Presunúť na hlavný obsah

Dieťa všetko zmenilo: Martin spoznal odvrátenú tvár svojej manželky až po narodení dcérky

Rodinné vzťahy

Martin si myslel, že našiel ženu svojho života. S Petrou sa tešili z dokonalého vzťahu až do momentu, kým sa stali rodičmi. Čo sa stalo?

Martin a Petra prežívali od samého začiatku vzťah, ktorý sa nedal popísať inak ako dokonalý. Všetko išlo “ako po masle” a dvojica sa posúvala vo vzťahu čoraz ďalej. Martin vyrastal v neúplnej rodine, čo bolo dôvodom, prečo bolo jeho najväčším snom založiť si vlastnú rodinu. „Vyrastal som len s mamou a napriek tomu, že sme si vždy boli veľmi blízki, cítil som, že nám niekto doma chýba. Povedal som si teda, že ak sa raz stanem otcom ja, moje dieťa bude pre mňa prioritou. Netušil som však, že na to doplatí môj vzťah a budem v pozícii: buď-alebo,” spomína na náročné obdobie Martin. 

Neprehliadnite: Manžel mojej sestry zničil vzťahy v rodine: Keď povedal toto, skončila som s ním aj ja

Nevedel, koho si berie

Petra krátko po svadbe otehotnela. Kým to pre Martina bola radostná správa a posun do ďalšej fázy spoločného života, Petra sa nezdala byť správou taká nadšená. A ani nebola! Martin až s odstupom času zistil, čo sa za jej správaním skrývalo. A nie! Neboli to tehotenské hormóny ako predpokladal. Po období tehotenstva prišiel pôrod, prvý mesiac, druhý mesiac, pol rok a Petra stále neprežívala materstvo tak, ako je to u žien zvykom. „Manželka o našu dcérku Barborku nejavila takmer žiaden záujem. Keď som bol v práci, starala sa o dcéru moja mama, po práci zase ja. Viackrát som sa pokúšal s ňou o tom hovoriť, no zbytočne. V snahe situáciu riešiť som sa obrátil na jej najbližšiu kamarátku. To, čo som sa dozvedel ma však nepríjemne prekvapilo.” Martin sa od kamarátky totiž dozvedel, čo stojí za jej správaním. „Petra ma vraj miluje, no nemiluje našu dcérku. Nemá vraj materský pud. Nikdy deti nechcela, no vraj kvôli mne a kvôli tomu, aby som ju neopustil na to pristúpila. Nevedel som sa s touto situáciou zmieriť. Petra našej dcére nevedela dať to, čo by ako matka mala a je som nechcel, aby dcéra trpela jej nazáujmom.” 

Prečítajte si tiež: 3 pravidlá, ktoré by vás mala naučiť matka: Tento prístup bol pre váš život kľúčový, zažili ste ho aj vy?

Šťastie na druhý pokus

Situáciu sa Martinovi napriek trpezliosti s Petrou vyriešiť nepodarilo. Predstavu o usporiadanej rodine  a fungujúcom manželstve jednoducho naplniť nedokázali. Petra mu síce bola výbornou manželkou, no záujem či schopnosť byť aj dobrou matkou “do vienka” nedostala. Nevyčítal jej to, no pre svoju dcéru si želal lepšiu matku. Martin Petru nakoniec opustil a zobral so sebou aj ich spoločnú dcéru Barborku. Dnes je Martin opäť zadaný. A tentokrát i šťastne! Našiel si partnerku, ktorá má sama dieťa a spoločne vychovávajú nielen ono, ale aj jeho Barborku, ktorú si dokonca svojila, keďže Petra sa zriekla svojich rodičovských práv a povinností. Týmto (možno) netradičným spôsobom vytvorili šťastnú rodinu, po ktorej Martin celý život túžil. „Dlho som uvažoval, či som sa vzhľadom na moju dcéru vtedy rozhodol správne. A dnes viem, že áno! Petra sa mi totiž ešte občas ozve. Vraj jej chýbam. Bohužial, na malú Barborku sa ani len neopýta.”