Presunúť na hlavný obsah

Myslela som, že ma môj manžel podvádza. Robil niečo oveľa horšie

Partnerské vzťahy

Keď Petra zistila, že jej podozrenia z manželovej nevery si len vymyslela, spadol jej zo srdca obrovský kameň. Vtedy však netušila, že jej manžel sa dopúšťa oveľa väčšieho manželského hriechu.

Po piatich rokoch manželstva s Marekom som začala tušiť, že Marek predo mnou niečo skrýva. Mali sme malú stavebnú firmu a kým Marek zháňal zákazky, ja som sa starala o účtovníctvo. Za päť rokov sa nám podarilo získať množstvo skvelých klientov a darilo sa nám. Marek založil ďalšiu firmu so spoločníkom a všetko išlo ako po masle. Užívali sme si luxusné dovolenky niekoľkokrát do roka, kúpili sme si krásny dom v hlavnom meste a pomaly sme začali uvažovať o založení rodiny.

Neprehliadnite: Môj partner chcel, aby som si nechala vylepšiť túto časť tela: Kvôli peniazom bol schopný všetkého

Prvé náznaky

Marekove neskoré príchody domov a časové medzery počas dňa, keď bol nedostupný, najskôr zdôvodňoval náročným projektom a obchodnými stretnutiami. Nie som však padnutá na hlavu. Desať rokov som žila s priateľom, ktorý ma podvádzal, takže som voči hoci aj drobným pochybám obozretná. Tiež už dobre viem, že vinník sa vždy napokon usvedčí sám, a tak som tomu dala čas. Čakala som, kedy nájdem v jeho veciach kondómy, v mobile fotku jeho milenky alebo kedy ich prichytím, ako si to rozdávajú na našom gauči. (Ak si myslíte, že to je klišé, všetko toto som zažila v predchádzajúcom vzťahu.)

Tvárila som sa, že nič nevidím

Nevinne som sledovala, ako môj manžel robí zo seba idiota. Tvárila som sa, že nevidím, ako si vždy po príchode domov dá dlhú sprchu a prezlečie sa. Ignorovala som, že sme spolu prestali spávať a že sa vyhováral na únavu a bolesť hlavy. Bola som pripravená naozaj na všetko a so stoickým pokojom som čakala, kedy jeho nevera praskne. Dokonca som si už začala zariaďovať život bez neho. Mala som našetrené nejaké peniaze a vyhliadnutý byt v centre. 

Neprehliadnite: Veštica mi vyveštila partnerovu neveru. Najskôr som tomu neverila, no jeho správanie ho usvedčilo

Veta, ktorá nám zmenila navždy život

Bol ďalší jeden z tých dní, keď mi Marek tvrdil, že ide na jednodňovú služobku mimo mesta. Isteže, vravela som si v duchu, kým som mu pomáhala baliť veci. Z pracovného zhonu ma vyrušila návšteva Marekovho brata Zdena. Na to, čo povedal, nezabudnem asi do konca života: 'Viem, že Marek je dnes na chemoterapii, ale chcel som vedieť, ako vám to tu bez neho ide.'

Myslím, že som som tam hodnú chvíľu stála ako obarená a potom som začala plakať. Vysvitlo, že Marek bojuje s rakovinou, a rozhodol sa mi to tajiť. V deň chemoterapie chodieval prespať k svojmu kamarátovi, len aby som si nič nevšimla. Bol presvedčený, že rakovinu porazí rýchlejšie, než si to stihnem všimnúť...

Nechcel, aby som sa kvôli nemu trápila

Keď som za ním v ten deň prišla do ambulancie, uplakaná ako malé dieťa, bol prekvapený, no hneď mu zvlhli oči. Vraj ma nechcel zbytočne vystrašiť teraz, keď plánujeme dieťa. Bola to jeho posledná chemoterapia a keď zistil, že nestratil žiadne vlasy, rozhodol sa ma tým nezaťažovať... Zaťažovať ma rakovinou, chápete? Hanbím sa čo i len pomyslieť na to, že som tohto úžasného silného muža podozrievala z nevery. Že som si hľadala vlastný byt a pripravovala sa na rozvod! (Radšej som mu to nikdy nepovedala.) 

Odvtedy sme každé jedno vyšetrenie absolvovali spolu a pred pár týždňami sme sa dozvedeli šťastnú správu: porazili sme rakovinu! 

Neprehliadnite: Skutočnú lásku som vymenila za peniaze: Opustila som muža, ktorého som milovala, kvôli túžbe po luxuse

Tajili by ste pred partnerom vážne ochorenie?

spolu hlasovalo 710 ľudí

- Najčítanejšie -