Presunúť na hlavný obsah

Môj muž ma podvádzal priamo pred mojimi očami a ja som to nevidela: Vyspal sa so ženou, ktorá mi bola blízka

Partnerské vzťahy

Pod lampou býva najväčšia tma. Svoje o tom vie aj čitateľka Ivana, ktorej dôvera sa jej vypomstila natoľko, že dnes má pred sebou rozvodové papiere.

Keby som mohla, nikdy by som si túto ženu do života nepriviedla. Mala by som však istotu, že to môj manžel neurobí s inou? Netuším. A čo je horšie, keď muž spáva so ženou kvôli sexu alebo keď sa do nej zamiluje?  

Prečítajte si: 

Nebyť mňa, nikdy by sa nespoznali

Naša spoločná známa hľadala pre svoju neter prácu na polovičný úväzok a keďže sa poznáme dlho, dohodli sme sa s manželom, že bude stážovať v jeho firme a pomáhať mu. Nijako extra som to neriešila, dotyčná slečna bola síce mladá, ale úplne iný typ ako sa páči môjmu mužovi. Nikdy som sa na ňu nepozerala ako na potenciálnu sokyňu, bola oveľa mladšia a môj muž bol rodinne založený. 
Poznali sme sa už vyše štyroch rokov, Barbora medzitým dokončila školu a keďže sa v práci osvedčila, môj muž ju tam neskôr zamestnal. Tvárila sa ako naša rodinná známa, často sme sa stretávali, keď som chodila do firmy. Bola vždy milá, usmievavá a nebudem jej už ďalej lichotiť, pretože vo vnútri sa skrývala poriadne vypočítavá mrcha. 

Tieto detaily som prehliadala v zaslepení dôvery

Počas tých rokov, ktoré sme sa poznali, sa z nej stala zrelšia žena, ale vôbec mi ani len nenapadlo, že bude môjho muža zvádzať. I keď, s odstupom času priznávam, že niekedy som zaznamenala zvláštne pohľady medzi nimi, ale mala som pocit, že to je paranoja. Zatiaľ čo ja som sa chopila úlohy matky a starostlivosti o rodinu, vedľa mňa bola pri mojom mužovi žena, slobodná, v najlepšom veku a bez akýchkoľvek záväzkov. Nikdy som sa na ňu nepozerala ako na potenciálnu sokyňu. Ani som sa nezamýšľala, prečo je toľký čas slobodná a neskúsi nejaký vzťah

Scenár, ktorý nechce dostať ako prekvapenie žiadna žena

Jedného dňa sa chcel môj muž so mnou porozprávať. Pýtate sa ma, či som niečo netušila. Nie, netušila, dôverovala som mu. Bol vzorný otec, nemali sme problémy vo vzťahu a nič nenasvedčovalo tomu, že by bol nespokojný. Teraz s odstupom času viem, že zrejme preto, že žil paralelný život „s ňou“.
Marek mi s ľútosťou oznámil, že je zamilovaný do Barbory a nevie to prestať ovládať. Vraj zo začiatku to tak vôbec nebolo, no za posledný rok sa to v ňom začalo stupňovať a nemôže žiť paralelný život. Doslova ma tým šokoval a nevedela som, čo mu mám na to povedať. Potrebovala som si jeho neveru premyslieť a tak sa aj stalo. Pár dní som bola sama a potom som sa rozhodla, že mu dám predsa len ešte šancu. 

Povedala som mu, že mu odpúšťam, no v tom nasledovala rana pod pás

Povedala som mu, že každý má nárok na zlyhanie a že mu odpúšťam. Stačí, keď s ňou prestane byť v kontakte a môžeme pokračovať ďalej, opäť spolu ako rodina a ešte lepšie ako predtým. 
Hlboko mi pozeral do očí a povedal, že som ho nepochopila. Nechce žiť vo vzťahu so ženou, ktorú podvádza a už vôbec nechce od ženy, ktorú má rád, aby mu tolerovala milenku. Ja na to, že má krízu stredného veku a zrejme netuší, čo robí. On na to, možno, ale chce to risknúť. Kládla som si otázku, prečo muži, ktorí majú milenku zostanú pri svojej žene a práve ten môj sa rozhodne napriek tomu všetko zahodiť? Čím ho prinútila toto urobiť? A čo ak to chcel sám od seba? Tá predstava je mizerná.

Neprehliadnite: Po desiatich rokoch som manželovi dovolila mať milenku: Náš vzťah to posunulo týmto smerom

Musím sa zmieriť s jednou vecou

Nezostáva mi nič iné, len sa zmieriť s tým, že nikoho nikdy v živote nemôžeme prinútiť, aby zostal s nami a už vôbec nie to, koho má milovať. Aj keď je to ťažké a veľmi to bolí, dnes som sama s našou dcérkou a verím, že na každého sa raz usmeje to skutočné šťastie. Občas sa zamýšľam, či by sme boli spolu ako harmonická rodina, keby sa s Barborou nespoznali, alebo by sa „objavila“ iná žena, s ktorou by sa to skôr či neskôr stalo, pretože v našom vzťahu zrejme nemal všetko, čo potreboval. Škoda len, že mi to otvorene nikdy nepovedal a tak dodnes neviem, v čom som robila chybu...

Čo je podľa vás horšie: Keď muž spáva so ženami alebo keď sa do nej zamiluje?

spolu hlasovalo 517 ľudí