Presunúť na hlavný obsah

Môj milenec sa do mňa zamiloval a to mi zničilo život

Partnerské vzťahy

„Na svoju obranu poviem len jednu vec: nikdy by som nedovolila, aby mi moja aféra rozbila rodinu.“ Začína svoje rozprávanie Petra. Vtedy ešte netušila, že o rozpad manželstva sa jej postará jej milenec.

Nestála o aféru, išlo jej len o sex

Nebudem sa obraňovať tým, že budem vysvetľovať, prečo som si našla milenca. Skrátka sme v desaťročnom manželstve dospeli do štádia, keď mal môj manžel výrazne nižšiu chuť na sex ako ja. Namiesto hádok som sa po čase pragmaticky rozhodla nájsť si milenca. Hľadala som niekoho diskrétneho, niekoho, s kým sa raz – dvakrát za mesiac stretnem, dosiahnem „svoje“ a to je celé. Nestála som o milostnú aféru, o city, vzťah, priateľstvo – to všetko som mala doma so svojím mužom. Išlo mi len o sex.

Ten pravý adept

Na Martina som narazila na jednej internetovej zoznamke. Hneď som mu povedala, o čo mi ide, a on bol absolútne chápavý. Práve sa rozvádzal a mal vlastné starosti. Po prvej káve som vedela, že som našla ideálneho adepta. Hneď na začiatku som mu povedala, že nestojím o vzťah a nechcem si rozbiť manželstvo, preto sme si stanovili jasné pravidlá: stretneme sa vždy tretí piatok v mesiaci v hoteli, na ktorom sa vopred dohodneme, každý si zabookuje svoju vlastnú izbu a každý príde do hotela samostatne. Stretneme sa až na izbe a odídeme samostatne. Medzitým žiadne telefonáty, správy ani kontaktovanie, iba jeden telefonát deň pred stretnutím. Myslela som si, že som vymyslela dokonalý plán, ako dosiahnuť svoje a zároveň nikomu neublížiť. 

Kľúč k šťastnému životu = milenec?

Prvý rok bol neuveriteľný. Pravidelné, diskrétne stretnutia raz do mesiaca s milencom mali blahodarný efekt na celý môj život: mala som množstvo energie, v práci som podávala lepšie výkony, z manželstva sa vytratili hádky a dokonca sa nám zlepšil aj posteľný život. Mala som pocit, akoby som objavila nejaký tajný kľúč k šťastnému životu a všetkých tých, ktorí si nechali aférou rozbiť manželstvo, som považovala za idiotov. Vtedy som však netušila, že aj moje manželstvo je už na veľmi krehkom ľade.

Neprehliadnite: Môj muž ma podvádzal priamo pred mojimi očami a ja som to nevidela: Vyspal sa so ženou, ktorá mi bola blízka

Kým som si ja bezstarostne užívala a svojho milenca som brala len ako sexuálny objekt, Martin sa do mňa po roku stretávania zamiloval. Najskôr to začalo občasnými správami a poznámkami o tom, že na mňa žiarli. Spočiatku mi to lichotilo. Ten muž ma predsa priťahoval, no vedela som, že ak to nechcem pokaziť, nesmiem blbnúť. Keď nástojil na spoločnej večeri, súhlasila som a bola som odhodlaná sa s ním porozprávať o istých medziach.

Naozaj mužov priťahuje ignorácia?

Ako už iste tušíte, večera dopadla katastrofálne. Privítal ma kyticou kvetov, čo ma rozčúlilo. Niekto z našich známych nás predsa mohol vidieť! Hneď som vedela, že aféru s týmto mužom musím ukončiť. Martin ma však predbehol a začal mi vyznávať lásku. Vraj som žena, akú nikdy nestretol a imponuje mu, že som taká nedostupná (ja sa z tých mužov zbláznim, toto fakt funguje? Ignorácia a totálny nezáujem?). Vraj pre nás hľadá nové bývanie, kde sa budem môcť nasťahovať aj s deťmi, pretože život bezo mňa si nevie predstaviť a zožiera ho pocit, že každú noc zaspávam pri svojom manželovi.

Neskutočne som sa vytočila. Skôr ako som si stihla objednať, ľadovým hlasom som mu oznámila, že je medzi nami koniec, že vedel, do čoho ide a že nemám o vzťah záujem, pretože som šťastná. Vysmial ma, vraj keby som taká šťastná, ako tvrdím, nehľadám si milenca. Začal sa mi vyhrážať, že bude o mňa bojovať a nevzdá sa ma. Bez slova som odišla. Keď som nasadala do auta, srdce mi bilo ako splašené a prvýkrát v živote som si uvedomila, že tento cudzí muž môže ohroziť celé moje manželstvo. 

Neprehliadnite: Muža svojich snov som stretla úplnou náhodou: To, čo však nasledovalo, by nepriala ani najväčšiemu nepriateľovi

Moje manželstvo je boj

Keď som prišla domov, v kuchyni za stolom ma čakal manžel a z jediného pohľadu, ktorý mi venoval, som vedela, že to vie. Po mojom odchode z reštaurácie ten pojašený idiot, ktorý si našiel manželovo číslo na internete, mu totiž zavolal  a všetko mu povedal. Dokonca tvrdil, že sa chcem rozviesť, lebo sa milujeme a chceme mať spolu dieťa.

Až vtedy som prvýkrát pochopila, aká neuveriteľné hlúpa som bola, keď som si myslela, že mi môže prejsť milostná aféra bez toho, aby som niekomu ublížila. Vtedy v kuchyni som sa s plačom zaprisahala manželovi, že o nič nešlo a že ho milujem. Odprosila som ho a hoci prvé mesiace trval na rozvode a odsťahoval sa z domu, napokon mi dal druhú šancu a vrátil sa k nám. Odvtedy je však naše manželstvo boj. Ja bojujem, aby som dokázala svojmu mužovi, že mi môže znova veriť. A môj muž bojuje, aby ma nepodozrieval z nevery vždy, keď odídem na chvíľu z domu. Sama začínam pochybovať o tom, či sa nám ten boj niekedy podarí vyhrať...

Neprehliadnite: V tejto etape vzťahu sa náš život obrátil hore nohami: Manžel mi vyčíta každú maličkosť, čo s tým?

Odpustili by ste partnerovi neveru?

spolu hlasovalo 943 ľudí

- Najčítanejšie -