe akosi nemal. 

Neprehliadnite: Dieťa všetko zmenilo: Martin spoznal odvrátenú tvár svojej manželky až po narodení dcérky

Novodobý problém

„Trápilo ma to. Samozrejme, že ma to trápilo. Pozerala som sa na svoje rovesníčky, ako sa jedna po druhej vydávajú a zakladajú rodiny. Len my s Michalom sme sa ocitli na “mŕtvom bode”. Žili sme spolu v jednej domácnosti, starala som sa o neho ako o svojho muža, hoci ním fakticky nebol. Na druhej strane, nebola som ani prvá a ani posledná, ktorá tento problém riešila. Je to asi u dnešných tridsiatnikov nejaká nová móda. Veď na všetko akosi máme čaaas,” spomína Simona.   

Všetko má svoj čas?

Simona spočiatku nevyvoláva paniku. Verila, že aj ona sa dočká. O tom ju presvedčala aj jej sestra, ktorá bola v názore na svadbu o čosi skeptickejšia ako jej mladšia sestra. Pre ňu to bol “len” papier. Deti nechcela a tak ju do manželstva netlačili ani jej tikajúce biologické hodiny. „Bola som síce trpezlivá, no bez ohľadu na to, čo mi hovorila aj moja sestra som toho začínala mať toho dosť! Mala som pocit, že len strácam drahocenný čas. Náš vzťah len prežíval zo dňa na deň. S nulovým progresom! Začala som teda na Michala intenzívnejšie pôsobiť a navádzať ho smerom k zásnubám a svadbe. Dostavil sa však presne opačný efekt! Hádky, stres a jeho pocit, že na neho tlačím. Rozumela by som mu, ak by sme boli spolu pár mesiacov, to by bolo skutočné prehnané. No 8 rokov?!”

Prečítajte si tiež: Chcela som podržať kamošku po rozvode: Zneužila to však voči mne a dodnes nemôžem z hlavy dostať tento obraz

Finálne ultimátum

Michal dostal od Simony jednoznačné ultimátum. Svadba a rodina alebo rozchod. Skúste hádať, ako sa Michal rozhodol? „Vraj sa na rodinný život necíti a uvedomil si, že od neho nie je fér, aby som na neho čakala. Ó, aké uvedomelé po toľkých rokoch!” Michal dlho nečakal. A okrem ilúzií o spoločnom živote obral odmietnutú Simonu ešte o niečo iné - o sestru. Niekde v procese toho, ako sa Simona a Michal navzájom konfrontovali so svojimi predstavami o budúcnosti, si Michal a Simonina sestra Ivana uvedomili, že majú spoločné viac než si mysleli. Viac než hodnotu rodiny si vážia pocit slobody. Sympatie prerástli v niečo viac. Simona im to samozrejme do dnešného dňa neodpustila. „Moja “love story” s Michalom rozhodne nebola rozprávkou so šťastným koncom, po akom som v detstve túžila.”

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus