Presunúť na hlavný obsah

3 pravidlá, ktoré by vás mala naučiť matka: Tento prístup bol pre váš život kľúčový, zažili ste ho aj vy?

Rodinné vzťahy

Matky sú naše prvé priateľky, prvé učiteľky i naša najväčšia životná opora. Bez ich starostlivosti by z nás nevyrástli ľudia, ktorými sme dnes. Tieto aspekty sú pri výchove nesmierne dôležité, pozrite sa, či ste ich dostali do vienka aj vy.

Materská starostlivosť je nezištná a plná porozumenia a úplnej akceptácie. Kým sme malé deti, neuvedomujeme si, aké množstvo obetí musí matka zniesť, aby nám zabezpečila správnu výchovu a splnila všetky sny. Tieto 3 pravidlá sú pre správny vývin dieťaťa kľúčové, je len veľkou výhodou, ak ste ich zažili aj vy. Budete mať na čom stavať pri výchove vlastných detí.

Mohlo by vás zaujímať: Táto udalosť bude vo vašom živote kľúčová, ak ste sa narodili v tomto znamení: Pozrite, čo vás ovplyvní

1.    Spravodlivosť

Ak aj máte súrodenca, alebo ste jedináčik, asi ste veľmi rýchlo pochopili, že svet proste nie je spravodlivé miesto. Dejú sa v ňom veci, pri ktorých nám zastavuje naše bežné myslenie a pravé túto premisu by vám mala vštepiť vaša mama. Čím skôr ako dieťa pochopíte, že síce neexistuje spravodlivosť, ale existuje láska a pokora, tým ľahšie sa budete vyrovnávať s nepríjemnými situáciami a hlavne budete ich vedieť prijímať s rozumom a pokojnou mysľou.

2.    Pocit bezpečného miesta

Mnohé psychologické smery sa zhodujú práve v tom, že pri výchove dieťaťa je najdôležitejšia jeho pripútanosť k matke. Mala by byť však vyvážená a nie prehnaná. Docielila tento efekt aj vaša mama? Je vhodné, ak si s vami vybudovala vzťah postavený na spoľahlivosti a dodržiavaní sľubov. Iba vtedy máte istotu, že miesto, kam sa vždy môžete vrátiť je práve pokojný domov.

3.    Absolútne pochopenie

Matka by mala byť osoba, ktorá vám dá jasne najavo, že vás vo všetkom chápe. Tento druh zmýšľania by ste si mali osvojiť vo svojom živote aj vy. Síce sme ako ľudia odlišní, mali by sme v sebe hľadať cestu a nie stavať medzi sebou múry. Dôležité je vtedy práve pochopenie odlišností, ktoré môžu byť kľúčom k šťastnému životu. Toto vás vedia totiž naučiť iba doma. Veľmi ťažko sa vám bude v dospelosti preúčať svoje vlastné ja a prikazovať mu, aby prijímalo ľudí takých, akých sú a nechcelo ich podvedome meniť. 

Prečítajte si tiež: Najčastejšie chyby rodičov vo výchove detí: Týmto podkopávame hodnoty vyrastajúcej budúcej generácie

Všetky tri pravidlá spája jedna a tá istá podstata. Ide o to, aby sa dieťa pri matke cítilo pokojné a hlavne verilo v svoju vlastnú vnútornú silu. Ak vám mama dala dostatok týchto životných praktík pri vašej výchove, nemali by ste mať najmenší problém začleniť sa v spoločnosti, nájsť si svoje šťastné miesto a budovať domov, po akom túžite.

- Najčítanejšie -