Presunúť na hlavný obsah

Najväčšia kríza v manželstve prichádza v tomto momente: Ak sa budete držať tejto jednej veci, určite ju prekonáte

Partnerské vzťahy

Narodenie dieťaťa je nielen krásna udalosť, ale pre dvojicu aj mimoriadne stresujúca a frustrujúca. Poradíme vám, ako krízu, ktorá po narodení prvorodeného potomka zväčša prichádza, prekonať.

Narodenie dieťaťa zmení aj vzťah. Od základov. A je lepšie, ak to pochopíte a zmierite sa s tým, čím skôr. Nič už totiž nebude rovnaké ako predtým. Hoci sú tieto začiatky s novým členom rodiny náročné, vieme ako sa vám podarí krízu, ktorá vášmu vzťahu v tejto životnej fáze hrozí, zažehnať. 

Neprehliadnite: K dcérke som si našla opatrovateľku: Tvárila sa ako profesionálka, toto však v skutočnosti robila v našom dome

Veľa párov sa po narodení dieťaťa začne hádať, hoci predtým bol ich vzťah bezproblémový

A celé to zväčša stojí na jednom. Odrazu sa celý svet točí okolo nového stvorenia, ktorému žena venuje maximum lásky, pozornosti, nežností. Do toho značnú úlohu zohrávajú hormóny. A samozrejme s príchodom bábätka bežný život nezastavíme, takže treba variť, prať, žehliť a v dnešnej dobe mnohé ženy pracujú aj popri materskej z domu. Práve dané aspekty sú kameňom úrazu a značným problémom, pre život ľudí ktorí boli doposiaľ len dvaja a prioritne riešili jeden druhého. Odrazu zabúdame na to, že sme aj manželkami, či partnerkami a muž po našom boku začne mať vo väčšine prípadov pocit, že je odstrčený na vedľajšiu koľaj. A cíti sa dieťaťom ohrozený. 

Prečítajte si: Tri roky som randila so šéfom, ktorý bol ženatý: Až keď sa stala táto vec, pochopila som, o čo mu celý čas išlo

Najväčším problémom vo vzťahu je, keď žena všetok priestor venuje deťom a na manžela zabúda

Je jasné, že popri všetkých povinnostiach nám na nejaké intímnosti nezostáva chuť ani energia. Avšak to je tá najväčšia chyba. Práve v čase po narodení bábätka, by ste svojej polovičke mali prejavoavť oveľa viac náklonosti a nežností ako kedykoľvek predtým. A nemyslíme tým len sex. Pohladkajte muža po svojom boku, povedzte mu, že je pre vás dôležitý, že ste mu vďačná za to ako všetky tie zmeny okolo zvláda. V tomto období to naozaj potrebuje počuť. Verte, že takáto maličkosť, dokáže zažehnať akúkoľvek krízu. Len ju treba praktizovať na dennej báze. Tak na to nezabúdajte. 

Prejavujete svojmu partnerovi každý deň náklonnosť?

spolu hlasovalo 224 ľudí

Áno
112
Nie
112

- Najčítanejšie -